i Edwin Dellebeke wint ringrijden in eigen dorp Nederlandse vestingsteden Criteria voor toetreding: Ondernemers slaan handen ineen voor betere promotie van Tholen Nieuwe locaties voor ambulances Getuigen gezocht van Schip moet aan de Arrestatie poging tot 'Betere ontvangst vernieling autoruiten kant voor rubberboot diefstal met geweld voor cruiseschepen' Nederland telt op dit moment '17 vestingsteden. Als het aan Veere en Tholen ligt, vullen zij dit aan tot 19. Deze steden willen toetreden tot de Vereniging Nederlandse Vestingsteden. O Groenlo (2} Grave (p Ravenstein Megen 0 Amersfoort 0 Naarden Q Weesp Zaltbommel H9j| 's-Hertogenbosch Woudrichem jjvpl Gorinchem Geertruidenberg 0| Willemstad Brielle 0 Hellevoetsluis Bergen op Zoom 0 Hulst Veere <j3)| Tholen - Substantiële aanwezigheid van vestingwerken/historische stadskern, welke een herkenbaar cultuur-toeristisch produkt zijn en als complex de beschermende status als Rijksmonument hebben of kunnen krijgen. - De gemeente voert een actief cultuurhistorisch beleid. - In de Vestingstad zijn lokale verenigingen en instellingen die zich inzetten voor het levend houden van het vestingverleden van hun stad. Willem Adriaansens bron Vereniging Nederlandse Vestingsteden door Sjaak Janse RITTHEM - Edwin Dellebeke uit Rit- them heeft zaterdag de klasse mentswedstrijd ringrijden in Rit- them gewonnen. Aan de wedstrijd deden negenen twintig rijders mee. Het waren uit eindelijk Linda Minderhoud en Edwin Dellebeke die moesten gaan strijden om het dagkam pioenschap. Beide rijders staken 29 ringen. Edwin Dellebeke, die voorzitter is van de plaatselijke afdeling, won de kamp op de 32 mm-ring. On danks het missen van de laatste ring, hield hij toch een voldaan ge voel over aan de klassementswed strijd. Vier rijders die acht van de acht ringen hadden gestoken, moesten gaan strijden om de eerste drie wisselbekers. Cees Wisse won de eerste beker na een kamp met Mar tin Brouwer en Iannis de Visser. Brouwer won wel de tweede be ker. De Visser moest zich tevreden stellen met de derde beker. Cees Wisse, die met zesentwintig ringen niet echt tevreden was met zijn dagtotaal, was ook de sterkste in de kamp om de pollepel. Hij kon zodoende toch tevreden naar huis terugkeren. Al was hij zater dag de mindere van zijn vrouw Jo ke. Zij stak in Ritthem één ring meer dan haar man. Zaterdag werden ook weer prijzen uitgereikt voor de mooist versier de paarden. Bij de trekpaarden ging de eerste prijs naar Linda Min derhoud. Erica Wisse won bij de categorie 'overige paarden'. De jeugdbeker van het ringrijden in Ritthem werd gewonnen door Marlies Volmer. Marieke Schne- belie ging aan de haal met de debu tantenprijs. Agenda van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging 20 augustus: tweede Folkloristische Dag Middelburg, met de strijd om het Zeeuws Kampioenschap en de Konink lijke bekers op het Molenwater, van 08.00 tot 19.00 uur 22 augustus: Oostkapelle ringrijden, ju bileumwedstrijd in de Joh. de Pourck- straat, van 08.00 tot 18.00 uur door Rob Paardekam THOLEN - Campinghouders en on dernemers uit de gemeente Tho len gaan na de zomer rond de tafel om te bekijken hoe ze het eiland in de toekomst beter kunnen pro moten. In de gemeenteraad be staat ook bereidheid om het plan te ondersteunen. De campinghouders zijn verenigd in de Samenwerkende Recreatiebe- drijven Tholen (SRT). Deze club heeft een fonds opgericht om Tho len beter op de kaart te zetten en op die manier meer toeristen naar het eiland te halen. Tholen beter promoten - bijvoor beeld met een gezamenlijke websi te, mooie folders en advertenties - kost veel geld. Daarom hoopt Bak ker dat de middenstand en het be drijfsleven ook een duit in het zak je doen. Voorzitter Wim Brevet van de Thoolse Ondernemers Federatie (TOF) staat welwillend tegenover een samenwerking. „In zijn alge meenheid is Tholen nog niet be kend genoeg bij de toerist", meent Brevet. „En dat terwijl we veel te bieden hebben. Laten we ons wel profileren met onze eigen kwalitei ten, zoals rust en ruimte. Je moet er geen Dishoek van willen ma ken." KAPELLE - Connexxion wil op de Bevelanden twee nieuwe ambulan ceposten openen: bij Kapelle en op Noord-Beveland. Onlangs is een standplaatsanalyse uitgevoerd, die is getoetst door het Rijksinstituut voor Volksgezond heid en Milieu (RIVM). Daaruit is naar voren gekomen dat een nieu we post nodig is om de gebieden Yerseke en een deel van de Zak van Zuid-Beveland beter te bedie nen. Zo'n post moet komen bij de Vierwegen, tussen Kapelle en 's-Gravenpolder. Noord-Beveland heeft ook een ambulancepost no dig om goed te worden bediend. Connexxion wil er één openen op het gemeentelijk terrein in Geers- dijk of Wissenkerke. Er wordt over leg gevoerd met de zorgverzeke raars om een auto beschikbaar te krijgen. Dat bij Poortvliet een nieu we post komt, is al langer bekend. VLISSINGEN ZOUTELANDE VLISSINGEN TERNEUZEN De politie zoekt getuigen van ver nielingen aan auto's in Vlissingen. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn daar tussen half drie en zes uur in de Kenau Hasselaarstraat de ruiten ingeslagen van vier auto's. Die stonden op het parkeerterrein bij bioscoop Cine City. Op drie au to's zijn bloedsporen gevonden. Mensen die hebben gezien dat de auto's zijn vernield, kunnen zich melden op het politiebureau in de Molenstraat in Vlissingen of bellen naar 0900-8844. ZOUTELANDE - Het leek zaterdag middag misschien alsof een schip vastliep op het strand bij Zoutelan- de, maar dat was niet zo. De kapi tein moest alleen afremmen omdat er een rubberboot in de weg voer. Daardoor kwam hij haaks op de kust te liggen. De kapitein heeft de manoeuvre ge meld bij het Schelde Coördinatie Centrum in Vlissingen. Er is ver der niks gebeurd, aldus het SCC. Niet met het schip, niet met het bootje. Twee Vlissingers van 31 en 37 jaar oud zijn zondagnacht aangehou den omdat ze met geweld iemand hadden willen beroven. De mannen werden rond twee uur 's nachts op het Bellamypark aange houden. Volgens de politie hadden ze eerder die nacht een 17-jarige jongen uit Vlissingen beetgepakt en geld van hem geëist. De berovers waren zonder buit ver dwenen, maar de politie slaagde er in ze na een zoektocht toch aan te houden. Terneuzense ondernemers vinden dat te weinig wordt ingespeeld op de snel groeiende cruisemarkt. Er moet zo mogelijk samenwerking worden gezocht met Gent. Cruise schepen zetten in Gent jaarlijks ruim 20.000 toeristen af. De ver wachting is dat dat aantal volgend jaar verdubbelt. Sinds dit voorjaar beschikt Terneuzen over een be scheiden cruiseterminal. De onder nemers in de binnenstad verlan gen ook meer activiteiten op de ka de. VIDEO'S Video's van historisch weekeinde in Fort Rammekens en jubileum oud mariniers op www.pzc.nl/walcheren. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11