Nieuwenhuis bekroont inhaalrace sport I31 ZK DRESSUUR Deelnemers moeten uren wachten op hun resultaten Tweede ronde einde voor Timko Lokerse Opmars Van de Velde stopt na vijf partijen Wisselvallig weekeinde voor motorcrosser Mark Boot Peter de Bree vestigt pr maar mist de zege maandag 17 augustus 2009 door Lucien Roelandt NISSE - Een niet op haar taak bere kend wedstrijdsecretariaat zorgde zaterdag, op het door de Paarde bloem onder auspiciën van de KNHS regio Zeeland gehouden Zeeuws dressuurkampioenschap in Nisse, voor veel gemor en onvre de bij deelnemers en publiek. 'Een organisatie een kampioenschap on waardig' was een veel gehoord commentaar. Voorheen was dikwijls de jury een bron van ergernis, nu was het slecht functioneren van de reken kamer de steen des aanstoots. Langdurig rekenwerk zorgde er voor, dat een groot aantal deelne mer dat 's morgens om negen uur zijn opwarmproef al had gereden, zo'n zeven uur moest wachten op de uitslag. Een aantal van hen kreeg toen pas te horen dat ze niet in aanmerking kwamen voor de fi nale en dat ze huiswaarts mochten keren. Ook de uitslag van de finale liet bijna twee uur op zich wachten. De reactie van KNHS regio voorzit ter Leon Phernambucq was kort: „Geen commentaar. We gaan als bestuur de zaak eerst evalueren en kijken waar het mis is gegaan." In de klasse Z2 zorgde Janine Nieu wenhuis met TDN's Truemanda voor een daverende verrassing. De pas veertienjarige amazone ver sloeg haar leermeester en routinier Thamar Zweistra. Zweistra, die na de eerste manche met Whoopy aan de leiding ging en met Hexa gon's Wonderella de tweede plaats bezette, ging in de finale als toren hoge favoriet van start. Die rol kon ze niet waarmaken. De ex-interna tional koos voor een kür op mu ziek met een hoge moeilijkheids graad. Getuige de foutjes die ze maakten, bleek dat te veel ge vraagd van haar viervoeters, De tel ler voor haar rit met Wonderella staakte het werk bij 65.63 procent. Dat bracht haar gemiddelde over beide proeven op 65.90 procent. Naar later bleek goed voor zilver. Jurylid Martie Boomaars: „De ho ge moeilijkheidsgraad kan Thamar zelf wel aan, maar ook je paarden moeten er klaar voor zijn. En dat was duidelijk niet het geval. Naar gelang de proef vorderde, liep de spanning op en dat kostte pun ten." De foutjes van Zweistra werden door haar pupil Jeanine Nieuwen huis met TDN's Truemanda mee dogenloos afgestraft. De amazone uit het Walcherse Serooskerke reed de lichtvoetige en fraai zwar te Rubiquil-dochter naar een to SCHEVENINGEN Beachvolleyballer Timko Lokerse is in de tweede ronde gestrand op het NK in Scheveningen. Samen met zijn teammaat Bart Bolsterlee was de uit Dishoek afkomstige Lo kerse niet opgewassen tegen het duo Stiekema/Oude Elferink: 14-21 en 20-22. In de verliezersronde ver loren ze meteen van het koppel Daalmeijer/Van den Outenaar, waardoor ze negende werden. Reinder Nummerdor en Richard Schuil werden voor de derde maal nationaal kampioen. taal 68.75 procent. Goed voor een gemiddelde van 66.51 procent en goud. „Dit had ik absoluut niet ver wacht. Na de eerste ronde stond ik op de zesde plaats. Ik gaf mij zelf geen schijn van kans en begon erg ontspannen aan mijn 'kür. True manda liep erg goed, ze groeide in VERSMOLD Tennisster Bernjce van de Velde uit Kapelle is tijdens het 10.000 dol- lartoernooi in het Duitse Versmold gestrand in de kwartfinales. De Au stralische Alemka Hubacek versper de haar de weg naar de halve eind strijd: 3-6 6-4 7-5. De zeventienjarige Van de Velde won in Versmold vijf wedstrijden op rij: drie in de kwalificaties en twee in het hoofdschema. Ze was niet eerder zo ver gekomen tijdens een toernooi in het vrouwencir cuit. de wedstrijd. Maar dit... Ik kan het niet geloven", zei de winnares na afloop. Martie Boogaars: „Deze combinatie bouwde de moeilijk heidsgraad in de loop van de proef op. Vooral het wijken en de wis sels waren een genot om naar te kijken." BALEN/HOREBEKE Raz Nitzani pakte verrassend het brons. De Israëlische stuurde Hexa gon's Wellnetta naar 65.73 pro cent. In de klasse Zi maakte Jessica Nijp- jes met William de verwachtingen waar. De amazone uit Middelburg stuurde mooi bergopwaarts en Motorcrosser Mark Boot beleefde een wisselvallig weekeinde in Bel gië. Zaterdag nam hij deel aan een wedstrijd van de Belgische Motor- bond. In Balen kon hij niet echt uit blinken. In de eerste manche ken den hij in de MX 2 inters een slech te start. Het vervolg bracht hem nog op de twaalfde plaats. In de tweede manche moest hij met pech naar de kant toen de koppe ling niet meer functioneerde. Giste met veel power door de baan gaan de Rubiquil-zoon met 68.75 pro cent overtuigend naar het goud. Mieke Evertse reed de talentvolle Very First Time naar het zilver. Het brons werd een prooi voor Santoucha van der Meij met Gasa- dy's Winsor. STEENBERGEN ren nam hij in Horebeke deel aan races van een Vlaamse bond. De wedstrijden vlak aan de Franse grens op het circuit 't Foreest brach ten hem in de eerste manche bij de inters MX 2 op de tweede plaats. Een vervolg kreeg deze goede uit slag niet In de tweede ronde van de tweede manche was het al over. Achterin het circuit brak de ketting en de KTM-rijder moest te voet te rug naar het rennerskwartier. Peter de Bree vestigt al voor aan vang van het nieuwe biljartseizoen de aandacht op zich door voor het eerst van zijn leven een partij in een beurt uit te maken (250 caram boles). De Middelburgse biljarter deed dat in het kadertoernooi 57/2 in Steenbergen, waarin hij als twee de eindigde. Alleen thuisspeler René Luijstenburg bleek in de slot- ronde te sterk voor de Zeeuwse speler. Robert Stevendaal uit Vogel waarde werd zesde met vier pun ten en 19.132 gemiddeld. Doenja Bleyie kon haar vierde plaats met Motivation NT in de openingsproef niet vasthouden. De laatste plaats in de kür wierp de combinatie uit Kwaden- damme terug naar de zevende stek in het eindklassement. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33