draait uit op verlies sport 127 Revanche voor Marteijn en Meerman in Zierikzee Bruse Boys imponeert op slotdag in Nieuwdorp Trainer Ruud Pennings blust brandjes en krijgt vuurwerk bij Vlissingen maandag 17 augustus 2009 door Klaas Verspoor middelburg - Ook voor zon- dag-vijfdeklasser DZC09 is de kop er af Niet alleen voor dit seizoen, maar zelfs in zijn bestaan. De nieuwbakken vereniging verloor zijn eerste wedstrijd ooit met 5-0 van Zierikzee 2. Mevo sloot de eer ste oefenwedstrijd, thuis tegen Borssele, wel winnend af: 1-0. Ook DFS won (4-3 van Stellendam), ter wijl ZSC'62 thuis met 3-1 verloor van Serooskerke 2. Tweedeklasser Duiveland werkte een nuttig oe fenduel af bij NSW (2-2). DZCo9-Zierikzee 2 0-5: Trainer Richard van Baaien debuteerde met DZC met een ruime neder laag, maar er waren volgens hem voldoende aanknopingspunten om de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. „De temperatuur was voor ons de boosdoener. Er is nog conditiegebrek bij vele spelers en natuurlijk is Zierikzee 2 ook kwalitatief beter", aldus Van Baai en. DZCo9-doelman Jeffrey Wale- boer (Van Baaien: „Hij heeft het uitstekend gedaan.") voorkwam met een aantal prima reddingen een grotere uitslag. Voor Zierikzee 2, dat bij rust al met 0-2 leidde, scoorden Leon Sinke (3x) en Arjan Smalheer (2x). NSW-Duiveland 2-2: Duiveland bleek ten opzichte van het vorige treffen met NSW, toen de ploeg nog vijf goals om de oren kreeg, voetballend gezien de nodige stap pen te hebben gezet. „Wij waren de bovenliggende partij. Conditio neel zit het ook al een eind goed, want de laatste twintig minuten konden zij ons alleen maar tegen houden", aldus trainer Henk Schouten. Uit een voorzet van Ro nald Zwager, en na tussenkomst van Dennie le Comte, scoorde Bar ry Steenpoorte 0-1. Door goals van Werner Sprey en Paulo Snel leid de de Numansdorpse tweedeklas ser bij rust toch met 2-1. In de tweede helft zorgde Ronald Zwa ger na een overstapje van Leen IJ- zelenberg uit een Oosterlandse cor ner voor de gelijkmaker. DFS-Stellendam 4-3: Pieter de Munnik schoot DFS naar 1-0 en uit een voorzet van Kevin Veer- hoek tekende Anco van der Linde voor 2-0. Defensieve slordigheden bij DFS, dat verre van compleet aan de aftrap verscheen, zorgde voor drie Stellendamse goals in het vervolg van de eerste helft. Na rust bracht trainer Nico Schoute vijf spelers beneden de twintig jaar in. Op aangeven van De Mun nik scoorde Van der Linde 3-3. Daarna werd invaller Willem Plai- sier in het strafschopgebied onder uit gehaald. Vanaf de strafschop stip schoot René van der Linde de winnende treffer binnen. ZSC'62-Serooskerke 2 1-3: ZSC-trainer Jos Wesdorp sprak van een zeer nuttige oefenwed strijd. Tegen de reserves van Serooskerke startte Wesdorp in zijn beoogde basisopstelling. „Ik heb een heel goede eerste helft ge zien", vond de trainer. Na een combinatie tussen Jos Erades en Justin Vaane hielp Kenny Vaes ZSC'62 aan een t-o-voorsprong. In en na de rust wisselde Wesdorp in totaal zes spelers en Seroosker ke 2 profiteerde daarvan. Zelf kwam ZSC'62 niet meer aan voet ballen toe. Door goals van Arnold Schreij, Roy Koole en Bernado Wattel won Serooskerke 2. Mevo-Borssele 1-0: De selectie van Mevo voor het duel met Bors sele werd aangevuld met spelers uit de jeugd en uit lagere elftallen. Vooral conditioneel bleek de ploeg van Jack Wijnands verder te zijn dan de bezoekers. De hard werken de thuisploeg kwam in de eerste helft aan de leiding toen Patrick Knijnenburg van achteruit werd aangespeeld. Met een individuele actie misleidde hij de defensie van Borssele en zette zo de 1-0 op het scorebord. Mevo-verdediger Jeroen Volkeri was niet van de partij en hij komt - zoals het er nu naar uit ziet - wegens een blessure voor de winterstop niet meer in actie. Janine Lekkerkerk won gisteren de beslissende partij in het vrouwenenkel 35+ tegen Heidi Lafeber. Het werd 6-3 en 7-6. foto Ronald den Dekker door Sven Bakker Oefenduels dinsdag Zierikzee 2-WIK'57 (19.30) WHS-Mevo (19.30) Kwadendamme-ZSC'62 (19.30) Brouwershaven-Col. Boys (19.30) donderdag Renesse-ZSC'62 (19.15 uur) nieuwdorp - Aan de hand van de onvermoeibaar lijkende Emiel Dorst was Bruse Boys zaterdag de beste van de rest in het voorspel van de finaleronde van de Borsele Sloepoort Cup. Twee ruime over winningen, op Dauwendaele (3-1) en GPC (3-1) brachten de ploeg als vijfde over de finish, in het spoor van de vier finalisten Vlissingen, RCS, HW'24 en Goes. Het voetbal van Bruse Boys was niet alleen bij vlagen uitstekend, opvallender nog was de schoon heid van de goals, met als hoogte punt het lobje van Dimitri Hooft- man in de wedstrijd tegen GPC, die ook tegen Dauwendaele al had gescoord. Ben Schot schoot twee keer raak tegen GPC, Mats Willem- se twee keer tegen Dauwendaele. Zierikzee sloot het toernooi af als twaalfde. Het eerste duel werd za terdag verloren van Patrijzen (1-2), waarin Arjan Smalheer nog voor de gelijkmaker had gezorgd. In de strijd om de elfde plaats leek Zie rikzee op een 1-0-nederlaag af te stevenen, totdat Björn Boot vlak voor tijd nog gelijk maakte. De strafschoppen waren echter niet aan Zierikzee besteed. zierikzee - Op de tennisbanen van Zierikzee was het afgelopen week tijd voor de veteranen van 35+ en 50+. Zij streden om de ti tels bij het jaarlijkse veteranentoer- nooi. In de 5-categorie van het ge- mengddubbelspel was er de span nende eindstrijd tussen de twee beste koppels uit de poule: Bianca den Ouden/John van der Have en Andrea Marteijn/Jaco Meerman. Den Ouden en Van der Have wa ren als eerste uit de poulefase geko men, mede door een zege op die zelfde Marteijn en Meerman (6-4 5-7 10-5). De twee koppels kwa men elkaar weer tegen in de finale en weer moest er een supertie break aan te pas komen. Echter, ditmaal waren het Marteijn en Meerman die op het juiste mo ment toesloegen: 10-4. Peter Godrie was erg succesvol met twee titels. Hij won zowel het enkel- als dubbelspel in de vijfde categorie. In de finale van het en kelspel versloeg de speler van Zie rikzee zijn clubgenoot Leo Nou- wen in straight sets: 6-4 en 6-3. Eerder in de poulefase had Godrie ook al in twee sets van Nouwen ge wonnen (6-2 6-2). In diezelfde pou le werd ook de als eerste geplaatste Chris Versteeg door zowel Godrie als Nouwen verslagen. In het dubbelspel 5 had Versteeg meer succes aan de zijde van Godrie. Samen waren zij als twee de geplaatst, maar verloren in de poule wel van John Hage en Chris Schoneman. Versteeg en Godrie gingen desondanks door naar het afvalschema en wonnen in de fina le in drie sets van Jaco Meerman en Leo Nouwen, de nummers één van de plaatsingslijst (7-6 0-6 7-5). In de zesde categorie van het dub belspel voldeden Patrick Renger en Patrick Roggeband aan de ver wachtingen. Zij waren als favorie ten ingeschaald en kwamen de poule ongeschonden door dankzij drie opeenvolgende zeges. In de fi nale rekenden zij vervolgens met eenzelfde degelijkheid af met Cees Menheere en Paul Sponselee: 6-1 6-2. Rien van Renswoude en Henk Schouten wonnen het man- nendubbel 5 in de 50+-categorie. Van Renswoude en Schouten ver sloegen Sjaak Bijkerk en Arie Plai- zier met 6-4 en 6-0. Heidi Lafeber en Willem Lafeber wonnen het ge- mengddubbel 6 35+ door met 6-3 7-5 van Andrea Pronk en Arie Plai- zier te winnen. door Frits Bakker nieuwdorp - Wat een prachtige dialogen waren dat in een wed strijd waarin zó veel prestige op het spel stond. En wat moest Ruud Pennings, de trainer van Vlissingen, eerst veel binnenbrand jes blussen, voordat hij er van zijn elftal vuurwerk voor terug kreeg. Hij maakte zich, in de wedstrijd te gen RCS, voor zijn dug-out druk om een nogal dubieuze beslissing van de scheidsrechter en schreeuw de: „|e zou toch objectief fluiten?" Gérard de Nooijer (RCS) reageer de onmiddellijk met een venijnig prikje. „Dat moet jij zeggen, Pen nings, je bent nog nooit objectief geweest." Het ging er nog een keer hard aan toe voor de Vlissingse trainer, toen Randy de Dreu uit het veld was gestuurd. „Dat doe je toch niet man, net zo lang tegen de scheidsrechter zeuren tot je van het veld moet", riep Pennings woest. De aanvoerder schreeuwde net zo hard terug, gooide zijn shirt naar de dug-out en liep kwaad weg. Het was tekenend voor de gespan nen sfeer in de wedstrijd, die ei genlijk de finale was van de Borse le Sloepoort Cup en zijn schaduw al vooruit wierp naar de competi tie, waarin beide teams elkaar ook treffen. Het niveau, tactisch en technisch vooral, was hoog en af en toe waren er wat hoogstandjes. Vooral de pijlsnelle Jonathan Con- stancia vermaakte het publiek met zijn acties. De Walcherse derby eindigde in 1-1, na een strafschop van Dennis de Nooijer en een prachtgoal in de laatste minuut van Constancia. „Het zijn altijd beladen wedstrij den als we tegen elkaar spelen", zei Pennings later. „Die jongens kennen elkaar allemaal van de straat of van de pleintjes. Ik vond RCS overigens beter spelen dan wij, maar wij moeten de balans nog vinden. Dan staat er straks een heel mooi elftal." Balans en vooral ook rust, dat wordt de belangrijkste opdracht van Ruud Pennings in de grimmi ge sfeer die er bij tijd en wijle in zijn selectie heerst. De aanvarin gen tussen de trainer en zijn spe lers vielen zaterdagavond op, om dat ze zich voor de dug-out af speelden. Maar één ding is zeker: als de brandjes eenmaal geblust zijn, kan Vlissingen sprankelend voetballen, zoals het liet zien in de wedstrijd tegen HW'24, die met 6-0 werd gewonnen en waardoor Vlissingen op doelsaldo ook eind winnaar werd van de Sloepoort Cup. Vlissingen-spits Sinan Coban (links) vecht in de finalepoule van de Borsele Sloepoort Cup voor de goal van Goes een duel uit met Jordy den Toonder (midden) en Reguillo Vandepitte. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61