meningen n Meet nauwkeurig! LEZERSEMTRA PZC brieven dinsdag 18 augustus 2009 itowwHWMHimi r,i[i!iiwMiHnn uiigwaaBCKtgBBa&^MiMKr'm^ Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Redactie BN De Stem o.v.v. Lezersbrieven Herengracht 7 4530 AC Terneuzen redactie: t.nlerneuzen@bndestem Opossum Opossum verdwenen. Nu maar ho pen dat er geen andere in Zeeland vertoeft en/of het ontsnapte exem plaar zwanger is. Het doet mij te rugdenken aan een liftvakantie in Nieuw-Zeeland. Het dier was (en is) er een regelrechte plaag - die ik vooral in grote getalen als 'roadkill' heb gezien. Die de roofvogels - als of het vlees van de bbq was - nog eens omkeerden in de volle zon. Misschien straks ook op Walche ren? Houd de dief. Ruud jobse Haringvlietstraat, Middelburg Hendrikse 19 De titel van zijn boek is provoce rend maar verder is het een wat dwarse man, die het evangelie op een wat ongebruikelijke manier be licht. Niet iemand om uit de kerk weg te jagen. Gewoon wachten tot hij D.V. 65 jaar wordt en bij zijn af scheid dank brengt aan de kerk die zoveel geduld met hem heeft ge had. Hij zal vast zeggen dat hij de ze periode in zijn leven niet graag had willen missen. Simon Goverse Pr. Beatrixlaan 2, Koudekerke Hendrikse 20 Dominee Hendrikse hoeft zijn me ning niet op kerkdeuren te spijke ren. Hij heeft er een boek over ge schreven. Hij had ook kunnen zwij gen tot na zijn pensionering. Ik zou de dominees en pastoors die zijn mening dëlen, maar om den brode hun mond houden niet graag van brood voorzien. Aan ze ven broden had ik beslist niet ge noeg en in wonderen geloof ik niet. In Nederland hebben wij vrij heid van meningsuiting en gods dienst. Dat houdt in dat men ook geen godsdienst mag belijden. De gelovigen die nu de heer Hendrik se aanvallen, zouden vroeger als ketters door de inquisitie verbrand zijn. In de plaats van dit soort radi cale middelen zijn er nu gelukkig rubrieken als Lezers Schrijven. Martha Blom Heernisseweg 43, Goes Westerschelde 3 Nieuwe ontwikkelingen in de Wes- terscheldesoap: de Vlaamse rege ring staat op de stoep. En niet ge heel onterecht: eind juli blokkeert men het uitdiepen en begin april wordt een solide onderbouwd ont- polderingsplan bij het grofvuil ge zet, waar ir. J. Liek kennelijk niet rouwig om is. Wellicht moet hij het rapport van de commissie Nijp- els nog eens nalezen. Daar staat op pagina 70 dat 'het afgraven van Saeftinge geen nieuwe, maar ande re natuur oplevert'. Aangezien het de commissie te doen was om 600 ha nieuwe natuur, lijkt me dit een zeer valide argument en is er van een ondeskundige commissie geen sprake. Wat nu te doen? Eerst in overleg met belangengroepen de verdieping doorzetten, en vervol gens de ontpoldering alsnog uit voeren. Dan besparen we 180 mil joen euro, hebben we een diepe Schelde met prachtige natuur er langs en zijn we weer goede vrien den met Kris Peeters. Leuker kun nen we het niet maken. N. Jacobs Bellinkstraat 25, Middelburg Westerschelde 4 België beroept zich rond het verdie pen graag op het scheidingsverdrag van 1839, waarin vrije scheepvaart op de Westerschelde is overeenge komen. Deze 'vrije scheepvaart', betekent echter, dat Nederland niet opnieuw de Westerschelde mag afsluiten voor doorgaand scheepvaartverkeer, zoals dat voor 1800 enkele eeuwen deed. Deze uit spraak had dus niets te maken met verdiepen. Het is een uitspraak met politieke implicaties, niet met technische, zoals België ons tegen woordig wil laten geloven. Kan Ne derland verplicht worden een over eenkomst uit te voeren, die noch door het Nederlandse parlement, noch door de Nederlandse rechter, is goedgekeurd? Met andere woor den lean België ons bijvoorbeeld dwingen ons land te inunderen? Ie dereen weet dat procedures, die qua inhoud grote weerstand oproe pen, zeer veel tijd kunnen kosten. Of een snelle noodwet, zoals voor gesteld, wel zal helpen moet dan ook nog worden afgewacht. Een noodwet is namelijk eveneens ge woon onderworpen aan ons wette lijk bestel. Reinier Scheele Energiestraat 11Terneuzen Westerschelde 5 Onze zuiderburen zijn ontstemd omdat de Westerschelde nog niet verdiept is. Nu moeten ze niet zo moeilijk doen want in dezelfde krant staat dat het containerver voer gehalveerd is. En zijn het nou de Vlamingen of de Chinezen die een diepere Schelde willen. Giste ren zag ik een van die Chinezenbo- ten ook bij laag water naar Antwer pen varen, dus waarom al die druk te! De basis van het probleem ligt in het feit dat toen er over uitdie pen gepraat werd, de milieubewe ging vond dat dan de natuur aange tast werd en ze bedachten daar voor het ontpolderen. Om het vuurtje aan te wakkeren regelden de Vlamingen in Brussel dat Neder land 300 miljoen euro kreeg om het ontpolderen te realiseren. De twee begrippen, ontpolderen en verdiepen zijn door deze stommi teiten aan elkaar verbonden maar ze hebben niets met elkaar te ma ken! Het is nooit bewezen dat ver diepen ook echt natuurschade ver oorzaakt en ik denk dat het ook he lemaal niet zo is. Laat de Schelde maar uitdiepen, en laat de Zeeuw en zelf beslissen om niet te ontpol deren. Dan komt er 300 miljoen be schikbaar om de tunnel bij Sluiskil 'aan te leggen. Jan Ottens Notendijk 49, Terhole Boekweitfeesten Op Zuiddorpe was het ook dit jaar weer druk en reuze gezellig. Alleen vrees ik dat Deo Volente volgend jaar als er weer Boekweitfeesten zijn, we een eind verder moeten rij den om er te komen. Gaan wij ver huizen? Nee. Het kwam zo. Na thuiskomst las mijn echtgenote de krant door. Plots hoorde ik haar verbaasd roepen, 'moet je hier eens zien!'. Wat blijkt nu? In de zo- meragenda van 15 augustus staat op pagina 4 een kaartje van ons hoeie Zêêland. Bij de evenemen- tenlijst staat een oranje stip met daarin een locatiecijfer. Dit cijfer (2) komt overeen met dat op de kaart. Vanaf heden moet U Zuid dorpe ongeveer zoeken in de buurt van Boerenhol. Volgens de heer. Mercx (kwestie hardheid Oost Zeeuws-Vlaams drinkwater) denkt men in Holland dat Zeeuws-Vlaan- deren in België ligt. Volgens mij heeft er ook iemand een aantal Zeeuwse aardrijkskundelessen ge mist! Jan de Putter Axelsestraat 31, Zaamslag Dijkherstel De landelijke gebiedscommissie van W. Zws-Vlaanderen heeft te weinig geschiedkundige en geologi sche kennis van dit 1000-jarige cul tuurgebied met de oudste polders en dijken van Nederland en mis schien wel van Europa om daar voor plannen te maken. Vooral door onder andere de ervaringen van de Olieschans, de Ee wijziging naar natuurgebied en project Wa- terdunen is het vertrouwen in de kundigheid van het provinciaal be stuur verdwenen. De onwetend heid van de ligging van de door de 80-jarige oorlog verdwenen Hanne- keswerf, waarnaar onderzoek werd gedaan, is betreurenswaardig. De opgraving van de kerk is te zien op de plek, van dijk onvolledigheid in de Westhavendijk, tegenover de boerderij. Door de oorlogsinundaties waren de meeste fortificaties op dijken ge situeerd zoals de oorspronkelijke Olieschans, dus niet zoals nu de herbouwde - in een nat natuurge biedje. Beide lagen bij een brug over de Ee, een vroegere scheep vaartverbinding met Aardenburg en zelfs even met Gent. Hans Bensink Burg. Gerritsenstraat 20, Breskens Parkeren Enigszins verbolgen over de inzen ding van de heer Confiirius uit Ar- nemuiden betreffende de gehandi captenparkeerplaatsen in Goes: Volgens mij is het nu wettelijk gere geld dat gehandicapten voor de voor hun bestemde parkeerplek ken niet meer hoeven te betalen. Is de heer Confiirius soms jaloers op een gehandicapte? Als gehandicapte moet je al het ge luk hebben dat er nog een gehandi- captenparkeerplaatsje vrij is en daar niet een gemakzuchtige mede automobilist geparkeerd staat die denkt, o makkelijk nog een plaats je vrij! In dat geval moet je als ge handicapte op zoek naar een ande re parkeerplaats, hopelijk niet te ver en bovendien moet je dan wel betalen! Verder is het zo dat de par keerautomaten in Goes op verschil lende plaatsen soms wel 30/40 me ter van de gehandicaptenplaatsen verwijderd staan. Dit houdt in dat ik als gehandicapte eerst heen en weer moet lopen naar de betaalau tomaat en dan pas mijn hoogst noodzakelijke boodschap in de stad kan doen. Voor mij net een brug te ver, een 'rondje' door de stad is voor mij de marathon! Nico Slaakweg Van Hattumstraat 3, Ellewoutsdijk Bovenarm bloeddrukmeter Deze gebruiksvriendelijke bloeddrukmeter van Medisana meet uw bloeddruk en hartslag op zeer nauwkeurige wijze. De bloeddrukmeter is eenvoudig met één knop te bedienen en is voorzien van een extra groot display waarop systole, diastole, hartslag, datum en tijd zeer duidelijk zijn af te lezen. ikbestelsnel opwww.pzc.nl/gezondheidswinkel Bovenarm bloeddrukmeter (48629) Normale prijs €79,90 Lezersprijs €49,90* exclusief 4,50 verzendkosten. Voor meer informatie en levertijden zie webwinkel. Bel bestel: 0900-2002003 (lokaal tarief) op werkdagen 900-1700.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11