Geduld over verdieping Schelde is op CBS: mensen aan ander werk helpen wordt lastig PZC 7, 8 en 9 15 Vlaanderen begint geschillenprocedure Hé? Waar is die buidelrat nou gebleven? verder Klagers reclame Staatsloterij krijgen gelijk Hoogerland maakt debuut in de Vuelta Het loopt storm bij de grieppoli Mini Cabrio voor dure lol Met je powerkite stoeien met de wind Kolder in de polder met de Opel Club Frikadellenwedstrijd op Boekweitfeesten VRIJDAG 14 augustus 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 190 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN door Marcel Modde middelburg - Nederland heeft geen andere keuze dan de derde verdieping van de Westerschelde snel uit te voeren. Dat staat in het verdrag dat beide staten in 2005 hebben ondertekend. De Vlaamse premier Kris Peeters komt zonodig met een dikke schadeclaim wan neer Den Haag blijft dralen, zei hij gisteren. Door de Nederlandse ambassa deur op zijn kantoor in Brussel te ontbieden, gaf Peeters het signaal dat de maat wat hem betreft vol is. De maatregel was nodig als 'forme le daad' waarmee Vlaanderen een geschillenprocedure kan beginnen tegen schending van het verdrag, aldus Peeters. „Dit dossier is al ja ren oud. We hebben er veel ge duld en begrip mee gehad. Er zijn talloze onderzoeken geweest, dis cussies gevoerd, Eerste en 1\veede Kamer hebben zich er over gebo gen, de Commissie Nijpels. Het verdrag is duidelijk: Eind 2009 moet de verdieping rond zijn." De Raad van State zette de verdie- lllililll lllMIN—IBI I iblWHIHIIÜKWIIIII 'HHH' Uil ping eind juli in de wacht, omdat de natuurcompensatie tekort schiet. In november volgt een defi nitieve uitspraak. Wanneer de Ne derlandse overheid haar afspraken nakomt en de ontpolderingsplan- nen uitvoert, ligt daar geen pro bleem meer, denkt Peeters. Uitstel kost de Antwerpse haven 70 miljoen euro aan inkomsten en die teller is sinds de Vlamingen eind 2007 bij Antwerpen zelf een beginnetje maakten met het uit baggeren van de vaargeul flink op gelopen. Peeters: „Ik ga er vanuit dat Nederland alles wil doen om een schadeclaim te voorkomen." De Zeeuwse commissaris van de koningin Karla Peijs roept de rege ring op tot een akkoord te komen met de groeperingen die tegen de verdieping hebben geprotesteerd. Dit zei ze gisteravond in het actua liteitenprogramma Nova. Nood wetgeving moet volgens haar rege len dat het internationale verdrag toch kan worden uitgevoerd. pagina 2 en 3: de Vlaamse leeuw brult ssst ni—mniwnr i'ii rigsBWBM—MBa^jsaa—a Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Cultuur: 13; Meningen: 14; Auto: 15, 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 29 t/m 33; Televisie: 34, 35. Bijlage: Zomerkrant. i&gg)2g^S6%%9&eSl8ii8£& xnassBsmssaam den haag - Het wordt steeds moei lijker om werklozen zo snel moge lijk naar ander werk te begeleiden. Dat zegt Michiel Vergeer, hoofd- econoom van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gisteren maakte het CBS bekend dat voor het vijfde kwartaal op rij de econo mie is gekrompen. De bedrijvig heid nam af met 0,9 procent ten opzichte van het eerste kwartaal. Wel krimpt de economie minder hard dan begin dit jaar. De werkloosheid stijgt flink. Voor al uitzendkrachten verloren hun baan. Vergeer voorziet dat later dit jaar ook veel mensen met een vast contract werkloos raken. Dat zou vooral dreigen voor 45-plus- sers.Door de misère op de arbeids markt dreigen consumenten hun bestedingen verder te verminde ren. De verslechtering van de econo mie is vooral te wijten aan klap pen in de bouw en de teruglopen de aardgaswinning. Het CBS ziet ook lichtpuntjes. Doordat bedrij ven in de industrie op hun voorra den inteerden, kan de productie de komende tijd weer wat stijgen. Ook het herstel in Duitsland en Frankrijk kan positief uitpakken. MIDDELBURG - De Mikke had iets bij zonders te laten zien: een opossum uit Zuid-Amerika. Maar toen be heerster Coby Louwerse van de vo gel- en zoogdierenopvang in Middel burg de buidelrat wilde tonen, bleek de vogel gevlogen. Ontsnapt? Vrijge laten? Gestolen? Louwerse weet het niet. Zij maakt zich zorgen over het dier en vraagt mensen die menen de opossum te hebben gezien, De Mikke te bellen (0118-628288). De buidelrat was in Vlissingen-Oost ont dekt op een schip uit Brazilië en zat sinds dinsdag bij De Mikke. foto's Ruben Oreel (boven) en Dierenbescherming (rechts) pagina 2: slapeloos om verdwe nen opossum Amsterdam - De mensen die klaagden over de reclame van de Staatsloterij rond de jackpot die maandag viel, hebben gisteren ge lijk gekregen van de Reclame Co de Commissie (RCC). De RCC sprak gisteren in een spoedproce dure uit dat de loterij er beter aan doet om in het vervolg niet meer te melden dat de Jackpot zeker zal vallen zoals voor de trekking van maandag is gebeurd. Van de prijs van 27,5 miljoen euro is niet meer dan 5,5 miljoen uitgekeerd omdat deze viel op een eenvijfdelot. De winnaar heeft zich gemeld. pagina 3: commentaar pagina 10/11: economie krimpt* pagina 4: spot misleidend sierra nevada - Johnny Hooger land (26) uit Yerseke maakt in de Vuelta zijn debuut in een grote wielerronde. In de ploeg van Va- cansoleil is hij één van de zeven renners die al zeker zijn van een startbewijs. De Ronde van Spanje gaat op zaterdag 29 augustus van start met een proloog op het TT Circuit in Assen en rijdt in totaal vier dagen in Nederland. Vacansoleil denkt met Hoogerland een etappe te kunnen winnen. „Hij heeft kansen als hij mee is in een mooie ontsnapping", denkt ploegleider Cornelissen. pagina 30 en 31: Vacansoleil gaat als vrijbuiter naar Vuelta De Vlaamse premier is terecht boos reacties: 470 In Nederland is geen privacy meer eens ^■■■■■•70% oneens 30% MMMM Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 "711688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1