zeeland 113 Dorp van O.L. Vrouw Flauwe grappen of is dit echt dé opossum? I ^elandNet Go sie O Buidelrat maandag 17 augustus 2009 Op deze luchtfoto uit de collectie van Hans Lindenbergh is een deel van een stad te zien. De vraag luidt: welke stad is afgebeeld? Een kort ant woord is uiteraard voldoende, maar we zijn ook benieuwd naar anekdo tes. Oplossingen kunnen tot donderdag 14.00 uur gestuurd worden naar de redactie van de PZC, onder vermelding van Raadkaart: postbus 91, 4330 AB, Middelburg. Fax 0118-434019. E-mail: redactie@pzc.nl. Onder de inzenders van de goede oplossingen worden drie waardebonnen ver deeld. 4» De raadkaart van vorige week betrof Vrou wenpolder en leverde dan ook een pak goe de inzendingen op van mensen met achter namen die veel in dat dorp voorkomen. Diverse inzenders wijzen erop dat het dorp in de middeleeuwen werd aangeduid als Onze Lieve Vrouwenpolder. Daaraan is een verhaal verbon den van het mysterieus tot stand gekomen schilde rij van Maria, dat vroeger de parochiekerk sierde en dat na veel omzwervingen in de vorige eeuw in Nederland terugkeerde. Het hangt nu in de Pet- rus- en Pauluskerk in Middelburg. Velen herkenden de huidige Protestantse dorps kerk. Wim Louwerse uit Gapinge maakt de op somming compleet: het slopje de Blinde Lau(w), smederij De Bruin, kruidenier Tilroe (later Ma rijs), het hofje van Polderman (de herenboer), de boerderij van Janse en de bakkerij van Van de Broeke, later Corbijn. Addy van Essen stuurde het in 1982 bij het 50-ja rig bestaan van de VW gemaakte volkslied mee. Een strofe daaruit: „Op Walch'ren ligt een dorpje, Ons allemaal bekend: men woont in zomerhuis jes, of ook wel in een tent." Winnaars waardebonnen: W. P. Corbijn- v.d. Broeke (Vrou wenpolder), Marijke Eggebeen (Goesj en Nel Wonder- gem-van den Broeke Middelburg, door Maurits Sep MIDDELBURG - De verdwenen opos sum is nog steeds niet gevonden. En die berichten op het prikbord van Zeelandnet met foto's van een buidelrat? Coby Louwerse van De Mikke weet het niet. „Het kunnen ook flauwe grappen zijn." Donderdag bleek een opossum ontsnapt te zijn bij vogel- en zoog- dierenopvang De Mikke in Middel burg. Ontsnapt? Gestolen? Vrijgela ten? Hoe dan ook; weg. Een zoek tocht door het personeel van De Mikke in de opvang en de omge ving leverde niks op. Vrijdag doken op www.zeeland- net.nl twee advertenties op: één man beweert dat de buidelrat in zijn schuur zit, de hoogste bieder (vanaf 15 euro) mag hem komen halen. Een ander vraagt zich af: 'was dit 'm'?, en houdt op een foto een beest vast aan de staart. De hond van de man zou hem heb ben doodgebeten. „Als dat zo is, waarom bel je dan niet gewoon, dan kunnen we kij ken of hij het echt is", reageert Louwerse. „Dan weten we tenmin ste wat er is gebeurd." Wie de advertenties hebben ge plaatst, weet ze niet. En de man op de foto heeft een zwart blokje voor zijn gezicht gezet zodat hij on herkenbaar is. Louwerse heeft er geen politie bij gehaald. „Dat kan ik niet. Ik weet verder niks, weet niet wat er pre cies is gebeurd en of er sprake is van diefstal. Dus bewijzen heb ik ook niet." Natuurlijk maakt Louwerse zich zorgen over het welzijn van het dier, maar ja, zegt ze enigszins gela ten: „Ik lig er niet meer wakker van. Ik kan er nu toch niks aan doen." De opossum was vorige week dins dag gevonden op een schip uit Bra zilië dat in de haven van Vlissin- gen-Oost lag om hout te lossen. De Engelse bemanning vond het dier en waarschuwde de haven meester. Die schakelde de Dieren bescherming Zeeland in en die bracht de buidelrat uiteindelijk naar De Mikke. De opossum die bij De Mikke zat, was nog vrij jong en had een meer bruine vacht. Daarom denkt Lou werse ook dat de opossums op zee- landnet.nl niet de goede zijn. Die lijken een grijzere vacht en een bit tere snuit te hebben en dus ouder te zijn. Of de bewuste opossum een man netje of vrouwtje is, weet Louwer se niet. Zij had dat nog niet kun nen controleren omdat de buidel rat na aankomst erg gestrest was. „En die bek met tanden beloofde niet veel goed." J) wow.dinkie.nl of 0118-628288 1 3 Buidelrat le koop aangeboden ZeelandNet Prikbord - Microsoft Internet Explorer ■MMMMMMWm gestand Bewerken Beeld Favorieten Extra Help 1 Zoeken Favorieten It, A B AjJres Ijs!] http://www.zeelandnet.nl/prikbord/advertentie.php?id=2547438 yj 6a nas Links TL - ZeelandNet Mobiel Zakelijk Internet ZeelandNet F- film by the sea 1 Producten Winkel Nieuws Fun Websites Pnkbord Service |^H Prikbord Hyve Hele Regels Plaats een advertentie Mijn advertenties 81 keer bekeken - geplaatst op 14 augustus 2009 13 39 Advertentienr, 2547438 - Volg via 'Mijn adve Bieden vanaf 15 Gister avond liep deze in de tuin Volgens het nieuws een buidelrat Hij zit nu in de schuur te wachten op een nieuw baasje Postbezorger worden? Veel vrijheid flexibiliteit. Meld je nu aan bij NetwerkVSP! AOs door Google

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13