in Vrouwenpolder Schelpenmuseum Streekproducten in Zaamslag in Eeklo Open tuinenroute Shantykoor toert door de provincie maandag 17 augustus 2009 Tijdens een watermassage mag je je kleding gewoon aanhouden. waar al langer een floatcentrum is gevestigd. Het relaxte gevoel dat je van het dobberen in zo'n cabine krijgt, wilde Londa ook graag in haar eigen leefomgeving ervaren. Helaas was er in Zeeland geen en kel centrum waar dit kon, dus be sloot ze om zelf een dergelijk ont spanningsoord te beginnen. Al bekent ze nog nooit in de Dode Zee te zijn geweest, toch durft Lon da met zekerheid te zeggen dat je in haar floatcentrum nóg meer tot rust komt dan in het laagstgelegen meer ter wereld. „Het is niet alleen heel relaxt, ook helpt floaten chronische pijn te verlichten", vertelt Londa. De eige naresse heeft zelf muziek uitgeko zen, die je tijdens een sessie in de floatcabine kan luisteren. Maar je eigen muziek meenemen is ook geen probleem. „Laatst was hier een meisje dat hardrockmuziek wilde luisteren. Als zij dan nog kan ontspannen vind ik het pri ma. Het is helemaal haar feestje." Naast de muziek die je op elk mo ment kan aan- en uitzetten, zit er ook een intercom in de cabine. Daarmee kun je de receptie bellen als er iets mis is. „Maar dat is eigen lijk nog nooit gebeurd. Alleen als mensen het lichtknopje niet kun nen vinden wordt de intercom nog wel eens per ongeluk ge bruikt." Floaten is voor alle leeftijden. „Laatst was kwam hier een me vrouw van 85 floaten. En lol dat ze had! Ze spetterde alle kanten op, we hebben samen ontzettend staan lachen." Vanaf volgende maand wil Londa het floaten ook aan kinderen aanbieden. Na het floaten zorgt een massage voor nog meer rust. foto's Ruben Oreel kortcene - Verschillende tuinen in Kortgene en Noord-Beveland zijn woensdag open voor bezichti ging- Langs de open tuinenroute, zijn zes tuinen te bezoeken, van 10.00 tot 17.00 uur. U betaalt vijf euro in de eerste tuin die u bezoekt, waar u meteen een toegangskaart voor alle andere tuinen ontvangt. De opbrengst van de open tuinen- tocht gaat naar een goed doel: Stichting Don Bosco, een kinder fonds in Cambodja. Om geld binnen te halen voor de ze stichting zijn er koffie, fris drank, bloemstukjes, curiosa en an dere hebbedingetjes te koop. Meer informatie over de tuinen is te vin den op www.nbvpvrouwenvannu- zld.nl. VEERE - Shantykoor Het Veerse Scheepstuig vaart deze week door Zeeland. Het koor bestaat tien jaar en wil dat met een meerdaagse rondvaart vieren. Twee boten vervoeren dit 43-kop- pige zanggezelschap over de Zeeuwse wateren. Elke dag wordt een nieuwe plaats uitgekozen om een concert te geven. Elke show be gint om 20.00 uur. Vanavond zingt het koor op Camping de Schots man in Kamperland, morgen op Camping De Paardekreek in Kort gene. Woensdag liggen de schepen in jachthaven De Werf in Goes. Vrijdag is Zierikzee aan de beurt, daar zingt het koor om 19.30 uur aan de loswal Engelse Kade als opening van de Havenfeesten. ZOMERHIT Stem op uw favoriete zomerhit op de internetpagina van de PZC Zomer- krant. OP PAD In Op Pad vindt u een overzicht van evenementen in Zeeland. STUUR UW TIPS NAAR zomer@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto zaamslag - Op het Plein in Zaam slag is elke vrijdag en zaterdag een bijzondere collectie schelpen te zien. Gerrit de Zeeuw heeft daar zijn privé-collectie geëtaleerd in zijn Schelpenmuseum. Er zijn onder meer paardenhoef mossels, pareloesters zeesterren, zeeëgels, krabben en koralen te zien. Ook heeft De Zeeuw een Butskopskelet -het ondier uit Hel legat- in zijn bezit. Daarnaast wor den fossielen, gesteenten, minera len en andere bodemvondsten ten toongesteld. Het Schelpenmuseum is op vrij dag geopend van 13.00 tot 17.00 uur en 18.00 tot 21.00 uur. Op za terdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. eeklo - De hoeve- en streekpro- ductenmarkt in de Paterskerk in het Vlaamse Eeklo biedt zondag verse, duurzame en op ambachte lijke wijze gemaakte producten aan. Sinds een aantal jaren wordt deze markt georganiseerd door Mmm...eetjesland om toeristen ambachtelijke hoeve- en streekpro ducten te laten ontdekken. Zo'n markt biedt een uitstekende gele genheid om streekgebonden lek kernijen te leren kennen. Zo kan je in Eeklo onder meer kennisma ken met appelwijn, ambachtelijke chocolade of brood, verse bezem binderham, zuiveldessertjes en etherische oliën. Ook zijn er volks spelen voor jong en oud. De toe gang gratis. www.mmm-eetjestand.be.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79