261 sport Trainer Pennings blust brandjes BORSELE SLOEPOORT CUP Vlissingen heeft prachtige voetballers en opgewonden standjes Lorenzo doet v u_. mi 1 Spruijtwint Rossi zege Vrij I33t IIGt rill niGl Op beide manches cadeau in Brno een Sprint Uitdraaien in Huldenberg Van de Engel matchwinnaar Van Zalen steelt de show voor Veere Terneuzen walst over Zaamslag heen Tweede plaats voor Kloetinge in driekamp maandag 17 augustus 2009 W ARNEMUIDEN De voetballers van zaterdag-twee deklasser Arnemuiden hebben een vriendschappelijke wedstrijd tegen zondag-derdeklasser DBGC uit Oude Tonge met 1-0 ge wonnen. Janrico van de Engel, die voor rust scoorde, werd matchwin naar. Na rust bleef Arnemuiden de bete re ploeg. De vele aanvallen liepen alleen op niets uit. Verdediger Mar co Moerland was nog het dichtst bij een tweede treffer, maar zijn schot van afstand belandde op de lat. TERNEUZEN Veere heeft zaterdagmiddag met 2-2 gelijkgespeeld in een vriend schappelijk duel met Terneuzense Boys. De Walcherse zaterdag-tweedeklas ser nam knap de leiding tegen de Zeeuws-Vlaamse ploeg, die één ni veau hoger speelt. Joey van Zalen maakte zowel de 0-1 als de 0-2. Bei de treffers waren prachtgoals. Nog voor de rust bracht Mevlud Eryürük de Terneuzenaren terug in de wedstrijd: 1-2. Hij was een kwartier voor tijd ook verantwoor delijk voor de gelijkmaker. TERNEUZEN Tijdens een oefenwedstrijd tussen zaterdag-eersteklasser Terneuzen en zaterdag-tweedeklasser Zaam slag heeft de thuisploeg flink uitge haald: 9-1. Nadat Niels Burm en Remco van Leeuwen in de eerste helft voor 1-0 en 2-0 hadden gezorgd, scoorde Jor- dy Bakker uit een strafschop tegen. Na de rust troffen Bert den Hamer (2), Remco van Leeuwen, Jordi van Bremen (2), Mike de Wolf en Joris Geelhoedt doel. WIELDRECHT Zaterdag-eersteklasser Kloetinge heeft zaterdag in Wieldrecht een driekamp met een selectieteam van FC Dordrecht en amateurclub Wieldrecht op de tweede plaats af gesloten. Kloetinge opende met een 3-0-nederlaag tegen het vere delde tweede team van FC Dor drecht. In het tweede duel versloeg- Kloetinge Wieldrecht: 5-0. Mark Schuit scoorde twee keer. Corné Schilperoort, Mervin Niemantsver- driet en Rob Schalkoord namen de overige goals voor hun rekening. MEEST CELEZEN 1. Hoek mist scherpte in Maldegem 2. Ook Paap (foto) weg bij Kloetinge 3. Van de Velde verliest kwartfinale STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl BRNO - Het wereldkampioenschap wegrace in de MotoGP lijkt af te stevenen op een voorspelbare uit komst. Achtvoudig wereldkampi oen Valentino Rossi won gisteren in Brno de Grote Prijs van Tsje chië en de Italiaan vergrootte zijn al riante voorsprong in de strijd om de wereldtitel in de konings klasse. Jorge Lorenzo haakte af als uit dager. De Spanjaard ging in de slotfase van de race op het circuit van Brno onderuit, terwijl hij op kop lag. Zijn voorwiel gleed ineens weg en Lorenzo kon de Yamaha daarna niet meer in bedwang hou den. Met een straatlengte voorsprong behaalde Rossi zijn vijfde overwin ning van het seizoen en de 102e in zijn carrière. De Spanjaard Dani Pedrosa (Honda) finishte als twee de, diens landgenoot Toni Elias (Honda) werd derde. door Wim de Vos COEDEREEDE - Het is nog maar en kele weken geleden dat Martin Vrij het in Kortgene in de spurt moest afleggen tegen Michel Stroosnijder. De coureur uit Helle- voetsluis liet het niet aankomen op een nieuwe confrontatie met de Zeeuwse coureur. Zaterdag, in Goedereede waar het TMZ-circus was neergestreken, reed Vrij om een nieuwe spurt te ontlopen in de slotronde bij zijn acht mede vluchters weg. Stroosnijder toonde opnieuw snel te zijn; hij won de spurt om de tweede plaats. Sinds enkele jaren wordt er in het gehucht Havenhoofd dat tot de ge meente Goedereede behoort een TMZ-wedstrijd georganiseerd. Bij de amateurs A, waar zo'n 140 rij ders aan de start stonden, was het een vlakke koers die beheerst werd door een vluchtpoging van negen coureurs. Reeds na vijftien van de in totaal zestig te verrijden kilometers had deze groep zich af gescheiden van het peloton. Tot die negen behoorden naast Stroosnijder en Vrij onder ande ren Kevin Gideonse, Kees Reijn- hout, Jouri Kasper, Nico Ringel- berg en Michel Rommers. Het peloton reageerde nimmer at tent. Het was dan ook niet verwon derlijk dat de negen in een onder linge strijd mochten uitvechten wie op het erepodium zouden ko men. De echte finale werd inge luid door Kevin Gideonse en Nico Ringelberg. Op acht kilometer van de finish probeerden zij een bres te slaan, maar ze kregen geen 'toe stemming'. Bij het ingaan van de slotronde liep het vooraan weer sa men, waarna Vrij zijn flitsende en beslissende demarrage plaatste. HULDENBERG - Motorcrosser Kevin Spruijt uit Meliskerke was in Hul denberg de sterkste bij de junio ren in de MX 2 klasse, de wed strijd werd verreden onder de aus piciën van de Belgische Bond, MCLB. De vijftienjarige Yamaha-coureur kende in beide manches geen pro blemen om uiteindelijk als win naar over de finish te stuiven. In de eerste manche leidde hij van start tot finish. De concurrentie kwam niet meer in de buurt. In de tweede manche had de Wal- chenaar een wat mindere start. Hij vertrok als vijfde, maar lag in een mum van tijd op de derde plaats. Even wisten Nick van den Bergh en Joey Smet zich te verde digen, maar zij moesten al na enke le bochten leidzaam toezien dat er tegen hun noorderbuur geen kruit was gewassen. Opnieuw wist hij met voorsprong de finish te halen. Vlissingen-spits Sinan Coban (links) vecht voor de goal van Goes een duel uit met Jordy den Toonder (midden) en Reguillo Vandepitte. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28