i8l zeeland Vandalisme praathuisje Schore kost kapitaaltje MinStCllS I3OO ctlltO S Filmtheater blijft voorlopig in Middelburgs Schuttershof zitten 'Geen uitbreiding mzi in zee bij Renesse, in Oosterschelde wel plek' Fans van Duits automerk groepen drie dagen samen op akker bij Goes Autopuzzeltoertocht over Noord-Beveland Motorzaak na brand grote schroothoop ms woensdag 12 augustus 2009 door Theo Giele MIDDELBURG - Het Schuttershof blijft voorlopig het filmhuis voor Middelburg. De stichting Cinema Middelburg heeft besloten niet in te trekken bij de Zeeuwse Biblio theek (ZB). Het bestuur heeft het voorstel van de ZB om ruimte te huren formeel afgewezen. Cinema zegt de huur niet te kunnen opbrengen, vreest verlies van identiteit, vindt de voor gestelde indeling van de ruimte on voldoende en wil zelf de horeca gaan doen. Met de afwijzing komt vooralsnog een einde aan de zoektocht van de Cinema naar een nieuwe ruimte. In 2000 werd het filmtheater be trokken bij de plannen voor de schouwburg aan de Zuidsingel. Er zouden twee filmzalen in komen. Toen in 2005 de plannen voor het theater in het water vielen, moest ook het filmtheater op zoek naar een alternatief Vorig jaar kwam de bibliotheek in beeld, maar dat plan bleek uiteinde lijk veel te duur. De totale kosten voor de verbouwing van de ZB ten behoeve van de Cinema werden ge schat op 1,3 miljoen euro. De gemeente gaat op korte termijn overleggen met het bestuur van de Cinema. ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland is tegen uitbreiding van het aantal hectares mzi's in de Noordzee bij Renesse. Daar wordt in de oksel van de Brouwersdam nu geëxperi menteerd met twaalf hectare aan mosselzaad invanginstallaties (mzi's) en dat is volgens het colle ge vooralsnog de limiet. Het minis terie van Landbouw, Natuur en Visserij wil op deze plek graag maximaal 60 hectare mzi's neerleg gen. Daar werkt de gemeente niet aan mee. Een dergelijke oppervlak te zou de toeristische sector en de ontwikkelingen rond de Brouwers- dam teveel schaden. „De locatie ligt nu midden in het plangebied voor de aanzet Brouwersdam. Daar wordt nagedacht over een schutsluis op diezelfde plek. Dat zou botsen", zegt wethouder Ad Verseput. De huidige mzi's op die plek hebben volgens Verseput tot nu toe geen problemen opgele verd. De watersporters hebben er geen last van en er is weliswaar sprake van zichthinder (de installa ties zijn vanaf het strand goed te zien) maar daar heeft niemand over geklaagd. De gemeente stemt wel in met de realisatie van 200 hectare mzi's op het eigen grondgebied in de Oos terschelde. „Ook al is dat best een belemmering voor de scheepvaart. Een beroepsschipper heeft al eens een mzi in de schroef gehad." Een deel van het organisatiecomité van Opel Club Zeeland op de akker aan de Oostweg bij Goes, waar vrijdag het door Lilian Dominicus SCHORE - Voor de zoveelste keer is het praathuisje in Schore het mik punt van geweld en vernielingen. En dat kost de gemeenschap klau wen met geld, zo melden burge meester en wethouders. Ze spre ken het 'schorremorrie' van Scho re erop aan in de Scheldepost van deze week. In 2008 en de eerste helft van 2009 heeft de gemeente ruim 6000 euro moeten uitgeven aan herstelwerkzaamheden. Acht rui ten moesten worden vervangen: nog eens 3000 euro erbij. Sinds de plaatsing van het praathuis aan de Westerschelde in 2007 is bij de po litie al acht keer aangifte gedaan van vernieling. Ter vergelijking: de plaatsing van het kotje kostte in dertijd ruim 13.000 euro. „Het praathuisje op de dijk bij Schore is neergezet voor de oude ren. In de praktijk wordt het ge bruikt door vele doelgroepen. Een daarvan heeft een verkeerd beeld bij waar het huisje werkelijk voor is bestemd", aldus het communi qué. Het gemeentebestuur roept nu de vandalen op zich tijdens kantoor tijden te melden bij het gemeente huis. „Dat zou getuigen van lef', zo sluiten B enW af. Het praathuisje aan de dijk bij Schore is met enige regelmaat het doelwit van vandalen. De Opel Club Zeeland be staat vijftien jaar en pakt uit met het driedaagse evene ment 'Kolder in de Polder' op een akker bij Goes. De or ganisatie verwacht zeker 1300 (getunede) Opeis. door Frank Balkenende Uit Friesland, Groningen, Limburg, ja ook Duits land en Frankrijk ver wacht de Zeeuwse Opel- club bezoekers. Het driedaagse KAMPERLAND Motor- en autoclub De Bevelanden houdt vandaag een autopuzzeltoer tocht over Noord-Beveland. De rou te leidt deelnemers over de binnen wegen van het eiland. Onderweg moeten opdrachten worden uitge voerd. Er zijn prijzen voor de deel nemers dié dat het beste doen. Inschrijven voor de rit kan van avond tussen 18.30 -en 19.00 uur in het familierestaurant van Roompot Beach Resort aan de Mariapolderse- weg in Kamperland. www.macdebevelanden.mysites.nl clubtreffen op 14,15 en 16 augus tus zal zo'n 3000 mensen naar de akker aan de Oostweg ten westen van Goes trekken, voorspelt me de-organisator Johnny Stroo. „Kijk, we hebben innige banden met andere Opel-clubs. Je kent el kaar van clubmeetings en fora op internet. Het is een ge meenschap. Wat de Opel Club Zee land onderscheidt van andere clubs is dat wij een eigen clubhuis op bedrijventerrein Poel I hebben. Dat is elke avond open voor wie zin heeft om aan te wippen. Daar door is de club echt een familie ge worden. Natuurlijk praten we over Opels, over tuning, maar ook over het leven. We delen lief en leed." Zo maakte vorige week nog een co- VIDEO De Zeeuwse koorschool sloot dins dag de reeks toeristenconcerten af. Video op www.pzc.nl/bevelanden STUUR UW TIPS NAAR redgoes@pzc.nl Polls op www.pzc.nl/bevelanden en www.pzc.nl/tholen lonne Opeis haar opwachting bij het huwelijk van een clublid. En elk jaar rijden de bijna zeventig le den een herdenkingsrit voor een overleden Opel-broeder. Zo wisselen vreugde en droefenis elkaar af binnen de hechte schare aanbidders van het Teutoonse au tomerk. Neem nou Leon Onder- dijk uit Wemeldinge - bespoilerde Oranje Opel Corsa B met uitlaten als schoorsteenkanalen - die dank zij de Opelclub aan zijn nieuwe liefde Stefanie geraakte. „Ze had zich gemeld op het fo rum. Ik zeg: 'Stuur maar eens een foto van je auto', een Opel Tigra, en 'ook eentje van jezelf. Daarna zaten we veel op MSN. Uiteinde lijk troffen we elkaar tijdens een HULST Al wat rest van de loods van JJ Mo torsport en Harm Prijs Handelson derneming op bedrijventerrein Ho- geweg in Hulst zijn nog nasmeu- lende hopen schroot. Brandweer Hulst heeft in de nacht van maan dag op dinsdag tot 's ochtends de handen vol gehad aan het blussen van de uitslaande brand in de showroom en het beschermen van omliggende panden. De schade wordt geschat op een miljoen euro. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Vg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 68