van 'LPF-chaos' binnenland5 'Een koffiekopje optillen was voor mij al te zwaar' 4 tos PVV Marco Pastors opgelucht Jorritsma hoopt op kwaliteit Dichters eren jarige Remco Campert Steekpartij op station kost man het leven Politie maakt eind aan illegale housparty Vijftig arrestaties op dancefeest maandag 17 augustus 2009 'Hij doet nu niet mee in de steden waar hij zegt de problemen te willen oplossen. Hij laat zijn kiezers in de kou staan' Femke Halsema, fractieleider van GroenLinks Lijsttrekker Marco Pastors van Leefbaar Rotterdam is opgelucht dat de PW van Geert Wilders niet meedoet aan de komende gemeenteraadsverkiezingen in de Maasstad. „Hij vormde voor ons een bedreiging en had ons zeker zetels kunnen kosten", zei Pastors zaterdag. Wilders belde hem vrijdag op met de boodschap. Pastors: „Als je geen goede mensen hebt, moet je geen risico's nemen. Bovendien lijken onze partijen voor 95 procent op elkaar, dan is het zonde van de energie om elkaar het leven zuur te maken." Leefbaar Rotterdam hield serieus rekening met de PW. „We hebben het erover gehad hoe we de verkiezingen zouden ingaan." Die verkiezingen in Rotter dam lijken nu uit te zullen draaien op een strijd tussen de PvdA en Leefbaar Rot terdam. Burgemeester Jorritsma van Almere heeft er geen moei te mee dat de PW alleen in Den Haag en Almere aan de gemeenteraadsverkiezingen meedoet. „Iedere partij kafi in deze democratie meedoen aan de verkiezingen. Ik hoop alleen dat de PW kwalitatief goede mensen kan verzamelen." Volgens Jorritsma heeft Almere altijd al voorop gelopen als het gaat om nieuwe politieke par tijen. „En ik ga er vanuit dat de partij van Wilders ook na de verkiezingen haar belofte nakomt. Het mag niet zo zijn dat je na de verkie zingen niemand meer ziet of dat de partij helemaal uiteenvalt." Femke Halsema, fractieleider van GroenLinks in de Tweede Kamer, sprak van een zwaktebod. „Hij doet wel mee in Europa, terwijl hij daar niet in gelooft", zei ze in een verwijzing naar de PW-deel- name aan de Europese verkiezin gen afgelopen juni. „Maar hij doet nu niet mee in de steden waar hij zegt de problemen te willen oplos sen. Hij laat zijn kiezers in de kou staan", aldus Halsema. D66-leider Alexander Pechtold wijt het aan Geert Wilders zelf dat hij niet genoeg goede mensen heeft kunnen vinden voor de ge meenteraadsverkiezingen volgend jaar maart. „Dat krijg je wanneer je geen de mocratische partij bent, maar een eenmansbeweging", aldus Pech- 'Er zijn onvoldoende mensen voor wie ik mijn handen in het vuur steek' told. De D66-voorman is in Ka merdebatten vaak een van de poli tici die Wilders het scherpst aan- 1 Wil' h ifllW'i'lfc' i 1 M.'^riiiwwilllini'lprTiriir-1VMWlilHrti'l door Floor Ligtvoet Pillen werken bij hem niet, zegt ondernemer Erik. De veertiger gleed al twee keer in een diep, zwart gat. „Als student en later toen het tegenzat in mijn werk." Hij voelde zich ineens 'zo klein als een mug'. „Ik was tot niets meer in staat. Een koffiekop je optillen was al te zwaar." Zijn huisarts schreef hem pillen voor. „Dat haalde niets uit." De meeste mensen met een de pressie kiezen voor medicijnen en niet voor therapie. Maar volgens onderzoekers geven steeds meer patiënten aan niet jaren lang medi cijnen te willen slikken. Claudi Bockting, gedragstherapeute en do cent klinische psychologie aan de Rijksuniversiteit Groningen leidt een onderzoek. Vraag is: bij wie werkt therapie beter dan medicij nen? Of is een combinatie beter? Peter Muris, hoogleraar klinische psychologie, juicht het onderzoek toe. Al zal voor een groep patiën ten pillen nodig blijven, weet hij. Zo behandelt hij een depressieve jongen met ADHD. „Die kan zijn gedachten niet ordenen. Hij kan een therapie, waarin je gedachtepa tronen onderzoekt, natuurlijk niet aan. Dus krijgt hij medicatie." Het is maar waar de patiënt zelf op vertrouwt, zegt psychiater en hoogleraar behandelrichtlijnen, Jan Swinkels. „En dat werkt dan." Geloof in cognitieve therapie hoort volgens hem bij deze tijd: „Maar als een bepaald patroon zich eenmaal heeft vastgezet in je hersenen is het moeilijk te veran deren. We geven diabetici toch ook levenslang insuline?" Hij waarschuwt voor het gevaar dat medicatie ten onrechte wordt afgeserveerd: „Een jonge patiënt van mij knapte altijd op van medi catie. Maar na het lezen van enkele kritische boeken wilde hij geen medicijnen meer. Onlangs heeft zich verhangen. Hij was pas 34." Voor Erik boden pillen geen uit komst, de therapie wel. „Ik weet nu wanneer ik gas moet terugne men. Garanties zijn er niet, maar het gaat nog altijd goed met me." Eriks naam is om privacyredenen ge fingeerd. vallen op zijn standpunten. „Een slap verhaal", oordeelde ook voor zitter Peter van Heemst van de PvdA-fractie in de Rotterdamse ge meenteraad. „Voor de zoveelste keer durft Wilders weer het serieu ze debat niet aan." De politieke partijen in Wilders' geboorteplaats Venlo reageerden vooral teleurgesteld op het besluit van de PW-voorman om met zijn partij niet mee te doen aan de ge meenteraadsverkiezingen in de Limburgse stad. In Venlo vinden half november vervroegde lokale verkiezingen plaats. Bij de Europese verkiezin gen in juni stemde een derde van de kiezers in Venlo op de PW. de Rechtspraak Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 EINDE FAILLISSEMENTEN Wegens gebrek aan baten: - op 12 augustus 2009 inzake (F.03/187) Johannes Franciscus Petrus Gerarda Vervaet, woonadr. Irenestraat 3,4551 GN Sas van Gent, geb. Hulst 18 maart 1962, hodn VERVAET-OFFICE-MAR1T1ME, vest.adr. Bosjesweg 87,4541 AN Sluiskil. D. van Duiven griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl. AMSTERDAM Schrijver/dichter Remco Campert is zaterdag op het Spui in Amster dam geëerd. Ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag (in juli) verscheen de bundel Poëzie is een daad, waarin tachtig dichters een gedicht schreven voor Campert. Ruim twintig auteurs droegen tij dens de ode op het Spui onder gro te belangstelling een gedicht voor. NAARDEN Door een steekpartij is gistermid dag voor het station Naarden-Bus- sum een man omgekomen en raak te een zwangere vrouw ernstig ge wond. De politie hield een verdach te aan die door omstanders was ge grepen. Twee mannen uit Doetin- chem raakten gistermiddag bij een steekpartij in hun woonplaats zwaargewond. De steekpartij deed zich voor bij een ruzie in een flat. VUG HT De schietbaan op het terrein van de voormalige Frederik Hendrikka zerne in Vught is afgelopen week einde vijftien uur lang gekraakt ge weest voor een drukbezochte ille gale houseparty. Om kwart over twee gistermiddag greep een politiemacht van bijna dertig man in om een eind te ma ken aan de geluidsoverlast. HILVARENBEEK De politie heeft zaterdag vijftig mensen aangehouden op het dance feest Decibel Outdoor op de Beek- se Bergen in Hilvarenbeek. Op het evenement kwamen veertigdui zend bezoekers af. Een man zat gis teren nog vast. De politie snapte de 22-jarige Hagenaar met een tas met daarin zeven pillen en dertig pak jes cocaïne. Zij verdenkt hem van handel in drugs. Sanex Dermo Hydratant douchegel 250 ml Bij Etos zijn alle vaste prijzen van A-merken gegarandeerd net zo laag als bij Kruidvat. Heb je een product gekocht bij Etos dat bij Kruidvat toch nog goedkoper is? Dan krijg je het verschil direct terug en passen wij de prijs aan. Dus: ook voor lage prijzen ga je naar de Beste drogist. Meer weten? Ga naar Etos of kijk op www.etos.nl/prijslijn °P ie voordeligst ■"WW.ETOS.N L Prijsmeting week 31 2009. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden. Voor actievoorwaarden zie etos.nl of de Etos-winkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5