Zeeland PZC Handen ineen voor promotie Tholen BEVELANDEN-THOLEN 10 en 11 13 Campings, ondernemers en gemeente willen eiland op de toeristische kaart zetten Parochie brengt hulde aan haar patrones Politie ontdekt hennepkwekerij in Goes met honderdtachtig planten Thoolse vrouw is medicijnen kwijt almanak Fiets Pimpers en tuners van auto offeren graag vakantie op Opossum op internet te koop. Flauwe grap? Maandag 17 augustus 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Rob Paardekam THOLEN - Campinghouders en on dernemers uit de gemeente Tho len gaan na de zomer rond de tafel zitten om te bespreken hoe ze het eiland in de toekomst beter kun nen promoten. In de gemeente raad bestaat ook bereidheid om het plan te ondersteunen. De campinghouders zijn verenigd in de Samenwerkende Recreatiebe- drijven Tholen (SRT). Deze club heeft een fonds opgericht om Tho len beter op de kaart te zetten en op die manier meer toeristen naar het eiland te halen. „We zijn er druk mee bezig", zegt Joost Bak ker van camping De Muie bij Sint- Maartensdijk. „Nu staat het even op een laag pitje, omdat we het al lemaal razend druk hebben, maar na de zomer pakken we het weer met enthousiasme op. Er komt on der meer een marketingplan, dat als leidraad moet dienen." Tholen beter promoten - bijvoor beeld met een gezamenlijke websi te, mooie folders en advertenties - kost veel geld. Daarom hoopt Bak ker dat de middenstand en het be drijfsleven ook een duit in het zak je doen. Zij profiteren er ook van als meer toeristen de weg naar de gemeente weten te vinden. Voorzitter Wim Brevet van de Thoolse Ondernemers Federatie (TOF) staat welwillend tegenover een samenwerking. Over hoe die er precies uit moet zien, wil hij na de zomer graag in gesprek gaan met de SRT. „In zijn algemeen heid is Tholen nog niet bekend ge noeg bij de toerist", meent Brevet. „En dat terwijl we veel te bieden hebben. Laten we ons profileren met onze eigen kwaliteiten, zoals rust en ruimte. Je moet er geen Dishoek van willen maken." De gezamenlijke recreatie-onder- nemers hopen ook op gemeentelij ke steun. Die komt er waarschijn lijk wel. In april wilde het CDA al een motie indienen om 20.000 eu ro beschikbaar te stellen voor het fonds. Die motie werd toen terug getrokken, omdat niet duidelijk was uit welk potje het betaald moest worden. „Toch komen we daar nog een keer op terug", zegt fractievoorzitter Jaap Bout. „Dit plan verdient steun. Tholen moet meer toeristen trekken." Tijdens de vergadering in april bleek al dat een meerderheid er zo over denkt. OVEZANDE - De katholieke kerk van Ovezande noemd. Veel katholieken vinden dat echter honderdvijftig jaar bestaat, werd na de viering derd mensen door de straten van het dorp. stroomde zaterdagavond vol voor de viering geen juiste term, omdat Maria niet zelf naar éénmalig een lichtprocessie gehouden. Met foto Willem Mieras van Maria Tenhemelopneming, dat in de volks- de hemel opsteeg, maar door God werd opge- onder meer kaarsen en vaandels - en onder Kijk voor een video van de lichtprocessie mond vaak Maria Hemelvaart wordt ge- nomen. Omdat de parochie van Ovezande begeleiding van muziek - liepen een paar hon- w op www.pzc.nl/bevelanden. GOES - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een hen nepkwekerij ontdekt aan de J.A. van der Goeskade in Goes. Even daarvoor was een melding binnengekomen van iemand die vertelde dat in de bewuste woning een deur open stond en een ruitje was vernield. Toen agenten pools hoogte namen, ontdekten ze de kwekerij. Daarin stonden honderd tachtig planten. Die zijn allemaal vernietigd en de kwekerij is ont ruimd. En passent werd ook ont dekt dat de stroom, die werd ge bruikt op de plantjes te kweken, il legaal werd afgetapt. De politie heeft nog geen aanhou dingen verricht. Dat komt volgens een woordvoerster, omdat er ten tijde van de ontdekking niemand in het huis aanwezig was. Het is niet uitgesloten dat later alsnog mensen worden aangehouden. THOLEN - Een inwoonster van Tho- len-stad is zaterdagochtend medi cijnen verloren, die ze even daar voor bij de apotheek had gehaald. Ze zaten verpakt in een zakje. Op welk punt de vrouw de medi cijnen precies is kwijtgeraakt, is niet bekend. De route die ze heeft genomen ook niet. De politie ver zoekt mensen die de medicijnen vinden ze bij de eigenaresse af te leveren (adres staat op het zakje) of het af te geven op het bureau. Fiets gestolen. Dat is vervelend. Zeker wanneer je die vrijwel dagelijks nodig hebt om het werk te bereiken. Vlissin- gen-Middelburg, heen en weer. Wegens ontbreken van geld voor een nieuwe, resteert de bus als enig tijdro vende alternatief. Gelukkig zijn er vrienden die nog een ongebruikt rijwiel in de schuur hebben staan. Tijdelijk een oplossing, die voor opluchting zorgt. Maarzo'n oude ram melkast is niet echt een comfortabel ver- Tipredactie@pzc.nl voermiddel voor de langere afstanden. Gelukkig zijn er nog ouders met een ruim hart en even ruime beurs. Bij de rijwielhandel een bijna nieuwe inleen- fiets gekocht. Hippe kleurtjes. Trots, joh. De volgende dag belt vriend Bert. Geluk gehad. Prijs in de loterij gewonnen. Op zijn lotnummer was een fiets gevallen. Hij had alle vijf loten op dat nummer gekocht, voor de jackpot. Vijf fietsen heeft hij nu in zijn achtertuin staan. Hij kan er best eentje missen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41