buitenland 17 maakt menselijk gebaar museum DUITSLAND Delhi verbergt sloppen achter bamboeschutting KORTING vrij naar vrijlating veroordeelde Amerikaan Ornament casino valt bijna op passanten Doden in Kroatië door horzelsteken Parachutist overleeft val van 3000 meter Ahmadinejad wil vrouwen in regering fb tot C 3 op ALLE Duitsland-reizen Boek vóór 24 augustus! Zie www.kras.nl/duitslandvoordeelweek maandag 17 augustus 2009 (R8BSSSS3SgagH8£ foto EPA De man werd kortgeleden tot ze ven jaar dwangarbeid veroordeeld omdat hij de regels van het huis arrest van oppositieleidster Aung San Suu Kyi had gebroken. Giste ren is hij het land uitgevlogen en in Bangkok gearriveerd. De junta van Birma besloot zater dag hem vrij te laten na een be zoek van de Amerikaanse senator Jim Webb uit Virginia. De senator wist Yettaw vrij te krijgen op hu manitaire gronden. Kort voordat ze vertrokken, dankte Webb de mi litaire machthebbers voor de vrijla ting en sprak van 'een goed gebaar van land tot land'. Webb sprak persoonlijk met junta- tairen had gekocht maakte Heu- wer de beroemde pittige saus. Het kostje werd een doorslaand succes. Het recept zou ze nooit prijsgeven. Berlijn telt 170 curryworstkramen. Enkele zijn beroemd, zoals Bier's aan de Kurfurstendamm, waar je curryworst met champagne kunt krijgen. Of Curry 36 in Kreuzberg, waar de echte nachtbrakers ko men. Duitse artiesten, onder wie zanger Herbert Grönemeyer, heb ben de worst hun liefde verklaard, zoals aan staantafels is te beluiste ren. Ook tv-detective Schimanski hapt graag een curryworst weg. De curryworst komt in veel soor ten voor. Voor de grote eters is er de 'Taxiteller' met friet, sjaschliks- aus, mayonaise, gyros en tzatziki. leider generaal Than Shwe, het eer ste gesprek tussen de generaal en een hooggeplaatste Amerikaanse politicus. Webb had ook een ont moeting met Suu Kyi, een zeldza me gebeurtenis aangezien zij prak tisch geen bezoek mag ontvangen. Yettaw zwom het meer over waar aan de villa is gelegen waarin Suu Kyi woont en bracht de oppositie leidster onaangekondigd een be zoek. Door het voorval werd het huisarrest van Suu Kyi met ander halfjaar verlengd. Aangenomen wordt dat de opposi tieleidster is veroordeeld om te ver hinderen dat ze volgend jaar aan verkiezingen deelneemt. Yettaw lijdt aan suikerziekte, epi lepsie en astma, en lag na zijn ver oordeling een week lang in een zie kenhuis. Webb zei gisteren bij aan komst in Bangkok dat Yettaw nieu we medische problemen had. De senator noemde de actie van Yettaw om Suu Kyi te bezoeken 'betreurenswaardig'. In een reactie hebben dissidenten die in het bui tenland wonen laten weten dat Webb zijn bezoek door de junta kan worden opgevat als steunbetui ging. En dat de reis nadelig kan uit pakken voor de tweeduizend ande re politieke gevangenen. Webb zegt aan Than Shwe te hebben ge vraagd Suu Kyi vrij te laten. Voor liefhebbers is het likkebaarden geblazen. De 'luxe' versie wordt geserveerd met bladgoud en champagne. En alsof dit nog niet curieus genoeg is, blijkt er ook nog vloeibare cur ryworst in flesjes te bestaan. Of marsepein en hondenspeeltjes in de vorm van curryworst. Bezoekers kunnen het bereiden en verkopen van curryworst naspe len. Of virtueel strijden om het zo snel mogelijk afwerken van bestel lingen: plakjes worst snijden, ketchup erover, kruiden toevoe gen. Voor wie er trek van heeft ge kregen, is tegenover het museum een echte curryworstzaak gepland. OOSTENDE Twee voorbijgangers zijn gisteroch tend op het nippertje aan de dood ontsnapt toen een honderden ki lo's wegend betonnen ornament van het casino in Oostende losraak te en zich in de kustdijk boorde. Onderzocht wordt hoe dit moge lijk was, daar het casino vier jaar geleden is gerenoveerd. De orna menten zouden toen niet goed on der handen zijn genomen. ZAGREB In twee dagen tijd zijn in Kroatië twee mensen omgekomen door horzelsteken. De slachtoffers wer den aangevallen toen zij bomen kapten. Het ene voorval deed zich donderdag voor in het midden van het land, het andere vrijdag in het het westen van Kroatië. De slacht offers overleden op weg naar het ziekenhuis, meldde het Kroatische internetportaal index.hr gisteren. LONDEN Een Brit heeft een val van 3000 me ter overleefd. Zijn hoofdparachute opende niet goed en zijn reservepa rachute weigerde dienst. De man kwam terecht op de hangar van het vliegveld van Whitchurch in Shropshire en hield daar hoofd- en nekletsel aan over. Een woordvoer der van de ambulancedienst zei dat de man volledig zal herstellen. „Hij heeft heel veel geluk gehad." TEHERAN De Iraanse president Mahmoud Ahmadinejad wil dat drie vrouwen minister worden in zijn nieuwe re gering. Hij liet dat gisteren weten. Het zou voor het eerst zijn dat vrouwen het ministerschap bekle den in de streng islamitische repu bliek. Ahmadinejad draagt Fate- meh Ajorlou voor als minister van Sociale Zaken en Marzieh Vahid Dastjerdi voor Volksgezondheid. NEW DELHI - De sloppenwijken van Delhi verdwijnen achter een scherm van bamboe. Met de Ge- menebestspelen van oktober 2010 in zicht willen de Indiase autoritei ten het aanzicht van de stad verbe teren. „Het is onze ambitie om Delhi vol ledig vrij van sloppenwijken te ma ken, maar dit is niet mogelijk voor dat de Spelen beginnen. Daarom zullen we deze gebieden afscher men", zei gisteren eerste secretaris van Delhi, Rakesh Mehta. Delhi volgt het voorbeeld van Peking, waar lelijke stadsdelen achter een scherm werden verborgen tijdens de Olympische Spelen van 2008. Kailash Satyarthi, oprichter van Bachpan Bachao Andolan, een or ganisatie voor kinderrechten en ar moedebestrijding, hekelt de plan nen. „Het is een voorbeeld van de zieke kijk van de overheid op ar moede. Sloppenwijkbewoners wor den uit het zicht gehaald, maar hen wordt geen uitzicht op een be ter leven geboden." Ter voorbereiding op de Spelen wordt in Delhi gewerkt aan moder ne hotels, brede wegen en een uit gebreid metronetwerk. Diverse sloppenwijken moesten weg voor de bouwwerkzaamheden. Een aan tal van de voormalige bewoners zijn opgevangen in negenduizend huizen die speciaal voor dat doel zijn gebouwd. De Gemenebestspelen, met 71 deel nemende landen en zeventien sportdisciplines, worden gehou den van 3 tot 14 oktober 2010. Er worden ruim vijf miljoen toeris ten in de stad verwacht, onder wie twee miljoen buitenlanders. Naar schatting wonen vier miljoen van Delhi's veertien miljoen inwoners in sloppenwijken. foto Michael Sohn/AP Alleen geldig op reizen met vertrek l/m 31 oktober

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7