261 sport Clinge is verder dan trainer De Ruud Pennings blust brandjes en krijgt COFELY CUP Vierdeklasser maakt twee keer achterstand goed tegen Steen en wint toernooi vanaf Zaamslag krijgt er negen tegen tegen Terneuzen Hontenisse met moeite winnaar eigen toernooi maandag 17 augustus 2009 Thierry van Dorsselaer (rechts) schiet Clinge in de finale naar 1-1 tegen Steen. Clinge won de Cofely Cup uiteindelijk na strafschoppen, foto Wim Kooyman MIDDELBURG - De voorbereiding van Zaamslag begint dramatische vormen aan te nemen. Na de 6-o-nederlaag tegen Aardenburg blameerde de tweedeklasser zich zaterdag tegen Terneuzen: 9-1-ver- lies. Terneuzense Boys speelde 2-2 tegen Veere. Terneuzense Boys-Veere 2-2: Door twee prachtige doelpunten van Joey van Zalen (eerst knalde hij van ver in de bovenhoek en la ter krulde hij een vrije trap fraai in het doel) nam Veere brutaal een 2-o-voorsprong. Nog voor de rust bracht Mevlud Eryürük de Terneu- zenaren terug tot 1-2. Uit een veel heid aan kansen maakte Eryürük een kwartier voor tijd ook 2-2. Terneuzen-Zaamslag 9-1: In de eerste helft deed Zaamslag aardig mee, maar na de hervatting hield Zaamslag open huis. Nadat Niels Burm en Remco van Leeuwen in de eerste helft voor 1-0 en 2-0 had den gezorgd, was het Jordy Bakker die uit een strafschop tegenscoor- de. Na de rust opende Mike de Wolf het doelpuntengala. Bert den Hamer (2x), Remco van Leeuwen, Jordi van Bremen (2x) en Joris Geelhoedt volgden daarna zijn voorbeeld. Breskens-Sluiskil 4-0: Breskens was in het oefenduel met Sluiskü in alle opzichten de beste ploeg. Halverwege was de stand al 2-0. BjQrn den Hamer en Eric de Rech ter scoorden. Na de rust dreven Jan Meijaard en Eric de Rechter de score op. LAMSWAARDE - Hontenisse verleng de gistermiddag niet zonder slag of stoot zijn abonnement op de eerste plaats tijdens het Groot Hontenisse-toernooi. De ploeg kon in de finale pas in de laatste minuten Terhole van zich afschud den: 3-r. Vogelwaarde werd derde door een 4-1-zege op SDO'63. Hontenisse-Terhole 3-1: Titiano Staes zorgde voor 1-0, maar daarna was Terhole zeker niet minder. Kort na de rust werd het door Chris Mangnus 1-1. Pas in de laat ste minuut besliste Hontenisse het duel via Wilco Broekhoven en Pim de Bakker. Vogelwaaarde-SDO'63 4-t: Arno Wauters opende de score, waarna Michel Colpaert voor 1-1 zorgde. Door doelpunten Erwin Haas, Dennis van Passel en Arno Wau ters werd het 4-1. MEEST CELEZEN 1. Hoek mist scherpte in Maldegem 2. Ook Paap (foto) weg bij Kloetinge 3. Van de Velde verliest kwartfinale STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/ door Frits Bakker NIEUWDORP - Wat een prachtige dialogen waren dat in een wed strijd waarin zó veel prestige op het spel stond. En wat moest Ruud Pennings, de trainer van Vlissingen, eerst veel binnenbrand jes blussen, voordat hij er van zijn elftal vuurwerk voor terug kreeg. Hij maakte zich, in de wedstrijd tussen Vlissingen en RCS, voor zijn dug-out druk om een nogal dubieuze beslissing van de scheids rechter en schreeuwde: „)e zou toch objectief fluiten?" Gérard de Nooijer (RCS) reageerde onmiddel lijk met een venijnig prikje. „Dat moet jij zeggen, Pennings, je bent nog nooit objectief geweest." Het ging er nog een keer hard aan toe voor de Vlissingse trainer, toen Randy de Dreu uit het veld was ge stuurd. „Dat doe je toch niet man, net zo lang tegen de scheidsrech ter zeuren tot je van het veld moet", riep Pennings woest. De aanvoerder schreeuwde net zo hard terug, gooide zijn shirt naar de dug-out en liep kwaad weg. Het was tekenend voor de gespan nen sfeer in de wedstrijd, die ei genlijk de finale was van de Borse- le Sloepoort Cup en zijn schaduw al vooruit wierp naar de competi tie, waarin beide teams elkaar ook treffen. Het niveau, tactisch en technisch vooral, was hoog en af en toe waren er wat hoogstandjes. Vooral Jonathan Constancia, die met zijn techniek en snelheid een glanzende carrière in het betaald voetbal laat liggen, vermaakte het publiek met zijn acties. De Wal- cherse derby eindigde in 1-1, na een strafschop van Dennis de Nooijer en een prachtgoal in de laatste minuut van Constancia. „Het zijn altijd beladen wedstrij den als we tegen elkaar spelen", zei Pennings later. „De jongens kennen elkaar allemaal van de straat of van de pleintjes. Ik vond RCS overigens beter spelen dan wij, maar wij moeten de balans nog vinden. Dan staat er straks een heel mooi elftal." Balans en vooral ook rust, dat wordt de belangrijkste opdracht van Ruud Pennings in de grimmi ge sfeer die er bij tijd en wijle in zijn selectie heerst. De aanvarin gen tussen de trainer en zijn spe lers vielen zaterdagavond op, om dat ze zich voor de dug-out afspeel den. Maar één ding is zeker: als de brandjes eenmaal geblust zijn, kan Vlissingen sprankelend voetballen, zoals het liet zien in de wedstrijd tegen HW'24, die met 6-0 werd gewonnen en waardoor Vlissingen op doelsaldo ook eindwinnaar werd van de Sloepoort Cup. Ruud Pennings had zijn aanvoer der na afloop al vergeven dat hij zo giftig had gereageerd. „Hij kreeg geel voor een overtreding en de scheidsrechter vroeg naar zijn naam. Maar omdat ze elkaar goed kennen, gaf Randy uit gekkigheid een andere naam op. Toen kreeg hij rood." Daarvoor al moest de trainer de opvliegende, maar vaak ook bril jante Constancia ervan weerhou den om eindeloos met de scheids rechter te discussiëren. En na de wedstrijd werd er nog maar eens openlijk ruzie gemaakt. lihad Azza- gari had zich al aangekleed en had voor de laatste wedstrijd geen zin meer om zijn voetbalkleren aan te trekken. „Ik zal er bovenop moe ten zitten, zodat dit soort zaken in de competitie niet meer gebeurt", gaf Pennings toe. „Daar hebben we een deel van de voorbereiding voor benut. Ik weet ook zeker dat het me gaat lukken, want het is een groep van spelers die niet al tijd in de pas loopt, maar die wel alles voor elkaar over heeft." En als alles klopt, kan Vlissingen wel eens een mooie competitie te-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72