Sport 129 Nieuwdoro Rillandia naar n'Pte zese Lars Boom niet in tijdrit Clausing en Kerkhove Vinokoerov verslaat in hoofdschema NK Elijzen in de sprint Russische biatleten twee jaar geschorst woensdag 12 augustus 2009 rilland - In de strijd om de Rei- Krabbendijke. Hij zorgde voor de Kloetinge-Terneuzen 3-0 foto Willem Mieras ballen toekom", zei Vermeer. In het Goese onderonsje met SSV'65 werd ook duidelijk dat Goes kan putten uit een zeer bre de selectie. Ten opzichte van het duel met GPC stonden na de rust negen andere spelers in het veld. Dit elftal haalde de tweede zege van de dag binnen. Het werd 2,-0 dankzij doelpunten van Tarik Bou- frahi en - wederom - Lunven Ver meer. De derde wedstrijd tegen Kapelle was nog louter van belang voor de statistieken. Het werd 6-0, onder meer via een wonderschone lob van minstens veertig meter van Robin de Pagter. Alle doelpunten vielen na de rust. Hoewel Van der Sluis opgetogen was over het berei ken van de finaleronde, wilde hij nog nergens conclusies aan verbin den. „Met 3-0 van GPC winnen is gewoon goed, maar aan de andere kant weet je ook niet hoe ver zij al zijn met hun voorbereiding. En in derdaad, we hebben een brede se lectie met veel spelers die aan el kaar zijn gewaagd. Maar dat vind ik alleen maar prettig. Het zal nog wel een hele puzzel worden." SSV'65-Kapelle 2-0. Martin Crucq 1-0, Martin Crucq 2-0. Goes-GPC Vlissin- gen 3-0. Lunven Vermeer 1-0, Lunven Vermeer 2-0, Kyle Doesburg 3-0. Goes-SSV'65 2-0. Tarik Boufrahi 1-0, Lunven Vermeer 2-0. GPC Vlissin- gen-Kapelle 2-0. Eric de Ruijter 1-0, Najim Boughmari 2-0. Goes-Kapelle 6-0. Robin de Pagter 1-0, Robin de Pag ter 2-0, Rick de Punder 3-0, Kyle Does burg 4-0, Kyle Doesburg 5-0, Tran Trung 6-0. GPC Vlissingen-SSV'65 6-1. Björn Ronde 1-0, Eric de Ruijter 2-0, Maarten Peene 3-0, Jeannot Wolf 4-0, Rafael Vulin 5-0, Mathijs Lugten- burg 6-0, Salim Sandee 6-1. Eindstand: 1. Goes 3-9, GPC Vlissingen 3-6, 3. SSV'65 3-3, 4. Kapelle 3-0. VLIJMEN - Lars Boom zal zijn natio nale titel op de tijdrit dit jaar niet verdedigen. De wielrenner van Ra bobank kan de titelstrijd op don derdag 27 augustus in Zaltbommel niet combineren met de start van de Ronde van Spanje, twee dagen later in Assen. „Als het kampioenschap een dag eerder verreden had kunnen wor den, had ik er over na willen den ken", zei Boom gisteren. „Een dag extra rust is voor een dergelijke grote ronde namelijk best belang rijk. Natuurlijk vind ik het jammer JAN RAAS OP DE FIETS Jan Raas wordt af en toe weer op de racefiets gesignaleerd. Zie www.pzc.nl/blog/tourdezelande MEEST CELEZEN 1Marinus Baas stopt bij Kloetinge 2. Vlissingen krijgt op tijd de geest 3. Noormannen langs Feyenoord STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto rilland - In de strijd om de Rei- merswaalcup boekten Rillandia (poule A) en Krabbendijke (poule B) gisteren krappe overwinningen. Beide teams maken nog volop kans op de eindzege in de poule en dus een fmaleplek. Rillandia-Yerseke 4-3: De thuis ploeg domineerde lange tijd. Het werd voor rust 1-0 door een tref fers van Jan Minnaard. In de twee de helft maakte Arjan Koopmans een loepzuivere hattrick, waarmee hij de stand op 4-0 bracht. Eén van zijn doelpunten kwam voort uit een strafschop. Yerseke, dat za terdag al van Kruiningen verloor, gaf zich echter nog niet helemaal gewonnen. Door scores van Arjen de Koeijer (2) en Leon Versprille werd het zowaar nog spannend. Krabbendijke-Waarde 3-2: Mar tin Bal was zeer belangrijk voor de DEN BOSCH Krabbendijke. Hij zorgde voor de drie doelpunten van de thuis ploeg. De laatste twee - de 2-2 en de 3-2 - maakte hij pas in de laat ste tien minuten. Henk-Jan Stok was voor rust verantwoordelijk voor beide treffers van Waarde. Hoek-Terneuzense Boys 2-1: Het duurde tot vlak voor tijd, voordat Hoek gisteravond het één klasse la ger spelende Terneuzense Boys on der de knie kreeg. Toen maakte Re- gilio Pinas de 2-1. Voor de rust was Hoek wel beter, schiep het zich ook de beste kan sen, maar Terneuzense Boys kwam op een voorsprong. Jeroen van de Broeke gaf de voorzet, Dja- mel Buyse kopte terug en Ruud Hoogesteger tikte binnen. Stijn Mahieu tekende tien minu ten later met een volley voor de ge lijkmaker (1-1). SAINT-GENIS-POUILLY Zowel Frank Clausing (Wemeldin- ge) als Lesley Kerkhove (Zierikzee) is erin geslaagd het hoofdschema van het NK tennis te halen. De twee wonnen gisteren in Den Bosch hun laatste kwalificatiepar tij. Frank Clausing was te sterk voor Philippe Oudshoorn (6-4 6-2) en Lesley Kerkhove klopte Daphne van den Heuvel (6-0 6-1). Beiden treffen een geplaatste speler. Aleksandr Vinokoerov heeft het tweede deel van de derde etappe van de Ronde van de Ain gewon nen. De 35-jarige Kazak was de snel ste in een tijdrit over 8,8 kilometer in Saint-Genis-Pouilly. Voor Vino koerov is het de eerste overwining na een schorsing van twee jaar. In de tijdrit was hij tien seconden sneller dan Michiel Elijzen, die rijdt voor Silence-Lotto. Kloetinge-Terneuzen 3-0 (2-0): Het vooral in de eerste helft duide lijk betere Kloetinge won met 3-0 van Terneuzen. Kloetinge is al een stap verder in de voorbereiding. Het resulteerde in een voorsprong van 2-0 door treffers van Mark Schuit. Etiënne Mallie kon met een fraaie treffer de eindstand op 3-0 bepalen. Heinkenszand-Hoek 2 2-1 (2-0): Hoek dicteerde het spel, maar liet zich in de slotfase van de eerste helft verrassen door scherpe coun ters. Daaruit scoorden Martijn Si- monse en Kevin Jacobusse. Ruben de Haas scoorde nog tegen. Robur-Sluiskil 5-1 (2-1): Robur was de betere en zeker de gevaar lijkste ploeg. De treffers kwamen van Mathieu Miltiade (twee keer), Dennis Catsman en Roy Haerkens (twee keer). SALZBURG De internationale biatlonunie IBU heeft drie Russische biatleten voor twee jaar geschorst vanwege epo-gebruik. Dmitri Jarosjenko, Ekaterina Joerjeva en Albina Acha- tova werden in december bij een wereldbekerwedstrijd in het Zweedse Ostersund betrapt op dat verboden middel. Ze werden vlak voor het WK in februari al voorlo pig geschorst. dat ik niet van de partij kan zijn, ik strijd altijd graag om een natio nale titel mee." Met Lieuwe Westra ontbreekt nog een potentiële medaillekandidaat. Ook de Friese renner van Vacanso- leil geeft de voorkeur aan een rusti ge voorbereiding op de Vuelta. Op de voorlopige deelnemerslijst van het NK tijdrijden prijken wel de namen van onder anderen Stef Clement, nationaal kampioen op de weg Koos Moerenhout en Joost Posthuma, die vorig jaar tweede werd achter Boom. UITSLAGEN P- BRIDGE Zomeravondcompetitie. A lijn I.Alex Krap pen-Dirk van der Plas 58,89% 2.Renee van Maaren-Wim Stol 57,04% 3.Truus Huis- man-Jeanne Labrujere 56,67% 4/5 Addie Bo- ter-Tini Kramer 54,44% 4/5 Pieter van lers- sel-Wim van der Heyden 54,44%. B lijn 1 .Nel van der Laan-Marcel Schoof 67,50% 2.Mark de Meer-Roeland Maat 60,71% 3/4 .Jan de Veen-Frans van de Bemd 53,57% 3/4 Leen Pro- vily-Willem van de Woestijne 53,57% 5.Jack de Munck-Ko Wagenaar 51,43% P' TENNIS 10e Open TenNISSEn toernooiMixed 2009. GD5: Marianne Braam/Johan Dagevos-Mariella Rijk/Frank Heijnsdijk 7-6 1-6 7-6, Marielle Ridderinkhoff/Pierre Verstraete-Margreet Snoeck/joost Sprinkhuizen 6-1 6-3. GD6: Chantal Paauwe/Peter Verburg-Jeanet de Leeuw/Hans Polderman 6-2 6-1. Marlies Veerhoek/Sander Pleijte-Mieke van Schagen/Kees Ringelberg 6-3 4-6 7-6. Heidy Rombout/Rob de Ruiter-Jopie Koens/Ton Altena 6-1 6-1, Addy Dekker/Hans Bonefaas-Jopie Koens/Ton Altena 6-1 6-2, Ine van 't Westeinde/Erik de Jonge-Anky de Nood/Andre Maat 6-1 6-3. GD7: Katrien van Sabben/Frans Uitterhoeve-Martine van de Geest/Wim Kriieer 6-0 6-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75