'Ik ga zelden op vakantie, maar iol zeeland Nieuwe locaties ambulance Twee keer geweld in Vlissingen AUTO'S Honderden eigenaren getunede en gepimpte auto's tonen hun trots tijdens evenementen Gemoedelijk sfeertje aan het Goese Sas Dellebeeke wint in zijn eigen dorp maandag 17 augustus 2009 WKKSI8%M8l^$W^'SIBSBSBBU8SS53S^B%!8830&!8&ll&80il8lKBSBXBi!S8ÏÏ& door Rob Paardekam KAPELLE - Connexxion wil op de Bevelanden twee nieuwe ambulan ceposten openen. Ze komen bij Ka- pelle en op Noord-Beveland. Connexxion is sinds enige tijd ver antwoordelijk voor het ambulance vervoer in Zeeland. Momenteel be kijkt het bedrijf hoe goede aanrijtij- den het best gegarandeerd kunnen worden. Er is onlangs een zogehe ten standplaatsanalyse uitgevoerd, die is getoetst door het Rijksinsti tuut voor Volksgezondheid en Mi lieu (RIVM). Uit het onderzoek is naar voren ge komen dat een nieuwe post nodig is om de gebieden Yerseke en een deel van de Zak van Zuid-Beve land beter te kunnen afdekken. Zo'n post moet komen bij Vierwe- gen, tussen Kapellë en 's-Graven- polder. Noord-Beveland heeft ook een am bulancepost nodig om goed te wor den bediend. Connexxion wil er één openen op het gemeentelijk terrein in Geersdijk of Wissenker- ke. Er wordt overleg gevoerd met de zorgverzekeraars om een auto beschikbaar te krijgen. Dat Tholen een nieuwe post krijgt, is al langer bekend. Hij zou verhuizen van Sint-Maartensdijk naar Tholen-stad, maar dat wekte veel woede in het ver weg gelegen Stavenisse. Connexxion is nu op zoek naar een geschikte locatie in de nabijheid van Poortvliet. door Maurits Sep VLISSINGEN - Een 53-jarige Vlissin- ger is zaterdagavond om half tien door de politie opgepakt, omdat hij eerder die dag een 40-jarige plaatsgenoot zwaar heeft mishan deld. Hij had rond drie uur 's middags in de Breitnerlaan het slachtoffer met een ijzeren staaf op zijn hoofd, rug en armen geslagen. Door die actie brak de man zijn arm. Omdat hij een helm droeg, bleef hij verder ongedeerd. Wel raakte zijn brommer door de klap pen beschadigd. De 53-jarige Vlis- singer zit vast in Torentijd. Aanleiding voor de mishandeling is volgens de politie vermoedelijk een ander conflict, dat diezelfde za terdag aan het begin van de mid dag plaatsvond in de H. Segher- slaan. Daar werd een 38-jarige Vlis- singse door een voordeurruit ge duwd. Zij raakte gewond aan haar arm en werd naar ziekenhuis Wal cheren in Vlissingen gebracht voor behandeling. Voor dat incident zijn eveneens drie mensen aangehouden door de politie: een 25-jarige vrouw uit Vlissingen en twee mannen van 23 en 27 jaar oud. Zij zijn afkomstig uit Vlissingen en een dorp in de gemeente Veere. De oorzaak van dit voorval ligt vol gens de politie waarschijnlijk in de relationele sfeer. Het is maar goed dat op bedrijventerrein Smokkelhoek bij Biezelinge geen drempels liggen. foto Ronald den Dekker „Kijk, papa, zo'n auto wil ik later ook wel hebben." Ook kinderen keken hun ogen uit in Biezelinge. foto Ronald den Dekker door Rob Paardekam Pimpen, het opleuken van auto's, nee daar heeft Michiel Reyniers uit Vlaan deren eigenlijk niets mee. „Tegenwoordig is het pimpen wat de klok slaat", stelt hij. „Pimp je dit, pimp je dat. Tunen, dat is wat ik leuk vind." Hij was gisteren helemaal in zijn element op bedrijventerrein Spiok- kelhoek in Biezelinge, waar de tweede Fantasy Tuning Day werd gehouden. De decibellen knalden uit zijn Alfa Romeo. De Belg mag dan niet zo voor pimpen zijn; veel andere deelnemers zijn dat wel. Honderden auto's met alle mogelij ke versieringen bevolkten de Han delsweg, vaak voorzien van een stoere of grappige naam. Black Wolf La Chica, Earthquake, Full Pull en Dagobert Blut. „Want ja, blut zijn velen van ons wel", grapt Peter Oomen uit Eind hoven, overigens niet de eigenaar van Dagobert. „Dit is een dure hobby. Ik ga zelden op vakantie, omdat ik er gewoon geen geld meer voor heb. Maar dat heb ik er Vriendin Shelly zou best eens een paar weken naar de zon willen, maar ze geeft toe dat ze inmiddels ook wel een beetje besmet is met het tuning-virus. „Al zal het nooit zo gek worden als bij hem. Het gaat soms over niets anders." Ook de nodige leden van de Opel Club Zeeland kwamen hun trots gisteren even tonen in Biezelinge. Toch waren zij de afgelopen drie dagen vooral te vinden op eën ak ker aan de Oostweg in 's-Heer Arendskerke. Daar vond het evene ment Kolder in de Polder plaats, ter ere van het vijftig-jarig bestaan van de Opel Club. Ook die happe ning trok vele honderden liefheb bers uit heel het land. Ze sliepen in tenten naast hun auto. Bram Huizinga uit Goes kwam al het moois zaterdag bekijken met zoon Justin van twaalf „Die jon gen is helemaal gek van auto's", zegt pa. „Hij was niet te houden. En nee, dat heeft hij niet van mij. Ik heb er weinig mee. Al moet ik toegeven dat hier hele mooie din gen tussen staan." O Kijk voor een video van het Opel-weekend op www.pzc.nl. Tijdens het Opel Weekend konden autobezitters de decibellen van hun ge luidsinstallatie laten meten. foto Willem Mieras Vol bewondering kijkt een jongen naar één van de Opeis op de akker bij 's-Heer Arendskerke. foto Willem Mieras door Sjaak Janse WILHELMINADORP - De band United Forces rockte er gisteren stevig op los tijdens het Goese Sas muziekfestival. Verdeeld over twee podia traden bij café Het Loze Vissertje de hele dag groepen van verschillende pluimage op. Het festival werd voor de zesde keer gehouden en trok, mede dankzij het zomerse weer, opnieuw veel belangstellenden. foto Ronald den Dekker RITTHEM - Edwin Dellebeke uit Rit- them heeft zaterdag de klasse mentswedstrijd ringrijden in Rit- them gewonnen. Aan de wedstrijd deden negenen twintig rijders mee. Het waren uit eindelijk Linda Minderhoud en Edwin Dellebeke die moesten strij den om het dagkampioenschap. Beide rijders staken 29 ringen. Edwin Dellebeke, voorzitter van de plaatselijke afdeling, won de kamp op de 32 mm-ring. Ondanks het missen van de laatste ring, hield hij een voldaan gevoel over aan de klassementswedstrijd. Vier rijders die acht van de acht ringen hadden gestoken, moesten strijden om de eerste drie wisselbe kers. Cees Wisse won de eerste be ker na een kamp met Martin Brou wer en Jannis de Visser. Brouwer won de tweede beker. De Visser moest zich tevreden stellen met de derde beker. Cees Wisse, die met zesentwintig ringen niet echt tevreden was met zijn dagtotaal, was ook de sterkste in de kamp om de pollepel. Hij kon zodoende toch tevreden naar huis terugkeren. Al was hij zater dag de mindere van zijn vrouw Jo ke. Zij stak in Ritthem één ring meer dan haar man. Zaterdag werden ook prijzen uitge reikt voor de mooist versierde paar den. Bij de trekpaarden ging de eerste prijs naar Linda Minder houd. Erica Wisse won bij de cate gorie 'overige paarden'. De jeugd- beker van het ringrijden werd ge wonnen door Marlies Volmer. Ma rieke Schnebelie ging aan de haal met de debutantenprijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42