sport 127 en krijgt vuurwerk Nieuwdorp zorgt voor mooie slotmiddag Tweede plek Kloetinge Rillandia breekt met traditie tijdens Reimerswaalcup Rustem Sen valt in de smaak bij Vlissingen maandag 17 augustus 2009 door Frits Bakker nieuwdorp - Wat een prachtige dialogen waren dat in een wed strijd waarin zó veel prestige op het spel stond. En wat moest Ruud Pennings, de trainer van Vlissingen, eerst veel binnenbrand jes blussen, voordat hij er van zijn elftal vuurwerk voor terug kreeg. Hij maakte zich, in de wedstrijd tussen Vlissingen en RCS, voor zijn dug-out druk om een nogal dubieuze beslissing van de scheids rechter en schreeuwde: „Je zou toch objectief fluiten?" Gérard de Nooijer (RCS) reageerde onmid dellijk met een venijnig prikje. „Dat moet jij zeggen, Pennings, je bent nog nooit objectief geweest." Het ging er nog een keer hard aan toe voor de Vlissingse trainer, toen Randy de Dreu uit het veld was gestuurd. „Dat doe je toch niet man, net zo lang tegen de scheidsrechter zeuren tot je van het veld moet", riep Pennings woest. De aanvoerder schreeuwde net zo hard terug, gooide zijn shirt naar de dug-óut en liep kwaad weg. Het was tekenend voor de gespan nen sfeer in de wedstrijd, die ei genlijk de finale was van de Borse- le Sloepoort Cup en zijn schaduw al vooruit wierp naar de competi tie, waarin beide teams elkaar ook treffen. Het niveau, tactisch en technisch vooral, was hoog en af en toe waren er wat hoogstandjes. Vooral Jonathan Constancia, die met zijn techniek en snelheid zo'n glanzende carrière in het betaald voetbal laat liggen, vermaakte het publiek met zijn acties. De Walcherse derby eindigde in 1-1, na een strafschop van Dennis de Nooijer en een prachtgoal in de laatste minuut van Constancia. „Het zijn altijd beladen wedstrij den als we tegen elkaar spelen", zei Pennings later. „Die jongens kennen elkaar allemaal van de straat of van de pleintjes. Ik vond RCS overigens beter spelen dan wij, maar wij moeten de balans nog vinden. Dan staat er straks een heel mooi elftal." Balans en vooral ook rust, dat wordt de belangrijkste opdracht van Ruud Pennings in de grimmi ge sfeer die er bij tijd en wijle in zijn selectie heerst. De aanvarin gen tussen de trainer en zijn spe lers vielen zaterdagavond op, om dat ze zich voor de dug-out af speelden. Maar één ding is zeker: als de brandjes eenmaal geblust zijn, kan Vlissingen sprankelend voetballen, zoals het liet zien in de wedstrijd tegen HW'24, die met 6-0 werd gewonnen en waardoor Vlissingen op doelsaldo ook eind winnaar werd van de Sloepoort Cup. Ruud Pennings had zijn aanvoer der na afloop al vergeven dat hij zo giftig had gereageerd. „Hij kreeg geel voor een overtreding en de scheidsrechter vroeg naar zijn naam. Maar omdat ze elkaar goed kennen, gaf Randy uit gekkigheid een andere naam op. Toen kreeg hij rood." Daarvoor al moest de trainer de opvliegende, maar vaak ook bril jante Constancia ervan weerhou den om eindeloos met de scheids rechter te discussiëren. En na de wedstrijd werd er nog maar eens De Belgische middenvelder Rustem Sen wordt aan de selectie van zondag-eersteklasser Vlissin gen toegevoegd. Trainer Ruud Pen nings liet zaterdag weten dat de vraag om overschrijving is ver stuurd. i Sen speelde tijdens de finaledag van de Borsele Sloepoort Cup en maakte het eerste doelpunt voor de latere winnaar. Hij is een kleine, technisch vaardige spelverdeler. Maandag, tijdens de poulefase, werd hij ook al getest. openlijk ruzie gemaakt. Jihad Az- zagari had zich al aangekleed en had voor de laatste wedstrijd geen zin meer om zijn voetbalkleren aan te trekken. „Ik zal er bovenop moeten zitten, zodat dit soort zaken in de compe titie niet meer gebeuren", gaf Pen nings toe. „Daar hebben we een deel van de voorbereiding voor be nut. Ik weet ook zeker dat het me gaat lukken, want het is een groep van spelers die niet altijd in de pas lopen, maar die wel alles voor el kaar over hebben." En als alles klopt, kan Vlissingen wel eens een mooie competitie te gemoet gaan. Jonathan Constancia blonk zaterdagavond, vooral tegen HW'24, uit met zijn solo's op links, Sinan Coban was de afma ker met drie goals (waarvan één, uit de draai, van grote klasse was) en met de 6-0 troefde Vlissingen uiteindelijk RCS af, dat net zo veel punten had, maar op het andere veld met 4-2 (vier goals van Dennis de Nooijer) van Goes won. „Voor ons een tegenvaller, omdat we de beste ploeg van het toer nooi waren", vond De Nooijer. „We zijn genekt door die ene goal van Vlissingen in de laatste mi nuut." Dat gebeurde op een mo ment dat niemand het meer had verwacht en Vlissingen door het wegsturen van Randy de Dreu met tien man speelde. Constancia draaide weer eens wat tegenstan ders dol en schoot vanaf de rand van het strafschopgebied diago naal in de bovenhoek. Met de twee beslissende wedstrij den van de finaleronde kreeg de Borsele Sloepoort Cup een specta culair slot. Vlissingen had eerst met 2-0 van Goes gewonnen, RCS met 2-0 van HW, daarna speel den de twee koplopers met 1-1 ge lijk tegen elkaar. Vlissingen had een veel eindschot dan RCS. Want na de 1-0 tegen HW'24 (Raymond Wolff), zorg den Constancia, Coban (drie keer) en Azzagari, die toch nog mee speelde en uit een strafschop scoorde, voor een riante 6-o-zege. door Frits Bakker nieuwdorp - Aan de hand van de onvermoeibaar lijkende Emiel Dorst was Bruse Boys zaterdag de beste van de rest in het voorspel van de finaleronde van de Borsele Sloepoort Cup. Twee ruime over winningen, op Dauwendaele (3-1) en GPC (3-1), brachten de ploeg als vijfde over de finish, in het spoor van de vier finalisten Vlissingen, RCS, HW'24 en Goes. Het voetbal van Bruse Boys was niet alleen bij vlagen uitstekend, opvallender nog was de schoon heid van de goals, met als hoogte punt het lobje van Dimitri Hooft- man in de wedstrijd tegen GPC. Hij had ook tegen Dauwendaele al gescoord. Ben Schot schoot twee keer raak tegen GPC, Mats Willem- se twee keer tegen Dauwendaele. Dauwendaele toonde zich in de strijd om de zeven de plaats de sterkste in de derby tegen Zeelan- dia Middelburg. Jasper Leuvelink en Christian Kiala tekenden voor 2-0, trainer Roy Hendriksen maak te de 2-1 en Peter van Gorsel be paalde de eindstand op 3-1. Nieuwdorp verzorgde voor eigen publiek in de ronde om de negen de plaats een mooie middag. Niels Mulder scoorde twee keer tegen SSV'65, goed voor een 2-0-over- winning. En daarna walste de ploeg ook over Patrijzen heen: 3-1. 13e tot en met 16e plaats. VCK-Kapel- le 1-0:1-0 Erik Goud. Wolfaartsdijk- Oostkapelle 1-1: 0-1 Maarten van Mal- degem, 1-1 Arnold van Gemerden. VCK-Oostkapelle 0-2: 0-1 Ricardo Schipper, 0-2 Maarten van Maldegem. Kapelle-Wolfaartsdijk 0-0 (Wolfaarts- dijk wns). 9e tot en met 12e plaats. Nieuwdorp- SSV'65 2-0: 2x Niels Mulder. Zierik- zee-Patrijzen 1-2: 0-1 Jorin Lammers, 1-1 Arjan Smalheer, 1-2 Edwin Capello. Nieuwdorp-Patrijzen 3-1: 1-0 Michel van Hese, 2-0 Martin Smaardijk, 2-1 Daniel Sapulete, 3-1 Martin Smaardijk. SSV'65-Zierikzee 1-1 (SSV'65 wns): 1-0 Roelof Pedro, 1-1 Björn Boot. 5e tot en met 8e plaats. Zeelandia Middelburg-GPC 0-2: 0-1 ed Eric de Ruijter, 0-2 Björn Ronde. Bruse Boys- Dauwendaele 3-1: 1-0 Mats Willemse, 2-0 Dimitri Hooftman, 3-0 Mats Wil lemse, 3-1 Alvaro de Keuning. GPC-Bru- se Boys 1-3: 0-1 Ben Schot, 1-1 Björn Ronde, 1-2 Ben Schot, 1-3 Dimitri Hooftman. Zeelandia Middelburg-Dau- wendaele 1-3: 0-1 Jasper Leuvelink, 0-2 Christian Kiala, 1-2 Roy Hendrik sen, 1-3 Peter van Gorsel. Finalepoule: Vlissingen-Goes 2-0: 1-0 Rustem Sen, 2-0 Raymond Wolff. RCS-HW'24 2-0: 2x Joey van der Zweep. Vlissingen-RCS 1-1: Dennis de Nooijer (strafschop), 1-1 Jonathan Con stancia. HW'24-Goes 3-1: 1-0 Tom Nieuwelink, 2-0 Jaimy de Visser, 3-0 Tom Nieuwelink, 3-1 Trun Trang. Vlis- singen-HW'24 6-0: Raymond Wolff 1-0, Jonathan Constancia 2-0, Sinan Co ban 3-0, 4-0 en 6-0, Jihad Azzagari 5-0 (strafschop). RCS-Goes 4-2: Dennis de Nooijer 1-0, 2-0, 3-1 en 4-2, Robin de Pagter 2-1, Rick de Punder 3-2. Eindstand: 1Vlissingen, 2. RCS, 3. HW'24, 4. Goes, 5. Bruse Boys, 6. GPC, 7. Dauwendaele, 8. Zeelandia Middel burg, 9. Nieuwdorp, 10 Patrijzen, 11. SSV, 12. Zierikzee, 13. Oostkapelle, 14, VCK, 15. Wolfaartsdijk, 16. Kapelle. w1eldrecht - Kloetinge heeft zater dag in Wieldrecht een driekamp met een selectieteam van FC Dord recht en amateurclub Wieldrecht op de tweede plaats afgesloten. Kloetinge opende met een 3-0-ne- derlaag tegen het veredelde twee de team van FC Dordrecht. In het tweede duel maakte Kloetinge kor te metten met Wieldrecht: 5-0. Mark Schuit scoorde twee keer. Corné Schilperoott, Mervin Nie- mantsverdriet en Rob Schalkoord namen de overige goals voor hun rekening. De duels duurden twee keer een halfuur. door Marco Puik hansweert - Tijdens de eerste twee edities van de Reimers waalcup ging de organiserende vereniging er telkens met de winst vandoor. Hansweertse Boys had zaterdag de kans om die traditie in ere te houden. De zondag-vijfdeklasser moest het in de finale echter afleggen tegen het twee klassen hoger spelende Ril landia: 0-1. Met een fraai binnen geschoten vrije trap zorgde Hu- seyin Dogan voor de enige treffer van de wedstrijd. „Rillandia was vandaag beter, maar die ploeg beschikt ook over meer kwaliteit", zei Hansweerste Boys-speler Martin Koelen. „Wij zakten bewust in en lieten de te genstander het spel maken. Dat hebben we tegen Krabbendijke ook gedaan en toen lukte het om te winnen (3-1). Ga je meevoetbal- len, dan verlies je toch." Bijna leidde de defensieve speelwij ze van de thuisclub in de eerste helft opnieuw tot succes. Na een foutje in de Rillandia-defensie kon Frank Quakkelaar ongehinderd op- stomen richting het vijandige doel, maar de boogbal van de flankspe ler van Hansweertse Boys zeilde net voorlangs. Voor de rest lever den de eerste 45 minuten van het finaleduel, behoudens een aantal gele kaarten, weinig noemenswaar dige momenten op. Voor één speler van Rillandia speel de de wedstrijd zich op bekend ter rein af. Bud Aschman trof in Hans weertse Boys namelijk zijn oude club. De inmiddels veertigjarige aanvaller heeft zijn voetbalcarrière dit seizoen nieuw leven ingebla zen. In de jaargang 1999/2000 speel de hij voor het laatst bij Rillandia. Zijn vertrek, na het behalen van het kampioenschap, was destijds niet zonder reden. „Ik had m'n vrouw beloofd dat ik op het mo ment dat we kinderen zouden krij gen op zaterdag zou stoppen met voetballen. Omdat m'n vrouw van af dit jaar niet meer op zaterdag werkt, kan ik nog een keer met m'n maatjes gaan voetballen. Ril landia was voor mij de enige op tie." Van de finale van de Reimerswaal Cup had hij een heldere analyse. „Bij ons waren een aantal bepalen de spelers er niet bij. De opbouw verliep daardoor stroef en we kwa men niet in ons spel. In de tweede helft hebben we meer geprobeerd te voetballen." Na de pauze kwam er gelukkig iets meer leven in de brouwerij. Nadat vrije trappen van Kevin Trotman (Hansweert) en Mehmet Dolma Rillandia-voetballer Bud Aschman is in balbezit tijdens de finale tegen Hans weertse Boys. foto Willem Mieras (Rillandia) al bijna een doelpunt hadden opgeleverd, schoot Huseyin Dogan de bal in de 59e mi nuut, eveneens uit een vrije trap, geplaatst in de netten: 0-1. Het laat ste half uur leverde nog kansen op voor Dogan en Trotman, maar één treffer bleek zaterdag voldoende. Finale. Hansweertse Boys-Riliandia 0-1 (0-0). 59. Huseyin Dogan 0-1. Derde/vierde plaats. Kruiningen- Krabbendijke 5-2 (2-1). 40. Ronald Zuidweg 0-1,42. Urvin van Hekelen 1-1, 44. Eric Boedagjan 2-1, 68. Edwin van Houte 3-1, 73. Ronald Zuidweg 3-2, 74. Eric Boudagjan 4-2, 85. Van Houte 5-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49