Zeeland PZC Museum trekt nog te weinig jeugd Vlissinger slaat man met ijzeren staaf WALCHEREN 10 en 11 13 Project Kunsteducatie Walcheren en Veerse musea moet inhaalslag maken 7e Bataljon Infanterie van Linie 1815 komt volgend jaar terug in Fort Rammekens almanak Fiets Veere-stad wil ook officieel vestingstad worden Opossum op internet te koop. Flauwe grap? Maandag 17 augustus 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep domburg - Door onvoldoende sa menwerking tussen sommige mu sea en Kunsteducatie Walcheren is het nog steeds niet gelukt meer jongeren naar de Veerse musea te trekken. Maar verantwoordelijk wethouder Jan Bostelaar geeft de hoop niet op. Dit jaar moet het alsnog lukken om tweehonderd leerlingen via schoolprojecten kennis te laten ma ken met musea in Veere. Die doel stelling was al voor 2008 gesteld, maar doordat de samenwerking tussen enkele musea niet goed ver liep, kon Kunsteducatie Walche ren niet verder en liep het project vertraging op. Ook kostte het over leg meer tijd en waren er bij Kunst educatie meer mensen voor nodig dan was verwacht, legt Bostelaar uit. „En we hebben ook de scho len nodig. Organisatorisch is het soms ook best lastig, want hoe krijg je die kinderen naar het mu seum: op de fiets, met de bus?" Hoewel de samenwerking dus niet optimaal was, kan die wel worden voortgezet, constateert het ge meentebestuur. Daarom blijft het geld dat voor het project was vrij gemaakt, gewoon beschikbaar. Veere had Kunsteducatie Walche ren al 18.000 euro subsidie ver leend om het museumbezoek door jongeren te stimuleren. Op dit moment is ruim 26.Ö00 euro beschikbaar, terwijl de kosten wor den geraamd om 20.000 euro. Veel jongeren komen (bijna) nooit in een museum. Als dat via leuke schoolactiviteiten wel lukt, komen ze later misschien terug, en ne men zelfs hun ouders mee, hoopt Bostelaar. Wat hem betreft mag de omgekeerde weg overigens ook va ker worden bewandeld: „Ik pleit er graag voor dat de kunst naar de mensen komt, in plaats van de mensen naar de kunst. Daarom ben ik ook zo'n voorstander van bijvoorbeeld kunstroutes. Als de kunst naar de mensen komt, is de drempel voor mensen veel lager. Kunsteducatie Walcheren doet op dat vlak al goed werk." Tegelijkertijd waarschuwt hij er voor dat niet alles de omschrijving 'museum' verdient. „Veel mensen hebben ergens een uitgebreide ver zameling van en laten die zien. Dan is het nog geen museum." RITTHEM - De echo die weerkaatst van de mu ren van Fort Rammekens maakt de knallen van de geweren nog harder. Maar ook de be velen voor de soldaten zijn er beter door te horen. Vele honderden bezoekers konden daardoor extra genieten van het historisch weekeinde in het fort net buiten Ritthem. Za terdag en zondag gaf het 7e Bataljon Infante rie van Linie 1815 demonstraties van het le ven in het fort aan het begin van de negen tiende eeuw ten tijde van Napoleon. Het was het derde en laatste historische weekeinde in Fort Rammekens dit jaar. Volgend jaar komt het bataljon twee keer terug, foto Ruben Oreel video en foto's op www.pzc.nl/walcheren Tip? redactie@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - Een 53-jarige Vlissin ger is zaterdagavond om 21.30 uur opgepakt omdat hij eerder op de dag een 40-jarige plaatsgenoot zwaar heeft mishandeld. Hij had rond 15.00 uur in de Breit- nerlaan het slachtoffer met een ij zeren staaf op hoofd, rug en ar men geslagen. Die brak daardoor zijn arm. Omdat hij een helm droeg, bleef hij verder ongedeerd. Wel raakte zijn brommer door de klappen beschadigd. De 53-jarige Vlissinger zit vast in Torentijd. De aanleiding voor de mishande ling is volgens de politie vermoede lijk een ander conflict dat diezelf de zaterdag aan het begin van de middag plaatsvond in de H. Se- gherslaan. Daar werd een 38-jarige Vlissingse door een voordeurruit geduwd. Zij raakte gewond aan haar arm en moest naar het ziekenhuis voor be handeling. Voor dat incident zijn ook drie mensen aangehouden: een 25-jari ge vrouw uit Vlissingen en twee mannen van 23 en 27 jaar oud en afkomstig uit Vlissingen en de ge meente Veere. De oorzaak van dit voorval ligt volgens de politie waarschijnlijk in de relationele sfeer. Fiets gestolen. Dat is vervelend. Zeker wanneer je die vrijwel dagelijks nodig hebt om het werk te bereiken. Vlissin- gen-Middelburg, heen en weer. Wegens ontbreken van geld voor een nieuwe, resteert de bus als enig tijdro vend alternatief. Gelukkig zijn er vrienden die nog een ongebruikt rijwiel in de schuur hebben staan. Tijdelijk een oplossing, die voor opluchting zorgt. Maar zo'n oude ram melkast is niet echt een comfortabel ver voermiddel voor de langere afstanden. Gelukkig zijn er nog ouders met een ruim hart en even ruime beurs. Bij de rijwielhandel een bijna nieuwe inleen- fiets gekocht. Hippe kleurtjes. Trots, joh. De volgende dag belt vriend Bert. Geluk gehad. Prijs in de loterij gewonnen. Op zijn lotnummer was een fets gevallen. Hij had alle vijf loten op dat nummer gekocht, voor de jackpot. Vijf fietsen heeft hij nu in zijn achtertuin staan. Hij kan er best eentje missen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9