io I zeeland Jeugdwerkloosheid verdient meer aandacht BoekweitfeeSten meer Zaterdag tropische waarden gemeten Nu ook T-shirts met Zeeuws-Vlaamse vlag Dertienjarige rijdt op gestolen bromfiets Kwartet Entr'acte in Lutherse Kerk Sergo Herman opent Spijkerboer opent tweede restaurant expositie Wolters almanak Fiets Boze boeren verenigen zich in strijd tegen uitbreiding van het Zwin maandag 17 augustus 2009 'Ik heb me helemaal niet voorbereid op die wedstrijd. Ik heb zelfs eerst nog een tosti gCgCtCYl. winnaar frikadellenwedstrijd Guido Raam door Wout Bareman TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen moet extra leerwerkplekken en stageplaatsen voor jongeren creëren en instanties, die gemeen tesubsidie ontvangen, ook daartoe bewegen. Die voorwaarde moet ook aan ge meentelijke aanbestedingen wor den verbonden. Het PvdA-raadslid Gijs van den Berg maakt zich ern stig zorgen over de toenemende jeugdwerkloosheid en vindt maat regelen op z'n plaats. Van den Berg: „Naar verwachting zal bin nen een aantal weken 1,2 miljoen euro voor Zeeland beschikbaar ko men om de jeugdwerkloosheid aan te pakken. We zijn benieuwd naar de concrete invulling van de plannen. Onze fractie wil voorko men dat jongeren langdurig aan de kant staan, zoals dat in de jaren tachtig is gebeurd. Wij ondersteu nen het streven om in deze crisis tijd met extra maatregelen voor jongeren te komen. We moeten voorkomen dat de jongeren aan hun lot worden overgelaten. Dat zou slecht zijn voor hen, maar ook voor de samenleving." Met extra leerwerk- en stageplaat sen bij de gemeente zelf, maar ook bij aanbestedingen van gemeente lijke projecten én extra aandacht voor de inzet van jongeren bij in stanties en organisaties, die ge meentesubsidie ontvangen,kan de jeugdwerkloosheid mogelijk wor den beperkt. Van den Berg wil van burgemees ter en wethouders weten hoeveel jeugdwerklozen Terneuzen telt. Hij wil maandelijks cijfers zien. WESTDORPE ZUIDDORPE In Westdorpe is zaterdag de eerste tropische waarde van dit jaar in de provincie gemeten. Halverwege de middag werd op het KNMI-meet- station een maximum genoteerd van exact 30,0 graden C. Westdor pe was daarmee de warmste plek van Nederland. Het dorp is wel va ker de warmste plek van Neder land. Belangrijkste oorzaak: de zandgronden in het achterland. BRESKENS Een 13-jarige jongen uit Breskens is vrijdagavond aangehouden op de Promenade in zijn woon plaats. Agenten zagen hem, zonder helm, op een bromfiets met hoge snel heid de Promenade oprijden. Bij zijn aanhouding verklaarde hij dat hij de brommer bij de Veerhaven had gevonden. Hij kreeg een bekeu ring voor het rijden zonder helm én zonder 'brommerbewijs'. De belangstelling voor de Zeeuws-Vlaamse vlag is onvermin derd groot. Afgelopen weekeinde verkocht mede-initiatiefnemer Din- geman de Koning tijdens de Boek weitfeesten in Zuiddorpe een groot aantal exemplaren. Het assor timent is inmiddels uitgebreid met T-shirts, voorzien van de vlag en een strofe van het volkslied, rug zakjes, petjes en wimpels. GROEDE Het Kwartet Entr'acte verzorgt zon dag 23 augustus een licht klassiek concert onder de noemer 'Miniatu ren' in de Lutherse kerk in Groede. Op het programma staan composi ties van Haydn, Handel, Korngold, Grieg, Dvorak en Saint-Saëns. De musici vertellen tussen de werken iets over de ontstaansgeschiedenis en over achtergronden van de com ponist. Aanvang 15.00 uur. SLUIS SLUIS Topkok Sergio Herman van restau rant Oud Sluis opent binnenkort een tweede restaurant in Cadzand. De zaak zal Pure C heten met voor al vis op de kaart. Herman zal niet zelf in Cadzand achter het fornuis staan. De keu ken wordt vanuit het driesterren restaurant in Sluis aangestuurd. Op 1 september verstrekt Herman meer informatie over zijn plannen. Oud - burgemeester Chris Spijker boer van de voormalige gemeente Oostburg opende zaterdag in de Raadskelder in Sluis een tentoon stelling van tekeningen en schilde rijen van de hand van Renée Wol ters. Ze was jaren woonachtig in Groede en Aardenburg. Tijdens de veiling voor de restauratie van de N.H. Kerk in Groede wordt binnen kort werk van haar geveild. Tip? redactie@pzc.nl Fiets gestolen. Dat is vervelend. Zeker wanneer je die nodig hebt om het werk te bereiken. Dagelijks Vlissingen-Middel- burg, heen en weer. Gelukkig zijn er vrienden die nog een ongebruikt rijwiel in de schuur hebben staan. Tijdelijk een oplossing, maarzon oude rammelkast is geen comfortabel vervoermiddel voor langere afstanden. Gelukkig zijn er nog ouders met een De meeste deelnemers aten met hun handen, maar Tommy (7) hield het netjes bij mes en vork. ruim hart en even ruime beurs. Bij de rijwielhandel een bijna nieuwe inleen- fets gekocht. Trots, joh. De volgende dag belt vriend Bert. Geluk" gehad. Prijs in loterij gewonnen. Op zijn lotnummer was een fiets gevallen. Voor de zekerheid alle vijf loten op dat nummer gekocht, voor de jackpot. Vijf fietsen heeft hij nu in zijn achtertuin staan. Hij kan er best eentje missen. door Wout Bareman KNOKKE-HEIST - Vijftien landbou wers uit de omgeving van Knok- ke-Heist hebben zich verenigd in de strijd tegen de voorgenomen ontpoldering van 120 hectare land bouwgrond in de Zwinstreek. Het is de bedoeling dat het Zwin in het kader van de natuurcompen satie voor de verdere verdieping van de Westerschelde wordt uitge breid. Eerder al protesteerde met name de Boerenbond fel jegen dat plan. De vijtien boeren putten overi gens hoop uit de recente uitspraak van de Raad van State dat voorlo pig niet met de verdieping mag worden begonnen. Een woordvoerster van de verenig de boeren: „We hebben een allian tie gevormd om een jurdische strijd aan te gaan. Volgens onze in formatie neemt de Nederlandse Raad van State eind dit jaar een de finitieve beslissing over de verdie ping. Dan wordt dus ook de na tuurcompensatie weer actueel. Gaat het allemaal tóch door, dan moeten we direct in actie komen." De boeren zijn bereid de uitbrei ding van het Zwin zonodig aan te vechten tot voor de Belgische Raad van State. Ze zijn overigens erg boos over het feit dat de Vlaamse overheid tot nu toe helemaal niets van zich heeft laten horen. De betrokken boeren, voor wie onteigening dreigt, hadden op z'n minst een brief of een bezoekje verwacht. Lezersreacties Het conflict over de verdieping van de Westerschelde is stof voor veel discussie op www.pzc.nl MEEST CELEZEN 1. Sergio Herman breidt uit 2. 1000 handtekeningen naaktstrand 3. Lopen over bodem zwembad STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Het laatste nieuws uit uw regio op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66