Tyler Farrar krijgt zijn zin in 241 sport Chinezen verslaan Oranje De Jong slachtoffer van koopwoede Manchester SPRINTZEGE Amerikaan van Garmin na tweede plaatsen in Tour snelste in Vattenfall Cyclassics Anderlecht na 3-0-zege aan kop in België maandag 17 augustus 2009 HONGKONG - De Nederlandse vol ley balsters zijn in het laatste groepsduel van de World Grand Prix hun ongeslagen status kwijtge raakt. De ploeg van bondscoach Avital Selinger verloor met 3-1 van China: 21-25 22-25 25-21 21-25. De nederlaag had verder geen ge volgen. Oranje was al verzekerd van een plaats in de finaleronde, komende week in Tokio. Selinger gaf Kim Staelens, Manon Flier, Alice Blom, Debby Stam, In- grid Visser, Caroline Wensink en Janneke van Tienen een basis plaats. Vanaf het eerste moment zette China de Nederlandse vrou wen zwaar onder druk, waardoor Oranje te gehaast ging spelen en te veel fouten maakte. Selinger pro beerde het tij te keren door in de eerste twee sets diverse wissels toe te passen, maar die misten effect: 21-25 22-25. „Het duurde een tijdje voordat we in ons ritme kwa men", keek de coach terug. „We hadden moeite met hun snelheid. Tja, als je zoveel wint, gaan sommi ge speelsters misschien teveel voor uit kijken, in plaats van zich con centreren op de wedstrijd." In het derde bedrijf ging Manon Flier voorop in de strijd door meteen met haar service te scoren. De aan voerster, goed voor 24 punten, zweepte met haar goede spel haar teamgenotes op en Oranje ver kleinde de achterstand naar 1-2. Ook in de vierde set begon Neder land goed - getuige de 5-2-voor- sprong - maar slaagde de ploeg er niet in die lijn door te trekken. Aangemoedigd door 10.000 fans herpakte China zich en bepaalde de Aziatische vrouwen de eind stand op 3-1. „Verliezen hoort ook bij het spel", was het nuchtere commentaar van Selinger. „Maar goed, je leert meer van een nederlaag dan van een overwinning." Daarmee kwam voor Oranje een einde aan de zege- reeks van acht duels. Toch werd Nederland winnaar van de poule in Hongkong, want China verloor eerder van Polen. door Alexander van Eenennaam HAMBURG - In de Ronde van Frank rijk was het vooral frustrerend wat Tyler Farrar meemaakte. Tegen Mark Cavendish was niemand op gewassen en als er dan, zoals in Barcelona, eens een peloton zon der de Britse sprinter arriveerde, dan was het parkoers zo lastig dat alleen renners als Thor Hushovd en Oscar Freire (2e) zich konden uitleven. In Hamburg viel er giste ren eindelijk iets te vieren voor Farrar, die de massasprint won in de Vattenfall Cyclassics. „Een grote wedstrijd met een mooie erelijst", zo zette de Ameri kaan van-Garmin zijn overwin ning direct in perspectief De een- dagskoers uit de ProTour is op pa pier een klassieker, maar spreekt toch minder aan dan een ritover- winning in de Tour. Farrar was echter hongerig. Na zijn kansloze missie in Frankrijk zette hij zijn zinnen op Hamburg. „Er zijn niet zo veel klassiekers die eindigen in een massasprint", wist hij. „De vorm was goed, ik heb me hier gelijk na de Tour op gericht." De 25-jarige kreeg in de finale bij stand van zijn ploeggenoten Chris Sutton en Martijn Maaskant, die echter een paar kilometer voor de finish ten val kwam. „Zij waren heel goed en zorgden ervoor dat ik in een goede positie bleef', zei Far rar, die als eerste Amerikaan won in Hamburg. Cavendish was er niet, maar hij had wel af te reke nen met erkende spurters als Ge rald Ciolek, Allan Davis en Danie- le Bennati. Na een vrij saaie koers eindigde de Deen Matti Breschel als nummer twee. De renner van Team Saxo Bank hield de Duitser Ciolek (Mil- ram) achter zich. De koers over 216,4 kilometer maakt deel uit van de ProTour, de wedstrijdcyclus die morgen wordt hervat met de Ene- co Tour. Ook daar zal Farrar bij zijn. „Daarna ga ik verder met de Vuelta", aldus Farrar, die een zwaar programma draait. In het voorjaar deed hij ook al mee aan de Ronde van Italië. door Wilber Hack blackburn - Niet alleen de koop woede van Real Madrid brengt Oranje in de problemen. Sinds za terdagmiddag heeft bondscoach Bert van Marwijk er nog een inter national bij die niet meer op een basisplaats kan rekenen. Nigel de Jong belandde bij het ook al zo kooplustige Manchester City - dat het seizoen in de Premier League opende met een 0-2-zege tegen Blackburn Rovers - op de bank. Het gezicht van de middenvelder sprak op Ewood Park boekdelen. Hij zat gapend en zichtbaar ver veeld op de bank. Een dag voor de interland tegen Engeland, waarin hij basisspeler was, had De Jong nog stoer verkondigd dat het er bij City toch anders toeging dan bij Real Madrid. De komst Gareth Barry, die na Tyler Farrar kan ver voor de eindstreep in Hamburg de vingers al de lucht in priemen. Ook in de Giro wist Farrar niet te winnen, vooral weer door toe doen van Cavendish. Zijn opluch ting was gisteren dan ook niet ver wonderlijk: „Eindelijk een over winning. Ik had in de Tour en de Giro al genoeg tweede plaatsen. Er ontbrak een mooie overwinning, vandaag is dat opgelost." Martijn Maaskant moet na de val van gisteren de Eneco Tour aan zich voorbij laten gaan. De wielren ner van Garmin liep een kniebles sure op. Hij mag naar verwachting anderhalve week niet fietsen. Maaskant viel op de linkerknie, die hij vorige week in de Clasica San Sebastian ook al had bezeerd. „Ik viel niet eens heel hard", zei hij gisteravond vanuit het zieken huis. „Maar die wond was nog niet helemaal geheeld en sprong opnieuw open. Nu heb ik er hech tingen in gekregen, ik mag niet fiet sen totdat die eruit zijn." De Nederlander had gisteren het werk voor zijn sprinter Tyler Far rar verricht en liet zich terugzak ken in het peloton. „In een bocht naar rechts was er een valpartij en tien jaar van Aston Villa werd los geweekt, lijkt de Amsterdammer echter zijn plaats te kosten. De long verhuisde zelf pas zeven maanden geleden voor 19,5 mil joen euro van HSV naar Engeland. Maar het is kenmerkend voor de nouveau riche van het moderne voetbal dat dergelijke investerin gen even makkelijk weer worden afgeschreven. De Jong heeft ook de zaterdag geblesseerde Vincent Kompany nog als concurrent. De handelswijze van Manchester City stuit op veel weerstand in En geland. Coach Rafael Benitez van Liverpool kon het moeilijk ver kroppen dat Gareth Barry de olie dollars boven de status van zijn club verkoos. Arsène Wenger van Arsenal, die voor 50 miljoen euro Toure en Adebayor kwijtraakte aan Manchester City, repte over fi nanciële doping. „Arsenal doet Emmanuel Adebayor heeft gescoord voor het kapitaalkrachtige Manchester City en viert zijn goal tegen Blackburn Rovers. foto Scott Heppel/AP daar niet aan mee. Wij hebben een begroting waar we ons aan moeten houden." Arsenal begon met een vliegende start aan het nieuwe seizoen. De ploeg won de uitwedstrijd tegen Everton met 6-1. Robin van Persie bereidde twee goals voor. Manchester United boekte een ma gere overwinning op Birmingham City (1-0) door een treffer van Wayne Rooney. Liverpool maakte een valse start. De grote titelfavo- riet ging met 2-1 onderuit tegen Tpttenham Hotspur: 2-1. Ryan Ba bel en Dirk Kuijt hadden een basis plaats. De twee Nederlanders wer den in de slotfase gewisseld. BRUSSEL - Anderlecht is na drie speelronden als enige Belgische club uit de hoogste voetbalklasse nog zonder puntverlies. De Brusse laars waren veel te sterk voor Wes- terlo (3-0). Jelle van Damme, Mark Boussoufa en Matias Suarez teken den voor de doelpunten. Club Brugge verloor bij KV Meche- len (2-1), in een vol stadion waar David Destorme (ex-Hoek) dit keer niet scoorde, maar wel weer een belangrijke rol speelde in de aanvoer. KV Mechelen speelde zelfs 74 minuten met tien man, omdat Wouter Vrancken al in de zestiende minuut de rode kaart kreeg. Jonas Ivens en Julien Gorius scoor den voor KV Mechelen. Club Brug ge, onder leiding van trainer Adrie Koster, kwam niet verder dan een doelpunt van Akpala (2-1). AA Gent speelde gelijk bij Racing Genk (1-1). garmin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 26