vuurwerk van Vlissingen Kort dacht 2 «por 27 Deij is ook de beste in Aardenburg Favorieten winnen in Philippine door Peter van Kouteren GRAAUW - Niet het in de voorron de makkelijk scorende AZW, maar Clinge verzekerde zich zater dag van de toernooizege in de strijd om de Cofely Cup. De zon dag-vierdeklasser haalde in de fina le tegen aartsrivaal Steen tot twee keer toe een achterstand op (2-2) en bleek in de noodzakelijke straf- schoppenserie beter. Clinge scoorde vanaf de stip vier van de vijf keer en zag met genoe gen hoe doelman Vincent Martens twee trappen van elf meter stopte. De toernooizege was volgens trai ner Paul de Kort vooral te danken aan het feit dat hij komend sei zoen over een ruimere selectie be schikt. „We misten nog wel een paar men sen, maar waren hier toch met een behoorlijke groep. Het is in de eer ste weken gebleken dat we over een mooie, brede selectie beschik ken." Drie spelers van het tweede team van HW'24 zijn de gelederen ko men versterken. Bovendien waren in Graauw twee A-junioren van de partij. Aanvaller Thomas Leegh- water, vrijdag teruggekeerd van va kantie, maakte zijn eerste minuten in de aanloop naar het nieuwe sei zoen. De spits liet zich in de finale meteen gelden en tekende voor de tweede Clingse treffer. Steen, dat in de halve eindstrijd na een o-o-gelijkspel tegen AZW zich na strafschoppen voor de fina le had geplaatst, dwong Clinge tot twee keer toe tot een inhaalrace. Prijzenverdeling Eindstand: 1. Clinge, 2. Steen, 3. AZW, 4. Philippine, 5. Oostburg, 6. Spui, 7. IJzendijke, 8. SDO'63 Beste speler: Michel Colpaert (SDO'63}. Topscorer: Sander van Remorteie (Steen) 6 doelpunten. Sportiefste ploeg: Philippine. Serge Merckx, met vijf treffers goed op schot, zette Steen op 1-0. Na de gelijkmaker van Thierry van Dorsselaer nam Steen door een treffer van Robbie Herrewegh op nieuw de leiding (2-1). Nadat Tho mas Leeghwater het evenwicht had hersteld (2-2), mikte Sander van Remorteie nog op de paal. De aanvaller van Steen werd deson danks met zes doelpunten topsco rer van het toernooi. De verzengende hitte speelde de acht tot de kwartfinale doorge drongen ploegen zaterdag parten. Drie wedstrijden van veertig minu ten wogen aan het eind van de dag voor een aantal teams zwaar. Zo beschikte SDO'63 maar net over elf man. Na een kleine neder laag in de kwartfinale tegen Philip pine (2-1) ging de vijfdeklasser te gen een met spelers van Schoondij- ke aangevuld Oostburg (5-2) en IJ zendijke (5-1) twee keer kansloos onderuit. Met Clinge kreeg het toernooi een mooie winnaar. „Wij hadden als enige ploeg in de voorbereiding nog niet gevoetbald", zei De Kort. „Ik had gedacht dat Steen iets ver der was dan wij. Dit was vooral goed voor de conditie. Iedereen heeft drie dagen om te rusten, dinsdag trainen we weer." Clinge sloot vijf van de zeven duels om de Cofely Cup winnend af HW'24 (2-1), Koewacht (1-0) en Hulsterloo (2-1) werden in de voorronde verslagen. Oostburg en Philippine werden op weg naar de eindstrijd allebei met 1-0 terugge wezen. Tegen Steen werd zowel in de voorronde (1-1) als in de eind strijd gelijkgespeeld. AZW begon zaterdag met een 2-1-zege in de kwartfinale op IJzen dijke, maar verspeelde tegen Steen door strafschoppen een plaats in de finale. Kana da Rosa Bernardo, Ben Ap- perlo, Mustafa Yilmaz en Wouter Boeije haakten zaterdag allemaal geblesseerd af AZW won na een doelpuntloos gelijkspel tegen het verrassend sterke Philippine met strafschoppen in de strijd om de derde plaats. PHILIPPINE - In het 8e Mosselkrau- wertoernooi van tennisvereniging Philten in Philippine maakten Mar cel Groffen en Robert Zegers hun favorietenrol waar in de hoogste categorie. Het offensief ingestelde duo versloeg de combinaties Nic ky Samijn/Robbert Peeters en Mar- tijn Guis/Bert Dutree beide keren met 6-1 6-1. Ook Pieter-Bas Dijk man en Wesley Raemdonck - het derde duo van TC Drive uit Sas van Gent - moesten eraan geloven tegen Groffen en Zegers, al waren de krachtsverhoudingen minder klein: 7-6 6-3. De poule bij de vrouwen-s werd gewonnen door Leontine Dingen- outs en Kiki Kriekaard die achter eenvolgens zegevierden over Em my Blackman/Astrid Steyaert (6-3 5-7 6-4) en het favoriete duo Nico le van der Hooft/Judith Versluis (6-2 6-2). In de beoogde finale op het 6-schema wonnen Joyce Naere- bout en Ciska Zohlandt van TV Philten na een zware strijd van het als eerste geplaatste tweetal Joyce Buize/Natasja Mulder: 6-2 4-6 6-1. In de 6-finale bij de mannen ble ven Eddo Lokken en zijn neef Hu- go Westveer met 7-6 7-5 baas over »BSEilitlll»lllll|M—WBM—EEBaaaBH—! door Henk van de Voorde AARDENBURG - Kirsten Deij heeft een geslaagde comeback gemaakt op de Zeeuws-Vlaamse tennisvel den. De 22-jarige Terneuzenaar speelde in de afgelopen periode drie toernooien en stond telkens in de 3-finale. En iedere keer was de 19-jarige Ruben Haverbeke uit IJzendijke zijn opponent. In de fi nale van het Aardenburgse Kikker- toernooi was Deij gisteren heer en meester: 6-2 6-3. De student bedrijfskunde aan de Rotterdamse Erasmus universiteit tennist tactisch sterk en slaat goed diep. In de tweede set kon Haver beke nog tot 3-3 gelijke tred hou den, maar bij deze stand werd de service van de West-Zeeuws-Vla ming gebroken. Eerder won Deij met tweemaal 6-4 de eindstrijd in Clinge, terwijl Ruben Haverbeke in de finale van Breskens in drie sets over de langste adem beschik te. In de halve finale van Aarden burg ontving Deij een walk-over van schema-aanvoerder Pieter van Reeth uit het Vlaamse Sijsele, ter wijl Haverbeke met 6-3 7-6 Bressi- aander Mart Flikweert bedwong. Kirsten Deij won samen met lur- ran Schut ook de dubbel-3-finale ten koste van de als eerste geplaats te combinatie Dylan Blackman/ Bart van de Sande: 7-6 3-6 6-3. De vrouwen-4-finale was een Ifzcn- dijks onderonsje tussen Sharon de Witte en Imre van Overloop. Eerst genoemde was vaster: 6-3 6-1. Van Overloop was eerder, met Remy Scherbeijn aan haar zijde, wel goed voor de toernooizege in de mixed-3 na een driesetter tegen Annoeska Willemsen en Patrick Marteijn. In de 4-finale bij de man nen klopte toerist Ingmar van der Wiel in de finale met 6-3 6-2 Ro- win Tazelaar uit Breskens. In de 5-finale eiste voor Wesley Claer- houdt de drukke toernooiweek zijn tol tegen de Belg Christoph van Hecke: 7-5 6-4. Vicky de Wind toonde zich de nummer één in de vrouwen-5-poule. Maar ten Beijn en Yanaika Paridaen wonnen de 6. Bij de 6-35-plussers moest Aardenburger Eric de Rijcke in de finale zijn meerdere erkennen in John Nelis, de voorzit ter van Tennisvereniging Schie dam Noord (TSN). gemoet gaan. Jonathan Constancia blonk zaterdagavond, vooral tegen HVV'24, uit met zijn solo's op links, Sinan Coban was de afma ker met drie goals (waarvan één, uit de draai, van grote klasse was) en met de 6-0 troefde Vlissingen uiteindelijk RCS af, dat net zo veel punten had, maar op het andere veld met 4-2 (vier goals van Den nis de Nooijer) van Goes won. „Voor ons een tegenvaller, omdat we de beste ploeg van het toer nooi waren", vond De Nooijer. „We zijn genekt door die ene goal van Vlissingen in de laatste mi nuut." Dat gebeurde op een mo ment dat niemand het meer had verwacht en Vlissingen door het wegsturen van Randy de Dreu met tien man speelde. Constancia draaide weer eens wat tegenstan ders dol en schoot vanaf de rand van het strafschopgebied diago naal in de bovenhoek. Dertiende tot en met zestiende plaats. VCK-Kapelle 1-0 (1-0 Erik Goud), Wolfaartsdijk-Oostkapelle 1-1 (0-1 Maarten van Maldegem, 1-1 Ar nold van Gemerden). VCK-Oostkapelle 0-2 (0-1 Ricardo Schipper, 0-2 Maarten van Maldegem). Kapelle-Wolfaartsdijk 0-0 (Wolfaarts- dijk wns). Negende tot en met twaalfde plaats. Nieuwdorp-SSV 2-0 (2x Niels Mulder), Zierikzee-Patrijzen 1-2 (0-1 Jorin Lam- mers, 1-1 Arjan Smalheer, 1-2 Edwin Capello). Nieuwdorp-Patrijzen 3-1 (1-0 Michel van Hese, 2-0 Martin Smaardijk, 2-1 Daniel Sapulete, 3-1 Martin Smaardijk). SSV-Zierikzee 1-1, SSV wns (1-0 Roelof Pedro, 1-1 Björn Boot). Vijfde tot en met achtste plaats. Zee- landia Middelburg-GPC Vlissingen 0-2 (0-1 ed Eric de Ruijter, 0-2 Björn Ron de). Bruse Boys-Dauwendaele 3-1 (1-0 Mats Willemse, 2-0 Dimitri Hooftman, 3-0 Mats Willemse, 3-1 Alvaro de Keu- ning). GPC Vlissingen-Bruse Boys 1 1-3 (0-1 Ben Schot, 1-1 Björn Ronde, 1-2 Ben Schot, 1-3 Dimitri Hooftman). Zeelan- dia Middelburg-Dauwendaele 1-3 (0-1 Jasper Leuvelink, 0-2 Christian Kiala, 1-2 Roy Hendriksen, 1-3 Peter van Gor- sel). Finalepoule: Vlissingen-Goes 2-0 (1-0 Rustem Sen, 2-0 Raymond Wolff). RCS-HW'24 2-0 (2x Joey van der Zweep). Vlissingen-RCS 1-1 (Dennis de Nooijer, strafschop), 1-1 Jonathan Con stancia. HW'24-Goes 3-1 (1-0 Tom Nieuwelink, 2-0 Jaimy de Visser, 3-0 Tom Nieuwelink, 3-1 TrunTran). Vlissingen-HW'24 6-0 (Raymond Wolff 1-0, Jonathan Constancia 2-0, Sinan Co- ban 3-0, 4-0 en 6-0, Jihad Azzagari, strafschop 5-0). RCS-Goes 4-2 (Dennis de Nooijer 1-0, 2-0, 3-1 en 4-2, Robin de Pagter 2-1, Rick de Punder 3-2). Eindstand: 1. Vlissingen, 2. RCS, 3. HW'24, 4. Goes, 5. Bruse Boys, 6. GPC, 7. Dauwendaele, 8. Zeelandia Middel burg, 9. Nieuwdorp, 10 Patrijzen, 11. SSV, 12. Zierikzee, 13. Oostkapelle, 14, VCK, 15. Wolfaartsdijk, 16. Kapelle. HVV'24 (gele shirts) sloot de Borsele Sloepoort Cup af als derde, achter Vlissingen en RCS (witte shirts). foto Willem Mieras De opmars van Tessa Rijckaert en Nicky Samijn strandde gisteren in de fina le. foto Wim Kooyman wedstrijdleider Abdon Pieters en Nicky Samijn. Laatstgenoemden waren in de halve finale met twee keer 6-1 uit hun slof geschoten te gen Rob de Booy en Maarten Ko- lijn van TC Animo uit Terneuzen. Lokken en Westveer hadden het in de halve eindstrijd aanzienlijk moeilijker tegen vader en zoon Leo en Meivin Bracke van TV Axel: 7-6 6-4. In de mixd-6 verrasten Tessa Rijckaert en Nicky Samijn in de kwartfinale met twee keer 7-5 het favoriete koppel Nicole van der Hooft/Carlo de Gijsel. In de halve finale schoven ze zelfs met 6-0 6-3 Isabella van Damme en Abdon Pie ters aan de kant In de finale moes ten Rijckaert en Samijn echter in drie sets buigen voor de als twee de geplaatste combinatie Tessa Lammens/Abi van Lare: 6-4 3-6 6-1. mmmag8fmmmBmiWir'wvTY<<:L1 <ii<»ir'iigs«aKHaw»aM^,v„'..iMW!i!rj*i!iwiiiMiJwwwia.i(jjiijLi elf meter maandag 17 augustus 2009 door Henk van de Voorde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73