Geert Wilders gruwt 'Voer vogels even niet wegens geel' 41 binnenland Na 25 jaar wending in zaak verdwenen Germa Man verzint gewapende overval na zijn geld te hebben verbrast peter van straaten Consument wordt zuiniger in pompshop maandag 17 augustus 2009 door Rik Coverde en Sander van Mersbergen nieuwendijk - Een mogelijk nieu we getuige heeft zich gemeld in de zaak rond Germa van den Boom, de vrouw uit Nieuwendijk die 25 jaar geleden op mysterieuze wijze verdween. Bij de werkgroep die al jaren bezig is met een zoektocht naar Germa, zou enkele weken te rug een anonieme brief binnen zijn gekomen van iemand die schrijft 'ongewild getuige van iets' te zijn geweest en al 'vele jaren' te worden 'gekweld door wroeging'. De briefschrijver zegt onlangs bij een notaris een getuigenverklaring te hebben vastgelegd, die 'binnen afzienbare tijd' openbaar wordt. 'Deze gegevens laten duidelijk blij ken wat er zich heeft afgespeeld en door welke personen'. De brief kwam binnen na publica ties over Van den Boom in het Bra bants Dagblad, zegt Stef Kampin- ga van de werkgroep. „Germa's naam wordt in de brief niet ge noemd, maar de brief is bij ons binnen gekomen." „We nemen dus aan dat de brief over Germa gaat", vult )acco van Putten aan. Germa van den Boom verdween zo'n 25 jaar terug uit haar ouder lijk huis, na een avondje stappen. De verdwijning is nooit opgelost, ondanks dat twee 'cold caseteams' van de politie én Peter R. de Vries op de zaak doken. Het afgelopen weekeinde hebben enkele leden van de werkgroep ge zocht op twee plekken vlakbij het huis van Germa. Op een van de twee plekken vonden ze naar ei gen zeggen damesschoenen, schoonmaakhandschoenen, een nylonkous, schoonmaakmiddel, een damestas en een vloerkleed. Dat zou volgens de werkgroep met de zaak te maken kunnen hebben, omdat de plek waar Germa ver dween door de dader(s) werd schoongemaakt. Op de tweede locatie troffen ze met behulp van een grondradar 'iets van goud' aan. Ook zat er een luchtholte en waren de contouren zichtbaar van een omgewoeld gat 'waarin je iemand zou kunnen be graven'. Zaterdag is daar gezocht, met gespecialiseerde honden. De zoekers hebben bewust nog niet gegraven. Ze hebben geen toestem ming om daar onderzoek te doen. hbsmbgs oudenbosch - Hoe vertel ik mijn vrouw dat ik 900 euro heb ver brast tijdens een avondje uit? Een 38-jarige man uit Oudenbosch be dacht vrijdagavond een ingewikkel de smoes, die het avondje stappen nog eens 250 euro duurder maakte wegens een valse aangifte. De Brabander vertelde de politie dat drie mannen hem bij een tankstation hadden bedreigd met een vuurwapen en dat hij onder dwang het geld heeft moeten pin nen. Daarna was hij in zijn eigen kofferbak ontvoerd en bij Bavel weer uit de wagen gezet. Met een soort afstandsbediening had hij zijn eigen auto stilgezet, zo dat de overvallers rennend in plaats van rijdend moesten vluch ten. De recherche kwam er bij het tankstation achter dat er iets niet klopte. De man legde daarna een bekentenis af. PW MIJDT MEESTE VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD Geert Wilders wil met de PW alleen meedoen aan de gemeen teraadsverkiezingen in Den Haag en Almere. Hij heeft niet vol doende geschikte kandidaten voor de andere gemeenten. De geschiedenis van de LPF heeft Wilders voorzichtig ge maakt. Die partij bestond uit veel politieke avontu riers die regelmatig met el kaar overhoop lagen. Daar om wil de PW-leider alleen met, in zijn ogen, geschikte kandidaten aan de verkiezin gen voor de gemeenteraad deelnemen. Geert Wilders heeft be- sloten de gemeente raadsverkiezingen vol gend jaar maart groten deels te laten schieten. Zijn PW doet alleen mee in Den Haag en Almere. Elders kost het hem te veel moeite geschikte kandidaten bijeen te krijgen, zo liet hij zater dag weten. Wilders richt zich nu op de Provin ciale Statenverkiezingen en de vol gende Tweede Kamerverkiezin gen, beide in 2011. „Eerste en Tweede Kamer zijn on ze prioriteit. Cordon sanitaire of niet, wij willen straks klaar zijn om te regeren en dan moet je ook in de Eerste Kamer zitten", zei Wilders. De PW werd bij de Euro pese verkiezingen afgelopen juni de tweede partij van het land en de grootste in 92 gemeenten. Wilders zegt met zijn keuze 'LPF-achtige toestanden en het risi co op bedrijfsongevallen' te willen voorkomen. Door de snelle opkomst van For- tuyn trok de LPF politieke avontu riers aan die de partij als een mooie mogelijkheid zagen zelf car- Wilders spreekt zijn achterban toe na de grote overwinning van de PW tij dens de verkiezingen voor het Europees Parlement, in juni van dit jaar. De meeste gemeenteraden laat hij nu schieten. foto Marcel Antonisse/ANP rière te maken. Het ontbrak de par tij aan interne samenhang, er wa ren wel verschillende partijleden die een prominente rol wilden spe len. Berucht in dit verband was de strijd tussen de LPF-ministers Her man Heinsbroek (Economische Za ken) en Eduard Bomhoff (Volksge zondheid). Hun onderlinge strijd leidde tot de val van het eerste ka- iiiii«iwuiiiiiiii»uauiuju[Müi[itk« HIER IS HET AMAAF^. le.uk ALS C?E RUk-BEKiT. hilversum - Vogelbescherming Ne derland roept de bevolking op om tijdelijk te stoppen met het voeren van vogels en het geven van drink water vanwege de besmettelijke vo gelziekte 'het geel'. De ziekte ver spreidt zich steeds verder over ons land. De natuurorganisatie deed de op roep gisteren in het radioprogram ma Vroege Vogels. Trichomonas, of wel 'het geel', veroorzaakt een geel kleurig abces in de keelholte, waar na de vogels stikken of verhonge ren. De ziekte wordt verspreid via de bek van de dieren en dus vormen voeder- en drinkbakken een bron van infectie. De afgelopen week werden in to taal ruim tweehonderd verdachte vogels gemeld, die vrijwel zeker door de ziekte aan hun eind kwa men. De door de ziekte omgekomen vo gels worden vooral aangetroffen in de provincies Overijssel en Gelder land. Maar de ziekte heeft zich in middels over het hele land ver spreid, met uitzondering van Zee land en de Waddeneilanden. Vooral groenlingen, merels en Turkse tortels zijn nu het slachtof fer. In Duitsland kwamen al tien duizenden vogels om. De Vogelbescherming, die advies inwon bij onderzoeksinstituut Al- terra van de Wageningen Universi teit, zegt dat in de herfst als het kouder wordt de besmettingen zul len afnemen. Dan kan ook weer voedsel en water worden gegeven. Nu hebben vogels voldoende voed sel en drinken in de natuur. binet-Balkenende. Het ontbrak de LPF aan een duidelijke leider. Die is er bij de PW wel in de per soon van Wilders. Maar hij heeft duidelijk geen trek in politieke car rièremakers: „We hebben onvol doende mensen gevonden voor wie ik mijn handen in het vuur steek. Als je dan toch meedoet, loop je het risico dat je je in eigen - voet schiet." den haag - Automobilisten laten zich minder verleiden in de pomp shop. Eén op de vier mensen die vorig jaar benzine afrekende kocht ook wat anders. Nu doet slechts één op de vijf mensen dat nog. Ook wordt er minder besteed, zo blijkt uit onderzoek van bureau Foodstep, waar 17.000 consumen ten aan meededen. Vooral tussendoortjes als chocola de, snoep en koek worden minder gekocht. „De consument grijpt minder naar impulsartikelen", al dus directeur Rien de Koning van Foodstep. Ook frituursnacks zijn uit de gratie. Tegelijkertijd stijgt de verkoop van verse broodjes met tien procent, terwijl de verkoop van voorverpak te broodjes niet omhoog gaat. De Koning denkt dat mensen door de recessie minder snel naar de hore ca gaan en eerder kiezen voor een goedkoper broodje bij de pomp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4