181 zeeland Sluis inventariseert verpauperde panden 'SomS is het egO groter Lienen an Locht geeft zomeravondconcerten Bril Politie zoekt scooterrijder Voetganger breekt been bij aanrijding Eigenaar van slang wel degelijk op zoek Uitstapjes Okkernoot afgesloten met feest almanak dinsdag 18 augustus 2009 5SB£2&agS8eZ5BS8S238aKS®ga 'Zeventig of tachtig procent van de kunstenaars in Zeeuws-Vlaanderen komt van huiten de provincie' door Frank van Cooten Basting is bezorgd over de slechte C-z door Frank van Cooten RETRANCHEMENT - Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Sluis wil de dorpsra den vragen of zij kunnen aange ven welke panden zij in hun dorp als verpauperd beschouwen of be dreigend voor de leefbaarheid. Uit deze inventarisatie zal blijken of sprake is van een wezenlijk pro bleem wat voldoende basis biedt voor het opstellen van een speci fiek hierop gericht handhavingsbe leid. Sluis heeft op dit moment geen mogelijkheden op te treden tegen de eigenaren van verpauperde pan den. Het college reageert hiermee op eerder gestelde schriftelijke vragen van raadslid Bram Basting van Ge meentebelangen. Basting is bezorgd over de slechte staat van een voormalig horeca- pand op de hoek Markt/ Zwin straat in Retranchement. „De staat van dit pand is niet alleen een bron van ergernis voor de omge ving, maar ook voor de verpozen de en passerende toerist", stelt Bas ting. Hij wijst op de gewijzigde wo ningwet dat mogelijkheden biedt op te treden tegen verpauperde panden. Het college beaamt dat de ze wijziging altijd de mogelijkheid biedt in incidentele gevallen hand havend op te treden als verpaupe ring van een pand tot problemen leidt. De gemeente Sluis heeft overigens wel een actief beleid om verpaupe ring tegen te gaan zoals het ver strekken van laagrentende lenin gen waar gretig gebruik van wordt gemaakt. ZAAMSLAG De politie is op zoek naar een scoo terrijder die gistermiddag in de Ter- neuzensestraat in Zaamslag een 14-jarige fietser aanreed en er ver volgens vandoor ging. De jongen uit Terneuzen fietste vanuit de richting van Terneuzen toen vanuit de richting van Zaam slag een scooterrijder kwam. Die raakte de hand van de fietser. Hoe wel de jongen niet viel, liep hij BRESKENS Op de Nieuwesluisweg bij Bres- kens is zondag in alle vroegte een 27-jarige Oostenrijker aangereden door een 26-jarige automobilist uit Oostburg. De bestuurder van de wagen zag de voetganger te laat. Die liep een beenbreuk op. Op 13 augustus 2009 is door mij, NICOLAAS ARNOUT POLDERMAN, (t.k.-) deurwaarder, op verzoek van de vereniging met volledige rechts bevoegdheid ZEEUWLAND. ge vestigd en kantoorhoudende te Zierikzee, gemeente Schouwen- Duiveland, aan Jacobus van Herk, voorheen wonende te Oosterland, gemeente Schouwen-Duiveland, aan de Korenbloemstraat 6, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats binnen en buiten Nederland, een dagvaarding betekend om op maandag 16 novem ber 2009 om 10:00 uur te verschijnen voor de Rechtbank te Middelburg, sec tor Kanton, op de gronden zoals in die dagvaarding vermeld. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen door de aanrijding wel twee gebro ken vingers op. De fietser is per am bulance naar het ziekenhuis in Ter neuzen gebracht. De onbekende scooterrijder, die op een zwart met rode scooter reed, is niet gestopt maar doorgereden. De politie is op zoek naar deze scooterrijder en eventuele andere getuigen. Zij worden verzocht te bellen naar 0900-8844. TERNEUZEN De eigenaar van de ontsnapte boa constrictor in de Gouwestraat in Terneuzen heeft vorige week wel degelijk meegewerkt aan een zoek tocht, na een melding dat de slang mogelijk onder het dak van een buurman zat. Buren beweerden, volgens hem ten onrechte, dat hij dat had geweigerd. Het bleek overi gens vals alarm. De slang is nog steeds niet gevonden. SCHOONDIJKE De activiteitenweken van de stich ting Okkernoot in Schoondijke zijn zondag afgesloten met een mi ni-festival. Het werd gehouden op initiatief van de bewoners, die op de slotdag meer wilden dan de tra ditionele barbecue. Nu trad er een bandje op, was er een dj en werd een theaterstuk opgevoerd. De be woners maakten de afgelopen we ken tal van leuke uitstapjes. Tip? redactie@pzc.nl Gisteren keerde de Vlissinger terug op het Middelburgse kantoor na een paar weken zeer welverdiende rust. Hij had zijn vakantie in meer opzichten goed be steed, stelden zijn collega's vast. Niet al leen zag hij er fris en fit uit. Het viel hen ook onmiddellijk op dat hij zich een nieuwe bril had laten aanmeten. En die stond hem uitstekend, klonk het compli menteus. „En dan heb ik ook nog een nieuwe auto gekocht", vertelde de Vlis singer vol trots. „Oh, zo mooi. En dan die kleur. Bordeauxrood. Prachtig.' Zeker als de zon erop schijnt. Je weet niet wat je ziet." Dat baarde één van zijn colle- ga'sMèl wat zorgen. „Want", vroeg die zich hardop af, „heb je die kleur uitge zocht vóórda t je je nieuwe bril had ge kocht, of daarna?" Het leidde niet tot het gehoopte antwoord: „Uh, daarvoor.". Robert Schilder in de tijdelijke kunstgalerie in de Nieuwstraat 7. Op de achtergrond de schilderijen van Benjamin Lege GROEDE - Het gelegenheidstrio Lie nen an Locht geeft de komende an derhalve week vier concerten in drie kerkjes in West-Zeeuws-Vlaan- deren. Adrie Oosterling en de zussen Maaike en Martha Roelofs verzor gen een licht Nederlandstalig pro gramma. Oosterling zingt num mers van onder anderen Marco Borsato en Herman van Veen en speelt piano en accordeon. Maaike Roelofs zingt nummers van Liselo- re Gerritsen en speelt cello. Haar zus Martha speelt bas en piano en ondersteunt daarnaast beide zan gers met achtergrondzang. Kleinkunstenaar Adrie Oosterling, die meestal recitals of cabaretvoor stellingen houdt in zijn eigen thea ter De Twee Duiven in Groede, kijkt uit naar de kleine reeks con certen. De samenwerking met bei de zussen bevalt hem uitstekend. „Omdat Maaike prachtig zingt, ze beiden goede instrumentalisten zijn en de sfeer zo goed is. We ma ken er altijd een feestje van." De vier concerten zijn donderdag in het kerkje van Waterland kerkje, zaterdag in het kerkje van Ret ranchement, woensdag 26 augus tus in de doopsgezinde kerk van Aardenburg en zaterdag 29 augus tus nogmaals in het kerkje van Ret ranchement. ZEEUWS-VLAANDEREN Naturisten vrezen dat het naakt strand bij Groede grotendeels verlo ren gaat. Lees het op www.pzc.nl. MEEST CELEZEN 1Naturisten vechten voor strand 2. Sergio Herman breidt uit 3. Ruzie over tweede kerncentrale STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38