klassieker Louis van Gaal hoort de fluitconcerten niet sport25 Tiener Richel Hogenkamp met een wild card naar nationale tennistitel De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? Volleyballers missen het WK van 2010 Jonge Van der Vleuten beste in Horse Festival Jos Hermens ligt weer onder vuur Phelps toch voor de rechter na ongeluk Astana houdt vast aan contract Contador Badmintonner Lin Dan zorgt voor trilogie maandag 17 augustus 2009 ik kon ze niet meer ontwijken, jammer dat ik nu de Eneco Tour mis, ik had graag weer eens in Ne derland gereden. En die start in Rotterdam is ook mooi." De rest van het programma van Maaskant komt normaliter niet in gevaar. „Over drie weken rijd ik de Ronde van Groot-Brittannië, de Ronde van Spanje reed ik toch al foto Maurizio Cambarini/EPA niet." Maaskant heeft voor de ze kerheid wel foto's laten maken van de knie. „Maar ik verwacht niet dat daar iets bijzonders uit komt. Zulke blessures horen bij het fietsen. Het was wel leuk om hier in het ziekenhuis van de ploegleider te horen dat Tyler de wedstrijd had gewonnen. Dat maakte nog iets goed." VARNA De Nederlandse volleyballers zijn er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het WK van volgend jaar. De mannen van bondscoach Peter Blangé verloren gisteren hun laat ste wedstrijd op het kwalificatie toernooi in Varna met 3-1 (23-25 25-16 25-18 25-23) van gastland Bul garije. Twee nederlagen en een ze ge waren niet genoeg voor kwalifi catie. De twee te verdienen toe gangsbewijzen voor het WK gin gen naar Bulgarije en Tsjechië. VALKENSWAARD Springruiter Maikei van der Vleu ten heeft in Valkenswaard het op warmertje voor de Global Cham pions Tour naar zijn hand gezet. Hij was de beste in de Grote Prijs van het Horse Festival. Het jeugdi ge talent reed op VDL Groep Par- mala Douche foutloos rond in 39,85 seconden. De Engelsman Guy Williams liet op Torinto van de Middelstede eveneens alle balken liggen, maar was een dikke secon de langzamer (40,94). BERLIJN Het Openbaar Ministerie in Magde burg stelt alsnog een officieel on derzoek in naar de rol van de Ne derlandse atletenmanager Jos Her mens in een vermeend Europees dopingnetwerk. Dat meldt het Duitse weekblad Der Spiègel. De Duitse atletiekbond deed al in 2006 aangifte tegen Hermens. De naam van de Nederlander kwam destijds boven drijven in het proces tegen de voormalige Duitse atletiektrai- ner Thomas Springstein. BALTIMORE Het Amerikaanse zwemwonder Mi chael Phelps moet toch voor de rechter verschijnen na het auto-on geluk van donderdag in zijn woon plaats Baltimore. De achtvoudig olympisch kampioen reed met een ongeldig rijbewijs. Hij had het do cument tijdens het ongeval ook niet op zak. Phelps botste buiten zijn schuld op een andere auto. Hij gaf aan de politie toe dat hij een biertje had gedronken. Uit een test bleek dat hij niet te veel ophad. MADRID Alberto Contador rijdt ook ko mend seizoen nog voor Astana. Dat benadrukte de wielerploeg za terdag in een persbericht De Spaanse Tourwinnaar heeft nog een lopend contract tot en met 2010, maar wees onlangs een tus sentijdse verlenging af. Astana benadrukt: „Het is duidelijk dat Alberto Contador onze absolu te leider is voor het volgende sei zoen. Over een transfer valt niet te onderhandelen." HYDERABAD De Chinese badmintonner Lin Dan heeft in de Indiase stad Hyderabad historie geschreven door de derde wereldtitel op rij te winnen. Nooit eerder is dat iemand gelukt. De als eerste geplaatste Chinees was in de finale te sterk voor zijn landgenoot Chen Jin: 21-18 21-16. Lin Dan kroonde zich in 2006 en 2007 ook al wereldkampioen. Lu Lan won het toernooi bij de vrouwen in de finale tegen Xie Xin- gfang: 23-21 21-12. door Roy Hammink den bosch - Degene die bij de na tionale tennisbond verantwoorde lijk is voor het uitdelen van wild cards, kan tevreden zijn. Richel Hogenkamp kreeg een persoonlij ke uitnodiging voor het NK senio ren en de Doetinchemse tiener maakte die keus volledig waar. De 17-jarige Hogenkamp won zater dag in de finale van regerend kam pioene Marlot Meddens: 7-6 3-6 7-5- De fraaie tenniszomer van Hogen kamp kreeg zo weer een mooi hoofdstuk. De nummer 13 van de mondiale jeugdranglijst haalde zil ver op de EK-jeugd, won in Alk maar en Rebecq (België) senioren- toernooien en was in Den Bosch dus ook alle tegenstandsters de baas. De ongeplaatste Hogenkamp spui de na haar verrassende winst ech ter veel zelfkritiek: „Het was meer een wedstrijd van vechtlust en knokken dan van mooi tennis. Het gaat nog goed deze zomer, maar ik ben niet tevreden over mijn spel op dit NK. Ik moet con stanter worden." In de finale op de bloedhete gravel- baan wisselde Hogenkamp fraaie lobjes en gevoelvolle dropshots te vaak af met ballen die meters uit gingen of kansloos in het net be landden. Ze uitte haar frustraties door enkele malen haar racket op de grond te gooien en sloeg een maal uit woede een bal het tennis park uit. Om zichzelf op te pep pen, maar de laatste actie leidde tot een officiële waarschuwing. „Ik heb dat nodig, maar ik moet zorgen dat ik het op een andere manier doe. Dan krijg ik geen waarschuwing", zei Hogenkamp na afloop berouwvol. Op het nationaal kampioenschap ontbraken onder anderen Michael- la Krajicek en Arantxa Rus, de vaandeldragers van het vaderland se vrouwentennis. „Voor het toer nooi zou het leuk zijn als zij had den meegedaan", zei Hogenkamp. „Maar ik kan me goed voorstellen dat zij hun eigen weg volgen. Ze hebben hier eigenlijk alleen maar wat te verliezen." munchen - Trainer Louis van Gaal van Bayern München wacht na twee competitiewedstrijden nog steeds op een zege. De recordkam pioen van Duitsland speelde zater dag voor eigen publiek gelijk tegen Werder Bremen (1-1). De van AZ overgekomen oefen- meester debuteerde vorige week in de Duitse comptitie"fnet een ma ger gelijkspel tegen 1899 Hoffen- heim (1-1). Louis van Gaal was na het teleur stellende gelijkspel in de thuiswed strijd allesbehalve in paniek. Hij complimenteerde zijn ploeg zelfs met het goede spel in de eerste helft. „Want toen speelden we uit stekend", zei hij. Veel van de 69.000 toeschouwers in het uitver kochte stadion van Bayern Mün chen zagen dat anders. Ze begeleid den hun ploeg na de eerste helft met een fluitconcert richting de kleedkamer. Bayern München stond bij rust ook met 0-1 achter. Mesut ÈOzil bracht Werder Bremen in de 39e minuut aan de leiding (1-0). Ploeg genoot Petri Pasanen had tien mi nuten eerder al een keer op de paal gekopt. Bij Bayern München ontbrak de geblesseerde Mark van Bommel. Franck Ribéry was wel fit, maar moest op de bank beginnen. De Franse vedette mocht na 62 minu ten invallen. Bayern München kreeg daarna nog voldoende kan sen op een overwinning. Alleen Mario Gomez kon doelman Tim Wiese echter nog passeren (1-1). Van Gaal benadrukte na de wed strijd dat hij zich geen zorgen maakt. „We kregen namelijk zeker zeven uitstekende mogelijkheden. Het is alleen jammer dat we niet vaker hebben gescoord", aldus de oefenmeester die zijn selectie voor dit seizoen versterkte met Mario Gomez, Ivica Olie, Edson Braaf heid, Danijel Pranjic en Antoli Ti- mosjoek. Bayern heeft na twee duels al vier punten minder dan VfL Wolfs burg. De kampioen won de uit wedstrijd bij ï.FC Köln met 1-3. Roel Brouwers hielp met zijn twee de treffer zijn ploeg Borussia Mönchengladbach aan de eerste ze ge. De Nederlandse verdediger maakte met het hoofd de ope ningstreffer in het duel met Hert- ha BSC (2-1). Schalke 04 won ook de tweede competitiewedstrijd onder de nieu we trainer Felix Magath. De ploeg uit Gelsenkirchen was in eigen sta dion met 3-0 te sterk voor VfL Bo- chum. Jefferson Farfan, voormalig speler van PSV, maakte het derde doelpunt voor Schalke. De equipe van Magath deelt de koppositie met landskampioen VfL Wolfsburg. BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47