zeeland 121 Zeeuwse hoeve als recreatiecentrum Wandelen in Hulst en Terneuzen Eerste schetsen voor gebouw met onder meer restaurant en bowlingbanen zijn gemaakt Politie zoekt getuigen van overval woning Leuk en leerzaam Fietsenwinkel naar vrijetijdspark ZEP Automobilist rijdt door na aanrijding Soldaten slapen op stro in Rammekens woensdag 12 augustus 2009 Al jaren dromen Mariëlle en Thijs Bruynzeel uit Sint-Anna- land van een eigen recreatiecen trum. Hoewel de plannen steeds concreter worden, duurt het nog wel een aantal jaren voor het restaurant, de bowlingbanen en de jeugdsoos er zijn. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - De plannen voor een recreatief centrum in Sint-An- naland, met onder meer een res taurant en bowlingbanen, worden steeds concreter. Toch moeten de TERNEUZEN - De politie zoekt getui gen van een overval, die zaterdaga vond werd gepleegd op een wo ning in de wijk Oude Vaart in Ter- neuzen. Rond 23.30 uur werd bij de wo ning aangebeld. Toen de bewoner de deur opende werd hij overmees terd door twee mannen die hem onder bedreiging terug zijn wo ning in duwden. De twee door zochten het hele huis. In een onbe waakt ogenblik zag het slachtoffer kans zijn woning uit te rennen. Op straat sprak hij een buurtbewo ner aan, die de politie alarmeerde. inwoners niet denken dat ze er vol gend jaar terecht kunnen. „Het zal nog zeker vijf tot zes jaar duren", schat Mariëlle Bruynzeel. Volgens haar heeft dat vooral te maken met de ambitieuze plan nen voor het havengebied van Stal- land. Daar komen onder meer een nieuwe supermarkt, winkels, wo ningen en een woonzorgcentrum. Die plannen hebben voorrang bij de gemeente. Toch gaan Mariëlle en echtgenoot Thijs Bruynzeel ge woon door met de voorbereidin gen voor hun centrum. „Wij heb ben straks 34 man personeel no dig", heeft Mariëlle al uitgerekend. „Dus ik ga mijn best doen om nog meer mensen in het dorp beter te leren kennen. Wie weet willen er straks een paar bij ons komen wer ken." Inmiddels zijn ook contacten ge legd met enkele projectontwikke laars. Twee zouden interesse heb ben om het plan mee te ontwikke len. Verder zijn de eerste schetsen al gemaakt. Het recreatiecentrum krijgt het uiterlijk van een Zeeuw se boerderij. In het 'huis' komen een vw-kantoor en een vide otheek. In de boerderij is op de be nedenverdieping ruimte voor het restaurant, bowlingbanen en een ijsverkooppunt. Op de etage ko men een gamehal en een jeugd soos. Die laatste moet ook dienst doen als buurtcentrum voor de in woners van Sint-Annaland. Daar is volgens Mariëlle echt behoefte aan in het dorp. Mensen kunnen er bijvoorbeeld kaarten, schilde ren, puzzelen of breien. Een midgetgolfbaan is voorlopig uit het plan gehaald om niet met een al te brede basis te beginnen. Mariëlle sluit niet uit dat hij in een later stadium alsnog wordt aange- legd. Het echtpaar runt inmiddels enke le jaren een jeugdsoos in Stalland. Die zit nu nog in gemeenschaps centrum de Wellevaete, maar ver huist straks mee naar het recreatie centrum. De soos heet 'In harmo nie' en zo moet het nieuwe cen trum straks ook gaan heten. Een definitieve plek daarvoor heeft het echtpaar overigens nog niet gevon den. Ze hopen nog altijd op de lo catie tegenover chaletpark De Krabbenkreek. Toch is het nog maar de vraag of ze die grond kun nen kopen. Ondanks die onzekerheid twijfelt Mariëlle niet meer aan de komst van het centrum. Als het niet te genover de Krabbenkreek kan, dan maar op een andere leuke locatie in of net buiten het dorp. „We dro men hier nu al zoveel jaar van. Dit laten we niet meer schieten." E8&8BBgBimaBigmc6g&£asimam&!&s&8S!3& HULST - De eerste fase van het wan delnetwerk in Hulst en Terneuzen •wordt dit najaar uitgevoerd. „Het uiteindelijke doel is minimaal hon derdvijftig kilometer nieuwe wan delpaden te realiseren, zoveel mo gelijk over onverharde paden", zegt wethouder Fons Dobbelaer (Recreatie en Toerisme) van de ge meente Hulst, de gemeente die het project coördineert. „De ver schillende paden worden aan el kaar verbonden door knooppun ten en bewegwijzerd met paaltjes en bordjes." Ook Landschapsbeheer Zeeland, Het Zeeuwse Landschap, Staatsbos beheer en waterschap Zeeuws- Vlaanderen werken mee om het wandelnetwerk gestalte te geven. Daarnaast zijn de wijk- en dorpsra den ingeschakeld om suggesties te doen voor leuke ommetjes in of bij hun dorp. Het wandelnetwerk is volgens Dobbelaer overigens niet uitslui tend bedoeld ter stimulering van recreatie en toerisme in de twee ge meenten. „Ook het behoud en de versterking van de landschapswaar den speelt een nadrukkelijke rol in het project." De oplevering van de wandelpaden in de eerste fase en de officiële opening met presenta tie van van de eerste deelkaart is gepland in het voorjaar van 2010. -V - SCHERPENISSE - De kennis over het werken met trekpaarden mag niet verloren gaan, vinden ze bij de Stichting het Werkend Trekpaard Zeeland. Daarom vond gisteren weer een oogstdemonstra- tie plaats in Scherpenisse. De missie sloeg met glans, want honderden mensen kwamen kijken hoe vroeger tarwe werd geoogst. Voor de vele kinderen was het niet alleen leerzaam, maar ook leuk. Ze konden meerijden in een paardenwagen of rondjes draaien in een draaimolen, die door een paard werd voortgetrokken. Ongeveer tien paardhouders demonstreerden verschillende acti viteiten van weleer. foto Willem Mieras Kijk voor een video op www.pzc.nl/tholen. MIDDELBURG De fietsenwinkel in winkelcen trum Dauwendaele in Middelburg verhuist naar ZEP in de Mortiere. Dat heeft Pieter Palm van project ontwikkelaar TCN bekendge maakt. TCN ontwikkelt het vrijetijdspark ZEP (Zeeuws Evenementen Po dium) en trekt bedrijven aan die zich daar willen vestigen. De Fiets Scooter Shop krijgt op ZEP vier keer zo veel winkelruimte als in Dauwendaele. De werkplaats wordt twee keer zo groot. VLISSINGEN Dankzij oplettende omstanders heeft de politie maandag een auto mobilist kunnen aanhouden die na een aanrijding met een bromfiet ser op de vlucht was geslagen. De 29-jarige man uit Vlissingen reed rond 17.15 uur volgens de poli tie met flinke snelheid over de Aag je Dekenstraat en sloeg tegen het verkeer in linksaf de Coosje Bus- kenstraat in. Hij raakte de brom fiets van een 34-jarige vrouw uit de gemeente Veere. De politie nam het rijbewijs van de man in beslag. RITTHEM Rammekens zet komend weekend de tijd twee eeuwen terug. Bezoe kers van het Rïtthemse zeefort kun nen dan zelf zien en beleven hoe het 7e Bataljon Infanterie van Linie 1815 er een garnizoensdienst draait. Soldaten slapen op stro in de kazematten en na een pijpje ko men de sterke verhalen naar bo ven. De vereniging 7e Bataljon In fanterie van Linie 1815 is voor de derde keer te gast in het fort. www.7bvl.nl Q) www.fortrammekens.nl Op 31 juli 2009 is ten laste van A.P. van der Heul, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door N.A. Polderman, t.k.-gerechts- deurwaarder. In voormeld exploot wordt kennis geving gegeven van beslaglegging op de inkomsten Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71