dat heb ik er wel voor over' zeeland n Betere ontvangst van cruiseschepen is nodig in Biezelinge en s-Heer Arendskerke 'Beste binnenstad was een succes' Inbrekers slaan slag in badplaatsen Aanhouding na poging diefstal met geweld Sergio Herman opent tweede restaurant Portretten en kaarten te zien in Cederhof maandag 17 augustus 2009 B RENESSE Deze bijzondere motorkap trok gisteren veel bekijks tijdens de Fantasy Tuning Day. foto Ronald den Dekker terneuzen - Ondernemers in Ter- neuzen vinden dat nog onvoldoen de wordt ingespeeld op de snel groeiende cruisemarkt. Er moet zo mogelijk samenwerking worden gezocht met Gent, dat bijzonder in trek blijkt bij rederijen met ri viercruiseschepen. Sinds dit voorjaar beschikt Terneu- zen over een bescheiden cruiseter minal aan de Beurtvaartkade. Die moet sowieso worden aangepast aan de eisen, die de rederijen stel len voor het van- en aan boord gaan van de passagiers. De afgelo pen maanden meerden enkele tientallen cruiseschepen af in Ter- neuzen. De ondernemers in met name de belendende binnenstad vinden dat de ontvangst van de passagiers beter kan. Er moeten meer activiteiten op de kade wor den ontplooid en het aangeboden programma - onder meer een rondwandeling met een gids - moet verder worden uitgebreid. Daarvoor lijkt de ondernemerskoe pel Coördinatie&Management het aangewezen orgaan. Coördinator Bram Stoffels begrijpt de wensen van de ondernemers. „We hebben zelf ook al geconstateerd dat de ontvangst en de begeleiding van de toeristen, die per cruiseschip naar Terneuzen komen, aantrekke lijker moeten worden gemaakt." bergen op zoom - Twee jaar lang mocht Bergen op Zoom de titel Beste Binnenstad van Nederland dragen. Binnenkort is het afgelo pen. Maar wat heeft het de stad op geleverd? „We moeten de titel compleet uit venten", riep wethouder Ton Lins- sen destijds. Nu kijkt hij tevreden terug. „Het eerste jaar hebben we gebruikt om Bergen met een inten sieve promotiecampagne op de kaart te zetten. Het tweede jaar hebben we gebruikt om te oog sten. Er zijn.evenementen bijgeko men en met Sterck hebben we een ondernemersvereniging, die stevig aan de weg timmert." Henri van den Berg, voorzitter van Sterck, is ook tevreden. „Het zelfvertrouwen van ondernemers is gegroeid door de titel. Ons leden tal is verdubbeld, de koopzonda gen scoren goed en de VW trekt zeventig procent meer bezoekers. Dat zijn indrukwekkende cijfers." Overigens is vooral het aantal Bel gen dat Bergen op Zoom bezoekt enorm toegenomen. Van den Berg vindt wel dat de stad een evenement met landelijke uitstraling mist. „Wij hebben niet zoiets als de Deventer boeken markt of de Roze maandag in Til burg. De bekendheid van onze acti viteiten houdt dertig kilometer buiten Bergen wel op." Van den Berg hoopt dat er geld vrijkomt om evenementen voortaan profes sioneler aan te kunnen pakken. In het weekend van 4, 5 en 6 sep tember neemt Bergen op Zoom af scheid van zijn titel. De stad staat dan drie dagen in het teken van winkelen, live-muziek, straatthea ter en acrobatiek. In drie woningen in Renesse is za terdag tussen 12.00 en 17.00 uur in gebroken. Het betrof huizen aan de Lagezoom en de Korte Moermonds- weg. Computerapparatuur, brillen, kleding en sieraden werden wegge nomen. In Domburg is in de nacht van vrij dag op zaterdag ingebroken in een woning in de Schuitvlotstraat en in het Burgemeester van Teylingen- park. Uit het huis in het Van Teylin- genpark werden twee laptops en 4» een tas gestolen. In de Schuitvlots traat een portemonnee. VLISSINGEN Twee Vlissingers van 31 en 37 jaar oud zijn in de nacht van zaterdag op zondag opgebracht, omdat ze met geweld iemand hadden willen beroven. Ze werden rond twee uur op het Bellamypark aangehouden. Vol gens de politie hadden ze eerder die nacht een 17-jarige jongen uit Vlissingen beetgepakt en geld van hem geëist De berovers waren verdwenen zon der buit. De politie slaagde erin ze na een zoektocht aan te houden. SLUIS Topkok Sergio Herman van het veelgeprezen restaurant Oud Sluis in Sluis opent binnenkort een tweede restaurant in Cadzand. De zaak zal Pure C heten, met voor al vis op de kaart. Herman zal niet zelf in Cadzand achter het fornuis staan. De keuken wordt vanuit het driesterrenrestaurant in Sluis aan gestuurd. Op 1 september verstrekt Sergio Herman meer informatie over zijn plannen voor een tweede restaurant. KAPELLE Tekenaar Joop van der Linden expo seert tot en met 21 september zijn portretten in zorgcentrum Ceder hof aan de Cederlaan in Kapelle. Hij maakt voornamelijk portretten van 'gewone' meisjes en vrouwen, dus geen bekende mensen. In dezelfde periode is er ook nog een expositie van Jacqueline de Klerk, die haar 'Uuttrokkers' laat r zien. Dat zijn felicitatiekaarten van rond 1900. De expositieruimte is al le dagen van de week vrij toeganke lijk tussen 8.00 en 21.00 uur. i8i8888BggB£3288MBMI!llll OPEL CLUB VIERT FEEST De Opel Club Zeeland vierde afgelo pen weekend zijn vijftiende verjaar dag. Een video staat op www.pzc.nl. TIP? MAIL ONS! bevelanden@pzc.nl Kijk ook op de site voor een video van de lichtprocessie in Ovezande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43