Zeeland Kinderen in vakantie naar school PZCI.7 Drukte bij meldpunt over scooters Bril WALCHEREN 18 en 19 23 Zomerschool in Vlissingen; verlengde lesdag in Middelburg Bed by the Sea almanak Dinsdag 18 augustus 2009Tip? walcheren@pzc.nl Sturm favoriet bij Zeeuws kampioenschap ringsteken Strijd om de titel Dagbladbezorger van het Jaar door Henk Postma VLISSINGEN - In Vlissingen start ko mend jaar een zomerschool. Kin deren krijgen dan ook in vakantie- tijd dagelijks les om vaardigheden op peil te houden of achterstan den in te lopen. Middelburg doet dat anders. Daar worden schoolda gen verlengd. De Zomerschool zal draaien in het Vlissings Middengebied. Er kun nen kinderen terecht van de Ra- vensteinschool, de Sint Jozef school en 't Vlot, uit de groepen vijf tot en met acht. Naar behoefte kunnen ze vier, vijf of zes weken langer naar school. Ze krijgen dan 'onderwijs op maat', met name in rekenen, schrijven en lezen. En ze kunnen meedoen aan activiteiten als bedrijfsbezoekjes, boodschap pen doen, koken, sport, spel en cul tuureducatie. Er wordt gestart met drie groepen, elk van maximaal vijftien leerlin gen. Staatssecretaris Sharon Dijks- ma heeft er acht ton subsidie voor toegezegd. Daar moeten de scho len het vier jaar mee doen. In het tweede jaar kan het aantal leerlin gen worden uitgebreid tot zestig. Deelname is vrijwillig. Kinderen die zich opgeven voor de volle zes weken, krijgen voorrang. Behalve in Vlissingen, komt er ook zo'n zomerschool in Arnhem, Delft, Roosendaal en Almere. In mmmmammmmMKemmmmBrnmBBBoamums ruim twintig andere gemeenten worden schooldagen verlengd om kinderen individueel bijles te kun nen geven. In Middelburg kunnen kinderen van de drie brede scho len binnenkort wekelijks drie uur extra naar school, elk een half jaar lang. Dijksma stelt daarvoor ruim 2,2 miljoen beschikbaar. De drie Vlissingse scholen werken nu al samen om te komen tot een nieuw schoolgebouw in het Mid dengebied: de Open Wijk School. Als de zomerschool slaagt, wordt die landelijk ingevoerd. Er is we tenschappelijke begeleiding. Als de kinderen doorstromen naar het voortgezet onderwijs, worden ze ook daar nog gevolgd. De zomerschool kan rekenen op steun van het RPCZ, het Zeeuws instituut voor onderwijsbegelei ding. Er worden extra leerkrachten en assistenten voor ingehuurd. Ook het voortgezet onderwijs is er bij betrokken. ■BUMHWMBSgHHWS ~~7F VLISSINGEN - Ze pronken weer als vanouds, de Belgische Loodsenhuizen langs de Vlissing se Spuistraat. En vanaf komende maand zijn die vier Jugendstilgebouwen ook weer alle maal in gebruik. Bed by the Sea, een bedrijf dat verblijfsruimte verhuurt aan toeristen en tijdelijk personeel, start dan met de exploita tie van de twee linker panden. Het ene als ho tel, het andere als appartementengebouw. De twee andere huizen worden al enige tijd be woond door Bart Eckhardt en Chris McEvoy, die het initiatief namen de vier Jugendstilpan- den, na jaren van verloedering, in oude luister te herstellen. Op vrijdag 18 september opent Bed by the Sea het hotel en het appartemen- Hn88aM&KBSSMKMnMBBBMHHMMMaHHaMBMBaE^3B£9^^^3&3&!gg£I8St&B3aaaSE£SMMI tenhuis. Eigenares Jeannette Mihajlovic gaat vanuit het hotel ook elders in Vlissingen en in Middelburg woningen verhuren, zowel aan va kantiegangers als aan tijdelijk personeel van bedrijven in Vlissingen-Oost. foto Ruben Oreel IHIIMB» !H wnr,1sw.i»M Tip? redactie@pzc.nl door Maurits Sep vlissingen - Het Vlissingse meld punt voor klachten over scooters en auto's heeft in twee weken tijd 75 klachten ontvangen. Dat zegt de gemeente Vlissingen, die het initiatief heeft genomen voor het digitale meldpunt op internet. De gemeente moet de aard van de klachten nog bekijken. Daarna wordt besloten wat eraan gedaan gaat worden. De meldingen wor den niet alleen doorgestuurd naar de politie. Ook het eigen handha- vingsteam van de gemeente wordt ingezet om te controleren op plek ken waar regelmatig overlast wordt gemeld. De gemeente hoopt zo te voorkomen dat het met de overlast van scooters en au to's op die plekken erger wordt. Het gemeentebestuur van Vlissin gen heeft het meldpunt geopend omdat er vaker wordt geklaagd over het rijgedrag van scooter- en autobestuurders. Vooral het hard rijden, waardoor gevaarlijke situa ties ontstaan, leidt tot gevoelens van onveiligheid bij omwonenden. Gemeente en politie willen vooral weten waar de berijder of bestuur der woont, welk kenteken scooter of auto heeft en waar en wanneer sprake was van overlast. De klach ten kunnen anoniem worden ge meld. www.vlissingen.nl/overlast Gisteren keerde de Vlissinger terug op het Middelburgse kantoor na een paar weken zeer welverdiende rust. Hij had zijn vakantie in meer opzichten goed be steed, stelden zijn collega's vast. Niet al leen zag hij er fris en fit uit. Het viel hen ook onmiddellijk op dat hij zich een nieuwe bril had laten aanmeten. En die stond hem uitstekend, klonk het compli menteus. „En dan heb ik ook nog een nieuwe au to gekocht", vertelde de Vlissinger vol trots. „Oh, zo mooi. En dan die kleur. Bordeauxrood. Prachtig! Zeker als de zon erop schijnt. ]e weet niet wat je ziet." Dat baarde één van zijn collega's wel wat zorgen. „Want", vroeg die zich hard op af, „heb je die kleur uitgezocht vóór dat je je nieuwe bril had gekocht, of daarna?" Het leidde niet tot het gehoop te antwoord: „Uh, daarvoor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19