groot in de aard van Wisse 29 maandag 17 augustus 2009 ge Nederlandse die op dit WK op de zevenkamp uitkwam. Laurien Hoos en Karin Ruckstuhl konden zich vanwege blessures niet voor de titelstrijd plaatsen en olympiër Jolanda Keizer moest zich afmel den. Ook Wisse was niet in goede doen. Maar thuisblijven of opge ven? Dat nooit. „Dit is wel het WK. Je stapt alleen uit als je ge blesseerd dreigt te raken", aldus Wisse. Daarbij komt dat er grote con currentie is binnen de groep meerkampsters. Nederland heeft op dit moment een grote lichting meerkampsters die goed pres teert. Dat leidde ertoe dat Wisse meter 92 ging, alleen maar op. De Britse kon het zich daarna permit teren om bij het verspringen (6 meter 29) en het speerwerpen (43 meter 54) tot minder grootse pres taties te komen. Ennis verbrak haar persoonlijke puntenrecord met liefst 261 pun ten. Haar vorige pr (6469) dateer de van augustus 2007. Toen was het WK in Osaka. vorig jaar - bij de Olympische Spe len in Peking - buiten de boot viel. „Dat telt natuurlijk een beet je mee. Je wilt het beste van jezelf laten zien. Als je gemakkelijk uit stapt, dan pleit dat niet echt voor je. Dus dan maar doorgaan, ook al volbreng je een draak van een meerkamp." Voor Wisse - sinds 2007 fulltime atlete, ze zegde haar parttime baan bij Artsen zonder Grenzen op - was de zevenkamp in Berlijn al met al een enorme teleurstel ling. „Maar aan de andere kant: we zijn zaterdagochtend met 29 at letes gestart, er zijn er die zijn uit gestapt, andere hebben een of Onderdeel WK in Berlijn 100 m horden Hoogspringen Kogelstoten 200 m Verspringen Speerwerpen 800 m meerdere onderdelen helemaal verknald. En ik sta hier toch maar." De Walcherse atlete blikte nog even terug op haar rampzalige za terdag, toen ze na het totaal mis lukte onderdeel hoogspringen héél dicht bij uitstappen was. In het stadion viel ze even in de ar men van haar vriend, door haar nog niet zo lang geleden geken schetst als 'mijn belangrijkste sponsor': „Hij moedigde me aan te genieten van de wedstrijd en van de ambiance. Net als mijn coaches trouwens. Ze hebben me mede in de race gehouden", be kende ze. Götzis 2009 Persoonlijk record (pr meerkamp) 13,73 sec 1,76m 13,96 m 23,76 sec 6,07 m 34,98 m 2.13,23 min felix Binicewicz bron Roeland van Vliet Wisse bij geen enkel pr in de buurt Yvonne Wisse kwam op het WK in Berlijn uit op 5704 punten. Op geen van de zeven onderdelen kwam de Vlissingse in de buurt van haar persoonlijke records. Medio 2007 dook ze in Götzis voor het laatst onder de 5800 punten. 13,66 sec 1,68 m 12,53 m 24,78 sec 5,87 m 33,82 m 2.15,58 min 13,34 sec 1,81 m 13,96 m 23,76 sec 6,16 m 39,00 m 2.09,16 min „Bij Ajax heb ik tot nu toe elk seizoen één hattrick gemaakt. De vorige twee vielen allebei pas in het voorjaar. Tijd genoeg om dit jaar dus meer ballen mee naar huis te nemen. Ajacied Luis Suarez mag na elke hattrick de wedstrijdbal houden. In AD. „Elk dubbeltje moest drie keer worden omgedraaid. Vaak ging ik trainen zonder van tevoren te eten. En kapotte voetbalschoenen moesten we plakken met tape. Nu troost ik me met de gedachte dat alle opofferingen niet voor niets zijn geweest." FC Twente-aanvaller Bryan Ruiz. In Sportweek. „Voordat ik hier kwam zat ik echt nooit in het krachthonk. Bij PSV gebeurde dat niet, zeker niet in groepsverband. De eerste keer dat ik bij Ajax het krachthonk in ging merkte ik dat meteen, na een half uur was ik hartstikke misselijk. Isma'fl Aissati in VI. „In de kleedkamer heerst de voetbalhumor. Dat kan ik goed heb ben, al heb ik weieens iemand tegen de muur gezet die te ver ging in mijn ogen. Maar nu is het geen issue meer." AGOW-doelman Stefan Postma over de sekstape, waarin hij op internet verscheen. In De Pers. „Er zijn sporters die voor nul komma niks in de gevangenis heb ben gezeten. Veel atleten moesten vanwege bijwerkingen van hor monen een harttransplantatie ondergaan. Kogelstootster Heidi Krieger werd Andreas Krieger." Voormalig atlete Ines Geipel over de werkwijze van vader land Oost-Duitsland tijdens haar carrière. In Trouw. Atlete Vis aast op plek in bobteam Haar droom was een mooie atletiekloopbaan. Het wordt wellicht een olym pisch optreden tijdens de Winterspelen in Vancouver. Hordenspecialiste Judith Vis (29) krijgt tot eind september de kans zich als remster in het bobteam van Esmé Kamp huis te werken. „Ik heb niet veel tijd om alles te leren. Ik ben afgelopen week met een open mind naar de trainings- week in Sestrière gegaan. Voorlopig krijgt mijn avon tuur een vervolg", zei ze in Berlijn, waar de atlete het WK atletiek bezoekt. Florant krijgt alsnog goud van NK Hinkstapspringer Fabian Florant krijgt alsnog de gouden medaille van het NK. De in Dominica geboren at leet won op 1 augustus de dis cipline met een afstand van 16,55 meter, maar raakte door een protest van zijn colle ga-springers het goud kwijt Florant werd gediskwalifi ceerd omdat hij zich niet tij dig zou hebben gemeld voor de wedstrijd. De winnaars van het goud, zilver en brons hebben nu, na felle kritiek uit de atletiek- sport, de atletiekunie laten weten dat Florant het goud alsnog krijgt. RUG Rode kaart Beckham nekt LA Galaxy Los Angeles Galaxy heeft voor het eerst in bijna twee maanden een nederlaag geleden in de Major Soccer League. De ploeg verloor op eigen veld met 0-2 van Seattle Sounders. Die nederlaag kwam vooral op het conto van vedette Da vid Beckham. De Engelse su perster, die woensdag nog meespeelde in het vriend schappelijke duel met het Ne derlands elftal, werd al na ze ventien minuten van het veld gestuurd, nadat hij een zware overtreding had ge maakt. Hannover bang voor Mexicaanse griep De clubleiding van Han nover 96 heeft nog twee voetballers in afzondering ge zet. Jan Rosenthal en Vinicius blijven tot morgen weg bij de club omdat ze misschien be smet zijn met de Mexicaanse griep. Steven Cherundolo hoorde donderdag al dat hij voorlopig weg moest blijven. De Amerikaan speelde woens dag een interland tegen Mexi co. Hij speelde toen samen met Landon Donovan, die de griep bleek te hebben. Cherundolo mocht daarna niet meer bij Hannover 96 ko men. Hij ging echter wel eten met Rosenthal en Vinicius. 401 Hockeyer Teun de Nooijer heeft gisteren met de wedstrijd tegen India recordinternational Jeroen Delmee geëve naard. Beide spelers hebben nu 401 duels voor Nederland ach ter hun naam staat. De 33-jarige De Nooijer zal naar verwach ting bij het Europees kampioenschap later deze maand in ei gen land het record alleen in handen krijgen. Delmee beëindigde na de Olympische Spelen in Peking zijn loopbaan. De Nooijer speelde op 4 juni 1994 tegen Nieuw-Zee- land zijn eerste interland. De twee speelden vele duels met el kaar samen. De wedstrijd tegen India eindigde in een 3-3-gelijkspel. Teun de Nooijer maakte één van de doelpunten. Rogier Hofman en Ronald Brouwer zorgden voor de andere treffers. Al nadat ze bij het hoogspringen (rechtsboven) op 1 meter fotomontage Felix Binicewicz, foto's ANP/EPA ;i;:ame WK-voorbereiding komt ze uit op de twintigste plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31