Wie houdt Sebastiaan Sturm af van Zeeuws Kampioenschap ringrijden i8| zeeland Sport- en spelmiddagen voor Middelburgse jeugd dinsdag 18 augustus 2009 W RINCRIJDEN Vierde editie van het Zeeuws Kampioenschap in Middelburg is het hoogtepunt van het ringrijseizoen Dat doet Sebastiaan Sturm (21) ook. „Ik denk dat het tussen ons drieën zal gaan. Zo was het laatst tenminste ook in Vlissingen." Jen nie Paauwe dus niet? „Hmm, ik denk eerlijk gezegd van niet, om dat ze nogal wat problemen heeft gehad met haar paard. Maar Krijn Coppoolse is heel goed in vorm en ook Roel Willemse rijdt al dit hele jaar heel sterk." Dat weet ook Krijn Coppoolse (39) uit Serooskerke. „De Willem- ses en de Minderhoudjes uit Dom burg zijn sterk. En uit Biggekerke komen ook een paar kansheb bers." En hijzelf dus. „Ach, dat pra ten ze je graag aan hé. Maar één slippertje en het is gebeurd. Op de grote ringen gaat het wel, maar bers. „Op zo'n dag moet gewoon alles kloppen. Je paard moet goed lopen, je moet zelf geconcentreerd blijven. Ik leef met de gedachte dat het me nu niet gaat lukken", be kent Sturm. Last van de druk van het winnen? Nee, dat toch niet. „Druk was er vorig jaar ook voordat ik de twee de titel won. Ik kan er redelijk goed mee omgaan. En twee keer achter elkaar winnen was al rede lijk uniek, dus een derde keer zou héél uniek zijn. Dus daar ga ik voorlopig maar niet vanuit." Aan de vorm hoeft het niet te lig gen: die is het hele seizoen al goed. „Ik heb alleen de allereerste ring van het seizoen gemist en daarna niks meer. De laatste vier 'Krijn Coppoolse is een geduchte concurrent. En met Roel Willemse moet je ook rekening houden' dan begint het pas, als de kleine ringen komen. Het komt echt op de vorm van de dag aan." Willemse (23) voelt zich 'prima', is 'beter op dreef dan vorig jaar', toen hij derde werd. „Ik word ook wat ouder en dus rustiger. En ik heb een paard waarop ik het heel goed kan vinden. Dat blijft ook al tijd heel rustig. Dus ja, ik heb er vertrouwen in. Maar ringrijden is een concentratiesport: één klein foutje en je ligt eruit." Willemse, Coppoolse en Sturm zien onder de ruim tweehonderd deelnemers wel twintig kansheb wedstrijden heb ik gewonnen." En vorig jaar, toen Sturm dus zijn tweede titel haalde, was de vorm niet goed. De concurrenten zijn dus gewaarschuwd. Bovendien, verklapt Sturm, heeft hij zondag nog rijdend geoefend en zal hij de komende dagen nog een paar keer lopend oefenen. Donderdag belooft het niet alleen in de baan, maar ook daarbuiten een zeer warme dag te worden. Gaat dat nog een rol spelen? Nee, lacht Coppoolse. „Na elke beurt kun je een kwartiertje rusten. En we nemen af en toe een biertje." In Middelburg vindt donderdag het vierde Zeeuws Kampioen schap ringrijden plaats. Torenho ge favoriet is de winnaar van de twee laatste jaren: Sebastiaan Sturm. „De vorm is het hele jaar al goed, maar ik leef met de ge dachte dat het niet gaat lukken." door Maurits Sep dorp Roald Leendertse uit Biggekerke was in 2006 de eerste Zeeuws Kampioen. Ook voor de mooist versierde paarden worden prijzen uitgereikt. Is er één uitdager is voor Sebastiaan Sturm, dan moet dat [ennie Paauwe zijn. Ook uit Gapinge, het de sterkste ringrijders voortbrengt. Vorig jaar werd ze tweede, achter haar dorpsgenoot. Natuurlijk heeft de Gapingse haar zinnen gezet op de titel. Maar of ze haar aspiraties kan waarmaken? Paauwe twijfelt. „Ie moet heel veel trainen om donderdag goed te presteren, maar ik heb te weinig kunnen doen. Het gaat niet goed met mijn paard. Dat is kreupel. Ik heb al een paar keer op een ander moeten rijden. Maar ja, vorige week dinsdag kon ik wel weer op mijn eigen paard en toen won ik de damesbeker." Als ze zelf niet in beste doen is, wie kan Sebastiaan Sturm dan wel van zijn derde titel op rij afhou den? „Krijn Coppoolse is een ge duchte concurrent", verwacht Paauwe. „En met Roel Willemse moet je ook rekening houden." door Sjaak Janse MIDDELBURG - Het Zeeuws Kam pioenschap ringrijden wordt don derdag verrreden op het Molenwa ter in Middelburg. Zo'n 210 deelne mers strijden in zes ringrijbanen om deze titel. Zeeuws Kampioen wordt de rijder die na dertig beur ten op de ring van 38 mm de mees te ringen heeft gestoken. Normaal gesproken zullen er tus sen de tien en vijftien deelnemers zijn die alle dertig ringen weten te steken. Deze rijders gaan dan om Op 13 augustus 2009 is door mij, NICOLAAS ARNOUT POLDERMAN, (t.k.-) deurwaarder, op verzoek van de vereniging met volledige rechts bevoegdheid ZEEUWLAND, ge vestigd en kantoorhoudende te Zierikzee, gemeente Schouwen- Duiveland, aan Jacobus van Herk. voorheen wonende te Oosterland, gemeente Schouwen-Duiveland, aan de Korenbloemstraat 6, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats binnen en buiten Nederland, een dagvaarding betekend om op maandag 16 novem ber 2009 om 10:00 uur te verschijnen voor de Rechtbank te Middelburg, sec tor Kanton, op de gronden zoals in die dagvaarding vermeld. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen streeks 16.30 uur kampen en hier bij worden de ringen steeds klei ner. Uiteindelijk zal waarschijnlijk de kleinste ring van 10 mm de be slissing gaan geven wie zich Zeeuws Kampioen ringrijden 2009 mag noemen. Voor de rijders die niet alle ringen steken zijn er ook nog prijzen te winnen. Misschien wel de mooiste prijs om te winnen in een ringrij- derscarrière is het Beeldje van Ko ningin Beatrix. Deze prijs is voor de rijder die de laatste tien ringen op 38 mm steekt en vervolgens door Maurits Sep MIDDELBURG - Boogballetje, splij tende pass, subtiel hakje. Zo te zien aan hun trucjes voetballen de jongens die meededen aan de sportmiddag van 'Middelburg in Beweging' vaker opi het veldje in Middelburg-Zuid. Gistermiddag leefden ze zich uit tijdens de eerste dag van de twee de week van de Spetterende Zo- meractiviteiten. Naast het voetbal veldje stonden een opblaasbare hindernisbaan en een opblaasbare glijbaan met aan het uiteinde een zwembadje. Middelburg in Beweging organi seert deze zomer drie weken lang activiteiten voor de Middelburgse jeugd. De eerste week is al achter zijn medekampers de baas blijft. Deze kamp zal plaats vinden na het Zeeuws Kampioenschap, zo omstreeks 17.15 uur. Waarschijnlijk slagen tussen de veertig en vijftig rijders erin deze laatste tien ringen te steken. Naast het beeldje van Koningin Beatrix zijn er nog veertien wissel bekers te winnen, waaronder de PZC-beker. Naast de bekers voor de te steken ringen zijn er ook prijzen voor de versiering van de paarden. Voor de mooist versierde paarden staan de rug, gisteren is de tweede week begonnen, de derde week is van 31 augustus tot en met 4 september. Deze week ligt de nadruk op de buikschuifbaan en de hindernis- baan. De laatste week worden voorron des gespeeld voor het Zeeuws Kampioenschap panna. Elke dag komt een andere wijk aan de beurt: maandag Zuid, dins dag Dauwendaele, woensdag Stro- menwijk, donderdag Centrum en vrijdag Klarenbeek. De activiteiten zijn bedoeld voor kinderen van vier tot en met veertien jaar en du ren van 13.00 tot 16.00 uur. Het volledige programma met alle lo caties en tijdstippen staat op www.middelburginbeweging.nl. donderdag veertien onderscheidin gen klaar. De ringrijders die dus niet zeker zijn van een beker voor de meest gestoken ringen, kunnen dus toch met een trofee naar huis als ze hun paard maar mooi versie ren, bijvoorbeeld met vlechten in manen en staart. De wedstrijden worden gehouden op het Molenwater in Middelburg van 08.00 tot 19.00 uur en zijn gra tis toegankelijk. Q www.ringrijden.nl Wie mist, valt af De titel Zeeuws Kampioen Ringrij den is in 2006 geïntroduceerd. Toen won Roald Leendertse uit Big gekerke, in 2007 en 2008 Sebasti aan Sturm uit Gapinge. Alle ringrijders die lid zijn van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging mogen aan de wedstrijd meedoen. In 2008 waren er 195 deelnemers. De kamp voor het Zeeuws Kam pioenschap is rond 16.30 uur. De ring wordt steeds kleiner: 26 mm, dan 20, dan 14 en tot slot de 10 mm-ring. Wie de ring mist, valt af. De Middelburgse jeugd leeft zich uit tijdens de eerste dag van de tweede week van de Spetterende Zomeractiviteiten. foto Maurits Sep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20