Politie: meer kentekens registreren PZC <3 4 8 en 9 Voorstel voor netwerk langs snelwegen Relschoppers rond voetbalinterland opgepakt verder Nederlandse ambassadeur op Vlaams matje Rusland voert spanning rond Abchazië op Geleidelijk warmer 21° Ook lastige eigenaar uit huis zetten Turbines kampen met tegenwind Balen van zwarte randjes aan het vlees Maria Hemelvaart in Zeeuwse kerken DONDERDAG 13 augustus 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 189 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN door Jan Salden den haag - De politie wil een net werk van camera's op belangrijke snelwegen om kentekens van pas serende auto's te registreren. Zij hoopt daarmee meer misdrijven op te lossen. Het omstreden sys teem wordt al toegepast in Rotter dam en Zwolle. Het College Be scherming Persoonsgegevens heeft kritiek op deze werkwijze. Gisteren werd bekend dat de poli tie Rotterdam-Rijnmond sinds april op vijf knooppunten de ken tekens van passerende auto's foto grafeert met vaste camera's. Dat ge beurt onder meer om de Van Brie- nenoordbrug en de Maastunnel. De gegevens worden maximaal vier maanden bewaard. Volgens de Rotterdamse politie heeft het systeem zijn nut al bewezen. Zo konden mede door de kentekenre gistratie verdachten van overvallen en criminelen met openstaande celstraffen worden aangehouden. Het ministerie van Justitie staat po sitief tegenover de registratie. Wel wordt bekeken of het systeem een juridisch kader moet krijgen dat duidelijkheid biedt over de doel einden waarvoor de camera's mo gen worden gebruikt de bewaarter mijn van de gegevens. Uiteindelijk moet de kentekenher kenning in het hele land worden ingevoerd. De politietop richt bin nenkort een bureau op dat de lan delijke invoering van het systeem en de uitwisseling van gegevens tussen de verschillende korpsen moet regelen. De Koninklijke Ma rechaussee test vergelijkbare appa ratuur bij de grensovergang Ha- zeldonk. Het College Bescherming Per soonsgegevens (CBP) wil dat ken tekens van mensen die niet ver dacht zijn meteen moeten worden vernietigd. De politie stelt een be waartermijn juist nodig te hebben om daarmee misdrijven te kunnen oplossen die op het moment van het vastleggen van de kentekens nog niet bekend zijn. Dat vindt het CBP echter te ver gaan. pagina 3: commentaar Nokia 5800 XpressMusic GPS-onfvanger Uitgebreide mediaspeler 2-jörig Hi Online 15 €13,95 Mobiel internet, nu 2,50* GRATIS SonyEricsson W995 inclusief 60 speelfilms Snap-on Speaker MS410 2-jarig Hi Online 25 €19,95 Möbiêl internet, nu 2,50* Ga naar hi.nl, de Hl Winkel of bel 0800-0346 fWriitifi-Mobiel Iniotnel geldMe 12 maariden doarnc «9,95 /mnd 'Xnvu-.t*. 'vccwuurdon op tii.r Welkom ®Sc& Zeeland: 2, 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4,5; Buitenland: 6, 7; Economie: 11; Meningen: 12, 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 29 t/m 33; Televisie: 34, 35; Bijlage: Zomerkrant met UitGids. amsterdam - Op de Dam wordt een arrestant afge voerd. De politie heeft gisteravond in het centrum van Amsterdam vijftien relschoppers opgepakt rond de voetbalinterland Nederland - Engeland. Een groep Ne derlandse supporters van 350 man stuurde volgens de politie aan op een confrontatie met een groep Engelsen in het gebied rond de Wallen en de Dam. De Mobiele Eenheid wist dat te voorkomen, foto Evert Elzinga/ANP pagina 29: Nederland speelt gelijk tegen Engeland brussel - De Vlaamse minis ter-president Kris Peeters heeft de Nederlandse ambassadeur Hannie Pollmann-Zaal ontboden. Peeters vraagt de ambassadeur vandaag hoe Nederland het afgesproken tijdschema zal nakomen voor uit dieping van de Westerschelde. Die uitdieping is belangrijk voor de Antwerpse haven. Maar omdat de Nederlandse Raad van State on langs de vergunning voor de bag- gerwerken schorstte, loopt de ver dieping vertraging op. Vlaanderen en Nederland werden het eind 2005 eens over de uitdieping. Die moet het mogelijk maken dat sche pen met een diepgang tot 13,1 me ter Antwerpen kunnen bereiken. soechoemi - Rusland versterkt zijn militaire aanwezigheid in Abchazië. Dat heeft de Russische premier Vladimir Poetin aangekon digd tijdens zijn eerste bezoek aan de afvallige Georgische regio sinds het gewapend conflict met Geor gië een jaar geleden. Poetin, die gisteren in Abchazië ar riveerde, zei dat Rusland zich ge roepen voelt om de kleine land- strook met ongeveer een kwart miljoen inwoners in de noordwes telijke hoek van Georgië te verdedi gen. De Russische leider zei een nieuw conflict met Georgië niet uit te sluiten zolang de Georgische president Michail Saakasjvili aan de macht is. In Nederland is geen privacy meer reacties: 368 Gebruik overtollige medicijnen is prima eens SMflHi 55% oneen 45% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688"555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1