Fatah verjongt leiding partij Alom woede Allerlaagste prijsgarantie bij Stip! stipreizen.nl 61 buitenland Bases VS in Colombia leiden tot oproer Britse griephulplijn ligt zwaar onder vuur Congres in Bethlehem VEROORDELING Militair regime zet drie jaar cel woensdag 12 augustus 2009 door onze correspondent Robert-Jan Friele buenos aires - Terwijl de Verenig de Staten het elders druk hadden met de War on Terrorism, ontwik kelde hun traditionele 'achtertuin' Latijns-Amerika zelfbewustzijn. Nu de VS zeven militaire bases in Colombia willen gebruiken, klinkt er daarom protest. De man met de grootste mond van Latijns-Amerika, schreeuwde ook in Quito het hardst Tijdens de top van Zuid-Amerikaanse lan den - verenigd in de Unasur - zei Hugo Chavez daar dat op het conti nent 'de oorlogswind opsteekt'. De reden hiervoor is volgens de president van Venezuela het voor nemen van buurland Colombia om het Amerikaanse leger gebruik te laten maken van zeven legerba- ses in het land. Dat 'kan het begin zijn van een tragedie voor de re gio', aldus Chavez. Maar wat zei de Amerikaanse oud-ambassadeur John Maisto? „Je moet niet letten op wat hij zegt, je moet letten op wat hij doet." Wie die les in praktijk brengt, ziet dat Chavez zojuist zijn ambassa deur heeft teruggestuurd naar Co lombia. De man is vorige week met veel tromgeroffel teruggeroe pen uit Bogota, maar het belang van de onderlinge handel tussen beide landen - per jaar 5 miljard euro - won het gemakkelijk van de retoriek. Opmerkelijk was wel dat de beslis sing van Colombia niet alleen de ongerustheid heeft gewekt bij de landen die het '21ste eeuwse socia lisme' aanhangen, naast Venezuela Ecuador en Bolivia. Ook de 'baas van de wijk' - de Braziliaanse presi dent Ignacio Lula da Silva - bleek 'niet blij', met in zijn kielzog Ar gentinië, Chili en Paraguay. „Ik kan niet begrijpen dat de moge lijkheid op conflicten zich voor doet in de regio, terwijl alles erop wijst dat we met vrede de beste mogelijkheden hebben de verlo ren tijd in te halen en onze volke ren te geven wat ze nodig heb ben", aldus Lula. Dus is besloten de ministers van Defensie van de Unasur op 27 au gustus in Quito bij elkaar te roe pen. door onze correspondent Yolanda Bobeldijk londen - Georgia Keeling (2) uit Norwich was ziek. Haar ouders belden de griephulplijn en kregen te horen dat zij de Mexicaanse griep had. Paracetamol en de virus remmer Tamiflu zouden helpen. Het kind had echter hersenvlies ontsteking en overleed. Zij is niet de enige bij wie ten on rechte werd geoordeeld dat zij de Mexicaanse griep had. Het via de telefoon bepalen dat iemand Mexi caanse griep heeft, werkt niet, zegt 90 procent van de Britse huisart sen nu. Het is een feit dat degenen die de telefoontjes bij de griephulplijn be antwoorden, geen medici zijn. Hun opleiding is zeer beperkt. Vol gens het ministerie van Volksge zondheid krijgen de medewerkers een dag training voordat zij aan de telefoon worden ingezet. De Britse oppositiepartijen stellen dat er te vaak verkeerde diagnoses worden gesteld en dat het hele griepbeleid van de regering veel te onduidelijk is. In de pers zijn verhalen versche nen over scholieren die zonder eni ge kennis van zaken de griephulp lijn bemannen en verkeerde dia gnoses stellen. bethlehem - De interne verkiezin gen binnen de ooit voornaamste Palestijnse partij, Fatah, geven de 'nieuwe garde' een meerderheid in het partijbestuur, het Centrale Co mité van 21 leden en de Revolutio naire Raad, een soort partijparle- ment van tachtig leden. Toch hebben enkele omstreden oude rotten hun post behouden, zo bleek gisteren na het tellen van de meeste stemmen op het eerste partijcongres sinds twintig jaar dat in Bethlehem plaatsvond. Twee ar chitecten van de Akkoorden van Oslo (1993), president Mahmoud Abbas en de uit Gaza verjaagde chef van de veiligheidspolitie Mo hammed Dahlan behouden hun positie. Zaterdag werd Abbas (74) herko zen als leider van de beweging, die sinds de dood van oprichter Yasser Arafat in 2004 en de verkiezingsne derlaag begin 2006 ten onder leek te gaan. Na de Akkoorden van Oslo stre ken veel Fatahkopstukken neer in de getto's waar de Palestijnen een beperkt zelfbestuur kregen. De meeste Palestijnen in de bezette ge bieden werden echter diep teleur gesteld door de Fatahleiding, die corrupt bleek en niets kon of wil de uitrichten tegen de Israëlische bezetting van de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever. Veel politici uit de Gazastrook of de Westelijke Jordaanoever hekel den de teruggekeerde voorman nen. Een van hen, Marwan Barg- houti, leek het geschiktst om Ara fat op te volgen en het vertrouwen in Fatah te herstellen. Hij werd echter in 2002 door Israël gevan gengezet. Barghouti is nu tot lid van het Centraal Comité gekozen. Rangoon - Internationaal is met afschuw en teleurstelling gerea geerd op het nieuwe huisarrest voor de Birmese oppositieleidster Aung San Suu Kyi. De topman van de Verenigde Naties, Ban Ki-moon, heeft gisteren in een ver klaring laten weten 'ernstig teleur gesteld' te zijn over de veroorde ling. Hij eist opnieuw dat de politi ca, die democratische hervormin gen wil, onmiddellijk vrijkomt. Veel landen, waaronder de Vere nigde Staten, en organisaties slui ten zich bij dat pleidooi aan. De Europese Unie kondigt extra maatregelen aan tegen het militai re regime van het Zuidoost-Aziati sche land. Zo komt er voor de ver antwoordelijken een inreisverbod in de unie. „De aanklachten tegen Suu Kyi zijn in strijd met het natio naal en internationaal recht", al dus een EU-verklaring. De unie stelt vast dat de autoriteiten van Birma 'ervoor hebben gekozen de protesten tegen de arrestatie van Suu Kyi te negeren'. De voorzitter van de Europese Commissie, Manuel Barroso, noemt de straf 'naar alle maatsta ven onaanvaardbaar'. De Neder- Indonesiërs staan voor een poster van Suu Kyi in de Britse ambassade in jakart, Hett"eeus van N* Zie stipreizen.nl/nlhof \\US Zie stipreizen.nl/crcm boek online of bel 020 - 66 22 222 •voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6