Zeeland PZC Extra inzet betere onderwijskansen SCHOUWEN-DUIVELAND 10 en 11 13 Wegwerken onderwijsachterstand speerpunt gemeente Muzikaal vermaak in zomers druk Renesse Getuigen gezocht van vernieling autoruiten Schip moet aan de kant voor rubberboot Duitse toeristen beroofd almanak Fiets Maandag 17 augustus 2009Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Bezoeker Vlasdag pendelt tussen terras en eerlijk zweet Opossum op internet te koop. Flauwe grap? door Piet Kleemans zierikzee - Het gaat de goede kant op, maar zolang er nog kinderen zijn met een onderwijsachterstand zet de gemeente Schouwen-Duive- land alles op alles om die weg te werken. Daarom wordt voortaan een extra dagdeel voor- en vroeg- schoolse educatie voor kinderen in die doelgroep vergoed. Dat staat in een brief van het college van B en W aan de gemeenteraad. Onderzoek heeft een aantal jaren geleden uitgewezen dat met name in Nieuwerkerk, Oosterland en Bruinisse relatief veel kinderen van laagopgeleide ouders een ach terstand hebben op het gebied van onderwijs. Reden voor de gemeen te om actie te ondernemen. Geko zen werd voor driejarige projecten in verschillende kernen. „En dat werkt goed", zegt wethouder Gil les Houtekamer. „Er is veel gedaan aan professionalisering van leid sters in peuterspeelzalen en kinder opvang." Om adequaat beleid voor de komende jaren uit te zetten vroeg de gemeente advies bij het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland (RPZC). Die raadde de ge meente aan nog meer aandacht te besteden aan kinderen met onder wijsachterstanden. Wil echt effec tief werk gemaakt kunnen worden van het wegwerken van achterstan den dan moet bijvoorbeeld taalach terstand in een zo vroeg mogelijk stadium opgespoord worden. Liefst op de leeftijd dat kinderen een peuterspeelzaal dan wel een kinderdagverblijf bezoeken. Verder stelt het RPZC dat kinde ren met een onderwijsachterstand minstens drie dagdelen per week gebruik moeten kunnen maken van voor- of vroegschoolse op vang. Om een extra dagdeel te bekosti gen, trekt de gemeente 4000 euro uit. Aan voor- en vroegschoolse educatie wordt op Schouwen-Dui- veland momenteel ruim 63.000 eu ro per jaar besteed. Nog niet zo lang geleden was het Schou- wen-Duivelandse Welzijnshuis dé aanbieder van peuterspeelzaal- werk op het eiland. Sinds enige tijd is Stichting Kinderopvang De Bevelanden actief op Schou- wen-Duiveland. Houtekamer heeft er geen moeite mee. „Het zijn twee volwaardige instellingen. We maken geen onderscheid." renesse - Stil is het er nooit in de zomermaan den. De Schouwen-Duivelands badplaats is in de zomermaanden druk bevolkt en om al die toeristen te vermaken wordt hen vrijwel dage lijks allerlei vertier voorgeschoteld. Zaterdag zorgden onder anderen Dinges Zo voor vro lijke klanken. Vandaag is de Watermeter van 19.00 tot 20.00 uur de locatie voor de Thea ter Tino Dino Show. Goochelaar Jerry gaat op zoek naar een opvallende assistent. Geen man, geen vrouw, maar iets of iemand uit Dinodanië. Woensdag staat het Boemeltrein tje weer paraat en donderdag is op het gras veld bij de kerk van 19.00 tot 23.00 uur de Theater Aartje Twinkelshow. foto Ronald den Dekker VLISSINGEN De politie zoekt getuigen van ver nielingen aan auto's in Vlissingen. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn daar tussen half drie en zes uur in de Kenau Hasselaarstraat de ruiten ingeslagen van vier auto's. Die stonden op het parkeerterrein bij bioscoop Cine City. Op drie au to's zijn bloedsporen gevonden. Mensen die hebben gezien dat de auto's zijn vernield, kunnen zich melden op het politiebureau of bel len naar 0900-8844. ZOUTELANDE zoutelande - Het leek zaterdag middag misschien alsof een schip vastliep op het strand bij Zoutelan- de, maar dat was niet zo. De kapi tein moest alleen afremmen omdat er een rubberboot in de weg voer. Daardoor kwam hij haaks op de kust te liggen. De kapitein heeft de manoeuvre gemeld bij het Schelde Coördinatie Centrum in Vlissin gen. Er is verder niks gebeurd, al dus het SCC. Niet met het schip, niet met het bootje. RENESSE Op de Moolweg in Renesse zijn za terdag tussen 03.30 en 04.00 uur twee Duitse vakantiegangers van 20 en 21 jaar door enkele onbeken de mensen beroofd. De Duitsers werden op de Moolweg tegenge houden door, waarschijnlijk, vier personen en gedwongen hun geld af te geven. De daders zijn daarna in een auto weggereden. De politie zoekt getui gen. Zij worden verzocht te bellen naar 0900-8844. Fiets gestolen. Dat is vervelend. Zeker wanneer je die vrijwel dagelijks nodig hebt om het werk te bereiken. Vlissin- gen-Middelburg, heen en weer. Met het ontbreken van geld voor een nieuwe fiets resteert de bus als enig tijdrovende alternatief. Gelukkig zijn er vrienden die nog een ongebruikt rijwiel in de schuur hebben staan. Tijdelijk een oplossing, die voor opluchting zorgt. Maar zo'n oude ram melkast is niet echt een comfortabel ver- Tip? redactie@pzc.nl voermiddel voor de langere afstanden. Gelukkig zijn er nog ouders met een ruim hart en even ruime beurs. Bij de rijwielhandel een bijna nieuwe inleen- fets gekocht. Hippe kleurtjes. Trots, joh. De volgende dag belt vriend Bert. Geluk gehad. Prijs in de loterij gewonnen. Op zijn lotnummer was een fiets gevallen. Hij had alle vijf loten op dat nummer gekocht, voor de jackpot. Vijf fietsen heeft hij nu in zijn achtertuin staan. Hij kan er best eentje missen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53