aan de hemel in Yerseke zeeland 3 Afgedreven badgasten gered PvZ wil spoeddebat over Scheldekwestie Naturisten Mosselrock kan meer publiek aan Waterschappen volgen huidige wet bij keuze van interim-dijkgraaf maandag 17 augustus 2009 kunt laten proeven." De Vlaamse oproep tot een boycot vindt hij on begrijpelijk. „Zijn we weer de du pe, terwijl de kwestie zich hele maal buiten ons om afspeelt." Ove rigens verwacht hij geen al te gro te gevolgen. Vlamingen eten graag mossels, en de restaurants in Ant werpen hebben geen alternatief voor de Zeeuwse mossel. Als zij tenminste van tijdige, verse aan voer verzekerd willen zijn. Het is filelopen op de dijk. Op weg naar de kermis, braderie, smartlap pen, straattheater, zwemmen in de haven. Veel frites en ijs onderweg. Oliebollen en poffertjes lijken even iets minder in trek. Bijna overal rijen wachtenden. Voor de toiletten, voor de mossels, voor het softijs. En voor de mosselkot- ters, die om half drie uitvaren voor een rondje op de Oosterschel- de. P.H. Koster staat het gekrioel in de haven op zijn gemakje aan te kijken. Geboren en getogen in Yer seke, nu 82 jaar, altijd in de oesters gewerkt. Dat wil zeggen, toen er nog platte Zeeuwse oesters waren. En het hele dorp volgezet werd met dakpannen, die in het water werden gezet. De Creuse van te genwoordig vindt hij toch minder lekker. Hij woont net aan de ande re kant van de dijk. Leuk hè, om al die jongeren naar de kermis te zien trekken. Tot ziens weer, hij moet maar eens verder. De YE 62,116, 55, 86,18, 69, 71,172: ze liggen feestelijk gevlagd naast el kaar. De YE 110 is het volst, maar daar hebben ze dan' ook live mu ziek aan boord. Twee dames op Afgelopen zaterdag viel Mossel rock eens een keer niet tegelijk met het Lowlandsfestival in Bid- dinghuizen. Dus was er vooraf een kleine hoop dat jong Zeeland zich wat ruimer in Yerseke zou laten zien. Dat viel tegen. Met naar .schatting 2500 bezoekers was de opkomst redelijk, maar beslist niet uitbundig. „En we hadden echt een strak pro gramma", zegt Paul Goedegebuure van de organisatie. Het podium werd bevolkt door Yes You Did, Quita Manos, Nuff Said, Nienke de Jong, Blame D, Stream of Pass ion en The Blues Brothers Tribute Band. De muziek was tot in Sint Annaland te horen. „Ligt aan de wind", meent Goedegebuure. „De podia zijn zo neergezet dat Yerseke zelf geen overlast heeft." leeftijd staan te twijfelen op de ka de. Vanochtend vroeg met een bus uit Maastricht gekomen. Al heel veel gelopen. „Zou je op die boot ook kunnen zitten?" Ze hakken de knoop door en lopen de steiger op. Een lastig trapje, sterke vissers- armen tillen hen in één zwier aan boord. Ze kijken er een beetje be dremmeld bij, maar ontspannen als ze een plekje op het voordek vinden. Mosseldag 2009 Circa 50.000 bezoekers Organisatie Mosseldag verkoopt on geveer 5000 kilogram mossels Restaurants zetten naar schatting ook 5000 kilogram mossels om door Wout Bareman GROEDE - Het naturistenstrand in Groede mag niet worden aangetast of verdwijnen. Het college van Sluis kan binnenkort een petitie verwachten, waarin dat wordt be pleit. Er staan al meer dan dui zend handtekeningen onder. Initiatiefnemer Alain De Coesse- maeker, zelf naturist, vreest dat het naaktstrand tussen de paal hoofden 20 en 23 (het Poldertje) bij Groede straks ten prooi valt aan alle mogelijke projecten van de gemeente Sluis én aan strandop- hogingen. „We willen minimaal het behoud van het strandgedeel- te, dat nu al meer dan dertig jaar in gebruik is, ook na eerdere strandophogingen en de verplaat sing van de paviljoenen. De actie vindt alom bijval." „Deze door de gemeente toegewe zen zone is de enige in Zeeuws-Vlaanderen waar zowel Duitse, Nederlandse als Belgische naturisten nog kunnen genieten van een rustgevend stukje strand met een goede geborgenheid", valt te lezen in de petitie. RENESSE - De strand reddingsbriga de Westerschouwen heeft zaterdag een Duitser en diens 11-jarig doch tertje uit zee gered. De twee wa ren met hun luchtbed te ver .afge dreven en konden niet meer terug- zwemmen. Zij toonden na hun redding onderkoelingsverschijnse- len. Vader en dochter kwamen op temperatuur in de reddingspost. Strandwachters redden zaterdag een recordaantal van 104 mensen uit zee langs de Haagse kust. De harde zuidwesten wind en eb- stroom zorgden voor een zeer ster ke stroming. De reddingsbrigade adviseert zwemmers ver uit de buurt van golfbrekers te blijven. Een woord voerder raadt ouders af om hun kroost alleen het water in te laten gaan. Ook voor volwassen zwem mers is het niet verstandig om er zonder gezelschap in het water op uit te trekken. Zaterdag konden vooral eenlingen in het water niet meer terugkomen naar de kust als zij werden overvallen door de ster ke stroming en hoge golven. www.pzc.nl/biogs Blof in Japan Weblog van Peter Slager over de be levenissen van Blof in Japan Foto's van o.m. repetities met Kodo STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Beelden van diverse evenementen dit weekend op www.pzc.nl/video MIDDELBURG - De Partij voor Zee land (PvZ) wil dat Provinciale Sta ten in spoedzitting bijeenkomen om te praten over het tussen Ne derland en België gerezen conflict over de verdieping van de Wester- schelde. Fractievoorzitter Johan Robesin vraagt commissaris van de koningin Karla Peijs snel actie te ondernemen, zodat besloten kan worden of Zeeland een sig- naai moet afgeven aan het kabinet, dat de provincie in een 'onmogelij ke positie' wordt gemanoeuvreerd. De Zeeuwse Christenunie vraagt het provinciaal bestuur om ophel dering over het conflict tussen Ne derland en Vlaanderen over de Westerscheide. Statenlid Dick Vis ser vraagt ook of de provincie de zaak zal bespreken met de Neder landse regering. MIDDELBURG - De waterschapsbe sturen gebruiken toch de huidige wet voor de benoeming van een interim-dijkgraaf. Dat hebben zij in hun bestuurlijk overleg over de fusie besloten. De algemene vergaderingen van de waterschappen Zeeuwse Eilan den en Zeeuws-Vlaanderen zijn hiervan al schriftelijk op de hoog te gebracht. Eind deze maand ko men zij bijeen voor een overleg over de benoeming van tijdelijke dijkgraaf Er was tussen oppositie en coalitie onenigheid ontstaan over de te volgen procedure. Er is een interimmer nodig omdat dijkgraaf Wybe de Graaf van Zeeuws-Vlaanderen later dit jaar vrijwillig vertrekt en dijkgraaf Wim Gosselaar van Zeeuwse Eilan den het verzoek heeft gekregen daarom ook per maart weg te gaan. Een neutrale interimmer moet de weg naar de fusie verder begeleiden. Filelopen tussen de kramen in Yerseke. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3