Zeeland PZC t Viaduct in Sloeweg wordt veel lager BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 23 Borsele behaalt succesje met tegenonderzoek naar nieuw knooppunt Sloeweg-Westerscheldetunnelweg l Zingen voor de toeristen Yersekenaar (72) almanak is rijbewijs kwijt Connaisseur - Jubileumtreffen van Opelclub toont minstens 1300 auto's Woensdag 12 augustus 2009 Kunst biedt podium voor vredesactie Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Een nieuw, ongelijkvloers knoop punt op de kruising N62-Bern- hardweg (naar en van de Wester- scheldetunnel) wordt lager dank zij een tegenonderzoek van de gemeente Borsele. door Frank Balkenende nieuwdorp - Het geplande via duct in de te verdubbelen Sloeweg op de kruising N62-Bernhardweg wordt een stuk lager. Dat heeft de gemeente Borsele voor elkaar ge kregen. Het gaat om een nieuw knooppunt tussen de Sloeweg en de Westerscheldetunnelweg. De wegen worden er verhoogd om het autoverkeer ongelijkvloers te la ten kruisen. In het ontwerp dat de provincie had gepresenteerd, was er op de t-splitsing (waar nu verkeerslich ten staan) een ongelijkvloerse krui sing van elf meter hoog gepland. Dat zagen de dorpsraden van Nieuwdorp en 's-Heerenhoek niet zitten. Het geluid van autoverkeer draagt dan verder en zo'n hoog 'kunstwerk' is ook geen fraai zicht, vonden ze. De gemeente Borsele stelde voor een ander bureau een ontwerp te laten maken. Daaruit blijkt dat een viaduct van maximaal acht meter mogelijk is, dus drie meter lager. De provincie gaat akkoord met de ze oplossing. Andere wensen van Borsele en ook van de gemeente Goes zijn niet ingewilligd. Zo wezen Gede puteerde Staten twee maanden te rug een fietsbrug over de Sloeweg af De Bevelandse afdeling van de Fietsersbond, verschillende Borsel- se dorpsraden en raadsfracties had den daarom gevraagd, omdat de ge plande nieuwe aansluiting tussen Nieuwdorp en 's-Heerenhoek niet veilig zou zijn voor fietsers. Vol gens GS is een fietsbrug duur (en kele miljoenen euro's) en het ge bruik beperkt. Ook de wens van Goes om vanaf de noordbaan van de A58 een krappere aansluiting te maken op de Sloeweg, zodat een huis niet ge heel geïsoleerd komt te liggen en een natuurgebiedje wordt ontzien, is gesneuveld. Een ruime bocht schijnt noodzakelijk te zijn om het verkeer goed door te laten stro men. Het solitaire huis is straks be reikbaar via een tunneltje. GOES - Het jongenskoor van de Zeeuwse Koor school gaf gistermiddag voor enkele tiental len toeristen en andere toevallige passanten in de R.K. Maria Magdalenakerk in Goes hun derde, en alweer laatste, toeristenconcert. Het motto voor de toeristenconcerten dit jaar was 'Een complete vakantie in Zeeland? Be zoek ons toeristenconcert!' Het programma omvatte Latijnse en Nederlandse religieuze en wereldlijke muziek. foto Willem Mieras video www.pzc.nl mmmmmsm Tip? redactie@pzc.nl yerseke - Een 72-jarige automobi- list uit Yerseke is dinsdag zijn rijbe wijs kwijtgeraakt. De bestuurder werd ter hoogte van de Zweedijkseweg aan de kant gezet en moest een blaastest afleg gen. Hieruit bleek dat hij teveel al cohol had gedronken. Hij werd meegenomen naar het politiebu reau voor een ademanalyse. Het bleek dat hij 2,5 maal de toegesta- ne hoeveelheid had genuttigd. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. De lichtgerijpte collega is gelukkig ge trouwd. Schat van een vrouw, twee bloedjes van kinderen. Kortom, wat wenst een man zich nog meer? Toch houdt het fenomeen 'la femme' hem onophoudelijk bezig. Als een stren ge keurmeester op een siervogelshow re censeert hij alles wat vrouwelijk is. De collega's, de stagiaire, de postbode, de dame op de foto's in een net binnengelo pen mailtje. Als een ware connaisseur wikt en weegt hij. Die blonde? Tja, iets te breed in de heupen. Die brunette? Hmm, dat wipneusje. Is het net niet! Onlangs moest een collega naar de Randstad en hij vroeg of hij mee kon. Kon en passant het strand te Schevenin- gen worden gesavoureerd. „Ga je toch naar Domburg, da's vlakbij jou", klonk het praktische weerwoord. „Nee, in Sche- veningen is meer variatie", hield hij vol. Het werd uiteindelijk geen Schevenin- gen. Hij overweegt nu een baan in Den Haag. Als strandwacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67