op een zonovergoten vlasdag zeeland l H Nieuwe locaties voor ambulance Beveland Historische boulevard nieuw onderdeel Zierikzeese Havendagen Concert Triskell in de Jacobuskerk Inbrekers slaan slag in badplaatsen Hardrijder raakt rijbewijs kwijt Sergio Herman opent tweede restaurant maandag 17 augustus 2009 door Rob Paardekam KAPELLE - Connexxion wil op de Bevelanden twee nieuwe ambulan ceposten openen. Ze komen bij Ka- pelle en op Noord-Beveland. Connexxion is sinds enige tijd ver antwoordelijk voor het ambulance vervoer in Zeeland. Momenteel be kijkt het bedrijf hoe goede aanrijtij- den het best gegarandeerd kunnen worden. Er is onlangs een zogehe ten standplaatsanalyse uitgevoerd, die is getoetst door het Rijksinsti tuut voor Volksgezondheid en Mi lieu (RIVM). Uit het onderzoek is naar voren gekomen dat een nieu we post nodig is om de gebieden door Piet Kleemans Yerseke en een deel van de Zak van Zuid-Beveland beter te kun nen afdekken. Zo'n post moet ko men bij de Vierwegen, tussen Ka- pelle en 's-Gravenpolder. Noord-Beveland heeft ook een am bulancepost nodig om goed te wor den bediend. Connexxion wil er één openen op het gemeentelijk terrein in Geersdijk of Wissenker- ke. Dat Tholen een nieuwe post krijgt, is al langer bekend. Hij zou verhuizen van Sint-Maartensdijk naar Tholen-stad, maar dat wekte veel woede in het ver weg gelegen Stavenisse. Connexxion is nu op zoek naar een geschikte locatie in de nabijheid van Poortvliet. ZIERIKZEE - Na de Culinaire boule vard krijgen de Zierikzeese Haven dagen (20, 21 en 22 augustus) nu ook een Historische boulevard en een Kunstenaarsboulevard. Zaterdag is de Historische boule vard te vinden aan de Vissersdijk, waar zich ook de Stads- en Com- merciewerf voor historische sche pen bevindt. De werf is open voor publiek en er is een schip van Stichting Behoud Hoogaars te zien. Stichting Historische Spelen is present evenals streekdrachtvere- niging De Arke. De Kunstenaars boulevard wordt verzorgd door een genootschap van diverse kun stenaars. Tien schilders tonen hun werk. De havendagen gaan donder dagavond van start met de Culinai re boulevard aan de haven. Vrijdag wordt met de wielerronde Zierik- zee de aftrap gegeven voor de tweede havendag. Na afloop van het wielerspektakel staan verschil lende concerten op het program ma, verdeeld over drie podia, 's Avonds is er traditiegetrouw de lampionoptocht in combinatie met verlichte en versierde kotters, die de haven binnen varen. Zater dag staat een uitgebreide braderie op het programma. De Koninklij ke Landmacht verzorgt demonstra ties en de drie podia staan weer bol van de muziek. Vanaf 13.30 uur kunnen belangstellenden zich in schepen voor een rondvaart over de Oosterschelde waarbij Neptu- nus wordt opgehaald. RENESSE In de reeks donderdagavondconcer ten in de dorpskerk van Renesse treedt donderdag 20 augustus Tris kell op. Het symbool 'Triskell' staat voor een verbondenheid die je op velerlei manieren kan vertalen. Triskell legt zich toe op Iers- Kelti sche muziek, die ze, gevoed door uiteenlopende belangstelling en an dere muzikale .ervaringen, op eigen wijze vertolkt. Triskell wisselt ver stilde ballads, stevige, meerstemmi ge songs af met pittige instrument als. Voor de leden van Triskell is sa men muziek maken altijd weer feest. Aanvang 20.00 uur. RENESSE In drie woningen in Renesse is za terdagmiddag ingebroken. De in braken vonden plaats tussen 12.00 uur en 17.00 uur in woningen aan de Lagezoom en de Korte Moer- mondsweg. Er werden onder meer computerapparatuur, brillen, kle ding en sieraden weggenomen. In Domburg is in de nacht van vrij dag op zaterdag in twee woningen ingebroken. Inbrekers sloegen toe in de Schuit- vlotstraat en in het Burgemeester van Teylingenpark. ACHTHUIZEN Een 55-jarige automobilist uit het Zuid-Hollandse Achthuizen is za terdagavond op de N498 zijn rijbe wijs kwijtgeraakt. De man reed met zijn auto met een snelheid van 138 kilometer per uur daar waar een maximumsnel heid van 80 kilometer per uur geldt. Een overschrijding van maar liefst 58 kilometer. Het rijbewijs van de bestuurder is ingevorderd. Hem staat bovendien een fikse boe te te wachten. SLUIS Topkok Sergio Herman van het veelgeprezen restaurant Oud Sluis in Sluis opent binnenkort een tweede restaurant en wel in Cad- zand. De zaak zou Pure C gaan he ten, met vooral vis op de kaart. Her man zal niet zelf in Cadzand achter het fornuis staan. De keuken wordt vanuit het drie sterrenrestaurant in Sluis aange stuurd. Op 1 september verstrekt Sergio Herman meer informatie over zijn plannen voor een tweede restaurant. www.pzc.nl Meest gelezen 1. Badgasten gered door SRB 2. Nachtenlang opruimen 3. Boete voor scheldpartij STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Het was warm in Dreischor. Mens en koopwaar werden beschut. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55