Zeeland PZC Ontvangst cruiseschepen moet beter Geroep, gefluit en geklik naar de herdershond Slapend op achterbank ZEEUWS-VLAANDEREN 10 en 11 m 13 Terneuzense ondernemers pleiten voor samenwerking met Gent Belg opgepakt na mishandeling Kanaalbrug in Zelzate wordt vandaag weer in gebruik genomen Boekweitfeesten bieden meer dan frikandellen proppen Opossum op internet te koop. Flauwe grap? Maandag 17 augustus 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman terneuzen - Ondernemers in Ter- neuzen vinden dat nog onvoldoen de wordt ingespeeld op de snel groeiende cruisemarkt. Er moet zo mogelijk samenwerking worden gezocht met Gent, dat bijzonder in trek blijkt bij rederijen met ri viercruiseschepen. Sinds dit voorjaar beschikt Terneu zen over een bescheiden cruiseter minal aan de Beurtvaartkade. Die moet sowieso worden aangepast aan de eisen, die de rederijen stel len voor het van- en aan boord gaan van de passagiers. De afgelo pen maanden meerden enkele tientallen cruiseschepen af in Ter- neuzen. De ondernemers in met name de belendende binnenstad vinden dat de ontvangst van de passagiers beter kan. Er moeten meer activiteiten op de kade wor den ontplooid en het aangeboden programma - onder meer een rondwandeling met een gids - moet verder worden uitgebreid. Daarvoor lijkt de ondernemerskoe pel Coördinatie&Management (CM) het aangewezen orgaan. Coördinator Bram Stoffels heeft begrip voor de wensen van de on dernemers. „We hebben zelf ook al geconstateerd dat de ontvangst en de begeleiding van de toeristen, die per cruiseschip naar Terneu zen komen, aantrekkelijker moe ten worden gemaakt. Toen we het eerste cruiseschip ontvingen, had den we een shantykoor en was ook kapitein Van der Decken aan wezig. Dat zou eigenlijk standaard moeten zijn. Op de kade was het al die andere keren dat er een schip afmeerde, een veel te kale boel." Als het aan Stoffels ligt, wordt ko mend najaar ook bekeken of er sa menwerking mogelijk is met Gent. „De belangstelling bij de rederijen voor Gent is enorm. Misschien kunnen we daar op mee liften." Cruiseschepen zetten in Gent jaar lijks ruim 20.000 toeristen af De verwachting is dat dat aantal vol gend jaar verdubbelt; er zijn nieu we contracten afgesloten met een aantal Duitse rederijen. Vorig jaar meerden 204 cruiseschepen af in Gent. Dit jaar wordt eenzelfde aan tal verwacht. De rederijen willen in 2010 tweemaal per week naar de Arteveldestad. door Wilma Valk terneuzen - Niet het geblaf van honden, maar het geroep, gefluit en geklik van de 'baasjes' overheer ste zaterdag en zondag in sport park Vliegende Vaart in Terneu zen. Liefhebbers, fokkers en eigena ren van de Duitse herder uit heel Europa en de Verenigde Staten wa ren in Terneuzen neergestreken om hun hond te laten beoordelen. Ze moesten tal van proeven afleg gen. Oud-gediende Dax van zeven liet bijvoorbeeld zien hoe je een dief moet opsporen, achtervolgen en bewaken. Afgerichte honden moesten onder meer zo'n 'moed- proef afleggen. Vooral bij het 'voorbrengen' van de honden was het erg druk. De honden werden vooral op hun ui terlijk en karakter beoordeeld. De spanning liep er zo nu en dan hoog op. Haast professionele 'voor brengers' toonden de honden aan de keurmeesters, liepen rondjes door de ring en lieten de honden draven. De vaak fanatieke eigenaren waren verbannen naar buiten de ring, maar deden hun best om met ge roep, gefluit en een soort geklik de aandacht van de hond vast te hou den. Alleen een alerte hond loopt .mooi rechtop in de juiste houding. Slimme hondenbezitters hadden hiervoor op strategische plaatsen familieleden en kennissen buiten de ring geplaatst. Er werden zater dag en zondag zo'n 300 honden beoordeeld. groede - De politie heeft zaterda gochtend op de Nieuwvlietseweg in Groede een 31-jarige Terneuze- naar aangehouden. De man had zijn auto geparkeerd op de oprit van een woning en versperde daar door de toegang. De Terneuzenaar lag op de achter bank van zijn auto te slapen. Agen ten maakten hem wakker en na men een blaastest af Daaruit bleek dat de automobilist veel te veel had gedronken. Hij kreeg dan ook een rijverbod van twaalf uur opgelegd. Toen de Terneuzenaar te horen kreeg dat hij niet in zijn auto had mogen overnachten, bezigde hij beledigende taal tegen één van de agenten: Hij werd prompt aangehouden en moest mee naar het bureau. Daar kreeg hij twee bekeuringen over handigd: één voor openbare dron kenschap en één voor het beledi gen van een agent. sluis - De politie heeft zater dagochtend in alle vroegte in de Nieuwstraat in Sluis een 32-jarige man uit Ichtegem aangehouden wegens mishandeling van een 43-jarige plaatsgenote. De politie kwam om 2.15. uur in actie na een mèlding dat een vrouw bont en blauw was geslagen. De man werd na zijn aanhouding overgebracht naar Torentijd in Middelburg. De oorzaak van de vechtpartij ligt in de relationele sfeer. zelzate - De brug over het Kanaal Gent-Terneuzen in Zelzate wordt vandaag weer in gebruik geno men. De brug was de afgelopen zes weken afgesloten voor het weg- -verkeer in verband met een grondi ge revisie én een vernieuwing van het bedieningsgebouw. Die krijgt een enigszins futuristisch aanzien. Het hele bedieningsmechanisme van de 45 jaar oude brug is vervan gen. Het wegverkeer wordt tijdens de werkzaamheden omgeleid via de kanaaltunnel en de brug bij Sas van Gent. Voor het langzaam ver keer werd een pontje ingezet. Dat vervoerde de afgelopen weken vele. tienduizenden Zelzatenaren tus sen de oost- en westoever. In de grensgemeente gaan stem men op om, met het oog op de on veilige verkeerssituatie bij de brug, permanent een pontje in te zetten voor fietsers en voetgangers. In sportpark Vliegende Vaart werden zaterdag en zondag vele tientallen Duitse herders gekeurd. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65