Minstens 1300 auto's op Opel-treffen WV Scharendijke in de startblokken zeelanc 21 OPEL-CLUB Fans van Duits automerk groepen drie dagen samen op akker bij Goes Twee woningen doelwit van inbrekers Haven Zierikzee woensdag 12 augustus 2009 S BjBIfflM?.1* OT.ygMfft&tMBl.1 WWilBitWBaWW.'MIIW in Ml I 'lillllllHilllWllllH' IIÜ1IMI "T1 W. ■.'it.'iBi.. Een deel van het organisatiecomité van Opel Club Zeeland op de akker aan de Oostweg bij Goes, waar vrijdag het driedaagse Opel-treffen plaatsvindt. Vlnr rechts: Johnny Stroo (Vectra), Co Cornelisse (Corsa TR) en Wout Bliek (Vectra). foto Willem Mieras De Opel Club Zeeland be staat 15 jaar en pakt uit met het driedaagse evenement 'Kolder in de Polder'De or ganisatie verwacht zeker 1300 (getunede) Opeis. door Frank Balkenende Uit Friesland, Groningen, Limburg, ja ook Duits land en Frankrijk ver wacht de Zeeuwse Opel- club bezoekers. Het driedaagse clubtrefFen op 14,15 en 16 augus tus zal zo'n 3000 mensen naar de akker aan de Oostweg ten westen van Goes trekken, voorspelt me de-organisator Johnny Stroo. „Kijk, we hebben innige banden met andere Opel-clubs. Je kent el kaar van clubmeetings en fora op internet. Het is een gemeenschap. Wat de Opel Club Zeeland onder scheidt van andere clubs is dat wij een eigen clubhuis op bedrijventer rein Poel I hebben. Dat is elke avond open voor wie zin heeft om aan te wippen. Daardoor is de club echt een familie geworden. Natuurlijk praten we over Opeis, over tuning, maar ook over het le ven. We delen lief en leed." Zo maakte vorige week nog een co lonne Opeis haar opwachting bij het huwelijk van een clublid. En elk jaar rijden de bijna zeventig le den een herdenkingsrit voor een overleden Opel-broeder. Zo wisselen vreugde en droefenis elkaar af binnen de hechte schare aanbidders van het Teutoonse au tomerk. Neem nou Leon Onder- dijk uit Wemeldinge - bespoilerde De PZC volgt deze zomer de gebeur tenissen in en rond de haven van Zie- rikzee. Tussendoor worden uitstapjes naar andere havens op Schou- wen-Duiveland gemaakt. door Inge Heuff De jachthaven van Scha- rendijke op een zonni ge dinsdagmiddag in het hoogseizoen. Er lig gen opvallend veel bootjes in de boxen. „Nee, geen passanten, dat aantal loopt alleen maar terug", zegt bestuursvoorzitter Cees van Toor. „Maar net als bij andere jachthavens vaart ongeveer twin tig procent van de leden. De ande ren vinden het prettig om gewoon in de jachthaven te liggen en te ge nieten." In de jachthaven liggen 750 boten van 800 leden. Er staan circa 180 boten op de wachtlijst. Oranje Opel Corsa B met uitlaten als schoorsteenkanalen - die dank zij de Opelclub aan zijn nieuwe liefde Stefanie geraakte. „Ze had zich gemeld op het fo rum. Ik zeg: 'Stuur maar eens een foto van je auto', een Opel Tigra, en 'ook eentje van jezelf. Daarna zaten we veel op MSN. Uiteinde lijk troffen we elkaar tijdens een MAC-meeting, een treffen bij Mc- De haven is vooral een rustige fa miliehaven. Sinds iedereen voor zestig euro een seizoensvlaggetje kan kopen om gratis te overnach ten aan de eilanden, loopt het aan tal passanten terug. „Veertig op een dag is voor ons tegenwoordig druk, je kunt ons dan ook niet met Zierikzee vergelijken." Wat Van Toor steekt, is dat de vereni ging wel al het vuile water en zak ken afval van deze 'passanten' ge dumpt krijgt en dat er ongevraagd water wordt getankt. „Daar zullen Donald's. Later kreeg ik een sms-je of ik nog op stap ging in het weekeinde. Ja, dat was leuk. Zo is het gekomen. Het grappige is dat haar vader inmiddels ook lid is. Hij rijdt een vette Calibra V6." Vet wordt het komend weekeinde op de akker die boer René Ver- mue beschikbaar stelt. „Ik denk dat er zeker 1300 auto's komen", zegt mede-organisator Wout Bliek we in de toekomst toch iets voor gaan verzinnen." Die toekomst be gint hoogst waarschijnlijk op 1 ja nuari 2010. Dan wordt naar ver wachting van de bestuursvoorzit ter de watersportvereniging eigena resse van alle gemeentelijke voor zieningen zoals steigers, meerpa len en enkele toiletgebouwtjes; dan is de lang besproken privatise ring een feit. Het open water (18.000 vierkante meter), de kades en de grond om de haven zijn ei gendom van het waterschap; de uit Yerseke. Er is soms voor (tien)duizenden euro's aan verspij kerd, want in de tuningwereld kun je het zo gek maken als je wilt. Op het feestterrein annex cam ping, waar bezoekers hun tent of caravan kunnen neerzetten, zijn talloze demonstraties, zoals een 'glow-off waarbij 's avonds de neonverlichting van de auto's watersportvereniging heeft die in onderpacht van de gemeente. „Tja, wij willen graag rechtstreeks za kendoen met het waterschap, maar de gemeente wil hier niet echt tussenuit." Het clubhuis, in clusief het restaurant op de eerste verdieping, is van de vereniging. „We gaan een marktconforme prijs betalen", zegt Van Toor. „We zijn, ook financieel gezien, een ge zonde vereniging die veel zeileve- nementen en -wedstrijden organi seert. Komend weekeinde bijvoor beeld houden we in samenwer king met KWV De Kaag en The Royal Yacht Club van België de Be- neluxkampioenschapen. Daar doen in zes a zeven categorieën zo'n 180 boten aan mee." De plan nen voor na de overdracht liggen al klaar. De komende drie tot vier jaar wordt 1,7 miljoen euro geïnves teerd in onder meer nieuwe stei- gerdekken. Ook de elektriciteit- en watervoorzieningen worden mee gepakt. De meerpalen zijn in rede lijke staat en blijven ongemoeid. Op de wal worden twee toiletge bouwtjes vernieuwd. Ook komen er mindervalidentoiletten. „Als we dit gedaan hebben, is de jachtha ven in topvorm. Maar we willen nog verder. We hebben al tekenin gen om de haven uit te breiden. Er liggen hier zoveel mogelijkheden." wordt getoond. Verder 'carsmas- hing', stripacts (met dame én heer, want de vrouwen willen ook wat), jureringen van auto's en vele stands met onderdelen en uiter aard ook etenswaren. Voor kinde ren is er eveneens vertier, want veel Opel-clubleden zijn gewoon brave huisvaders. www.opelclubzeeland.nl BURGH-HAAMSTEDE In Burgh-Haamstede zijn maandag en gisteren twee woninginbraken gepleegd. Bij beide inbraken werd een ruit vernield om binnen te ko men. Maandag tussen 10.30 en 15.00 uur is ingebroken in een wo ning op de Hogeweg. De dieven gingen er met een onbekend geld bedrag vandoor. Gisteren tussen 11.00 en 16.00 uur werd ingebroken in een woning in het Roggebos. De hele woning is doorzocht. Er zijn sieraden, computer-, foto-, geluids- en beeldapparatuur en elektrische tandenborstels gestolen. De waar de ervan is niet bekend. Op 31 juli 2009 is ten laste van A.P. van der Heul, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door N.A. Polderman, t.k.-gerechts- deurwaarder. In voormeld exploot wordt kennis geving gegeven van beslaglegging op de inkomsten Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen Bestuursvoorzitter Cees van Toor van WSV-Scharendijke. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61