om meteorenregen te zien l9 Middelharnis zet mes in overhangend groen Viaduct in te verdubbelen Sloeweg wordt veel lager dan gepland Hmffi.bezorgers.nl Halfzus van Belg niet vervolgd Vlasdagorkest speelt bij de watermeter Derde nachtmarkt in Noordstraat en Ring woensdag 12 augustus 2009 Jan Koeman (rechts) van volkssterrenwacht Philippus Lansbergen legt uit hoe een telescoopwerkt. foto Dirk-Jan Gjeltema door Frank Balkenende door Piet Kleemans MIDDELHARNIS - Groen uit particu liere tuinen hangt in Middelharnis op verschillende plaatsen over de openbare weg en het trottoir. Daar door zijn verkeersborden en open bare verlichting slecht zichtbaar. Reden voor de gemeente Middel harnis om haar inwoners te vra gen het het mes in het overhan gend groen te zetten. Dat vindt het gemeentebestuur no dig voor de (verkeers)veiligheid. Overhangend groen veroorzaakt overlast voor de gebruikers van voetpaden en wegranden. Oude ren en mensen die slecht ter been zijn of ouders met kinderwagens moeten uitwijken voor het over hangend groen en dat kan leiden tot gevaarlijke situaties. Aan alle tuinbezitters binnen het grondgebied van de gemeente Mid delharnis wordt gevraagd eens kri tisch langs de eigen erfafscheiding te lopen om te kijken of de beplan ting ergens over de erfgrens hangt. Mocht dat zo zijn dan wordt ver zocht het overhangende groen te rug te snoeien tot aan die erfgrens. De minimale doorgang moet 1.20 meter zijn. Als het overhangend groen uit bomen bestaat moet de minimale vrije hoogte 4.00 meter bedragen. NIEUWDORP - Het viaduct in de te verdubbelen Sloeweg op de krui sing N62-Bernhardweg wordt een stuk lager. Dat heeft de gemeente Borsele voor elkaar gekregen. Het gaat om een nieuw knooppunt tus sen de Sloeweg en de Westerschel- detunnelweg. De wegen worden er verhoogd om het autoverkeer ongelijkvloers te laten kruisen. In het ontwerp van de provincie was er op de T-splitsing (waar nu ver keerslichten staan) een ongelijk vloerse kruising van elf meter hoog gepland. Dat zagen de dorps raden van Nieuwdorp en 's-Hee- renhoek niet zitten. Het geluid van autoverkeer draagt dan verder en zo'n hoog 'kunstwerk' is ook of bel 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia CLINGE De halfzus uit Clinge van de ont snapte Belgische gedetineerde Da ve A. wordt door justitie niet ver volgd omdat ze hem onderdak bood. In de wet staat namelijk dat directe familie niet strafbaar is voor het on derbrengen van een familielid. A. verbleef na zijn ontsnapping uit de gevangenis van Merksplas bij zijn halfzus en werd in de nacht van vrijdag op zaterdag van zijn bed ge licht. Hij wordt zo snel mogelijk uitgeleverd. RENESSE Het Vlasdagorkest geeft op zondag 16 augustus een extra concert in Renesse. Om 12.30 uur treden de muzikanten op bij de Watermeter, op het plein bij Delta Warenhuis. Op het programma staat populaire muziek, gelijk aan het optreden een dag eerder, tijdens de Vlasdag in Dreischor. Het Vlasdagorkest is een gelegenheidsorkest en bestaat uit leden van verschillende muziek verenigingen op Schouwen-Duive- land. BURGH-HAAMSTEDE De ondernemersvereniging van Burgh-Haamstede houdt zaterdag een ringpromotie-nachtmarkt. Dat is de derde dit seizoen, in een serie van vier. De kramen staan opgesteld op de Ring en in de Noordstraat in Haam stede. Op de markt zijn onder meer streekproducten te koop. Een band speelt Zuid-Amerikaanse muziek. De ringpromotie-nachtmarkt duurt van 19.00 uur tot midder nacht geen fraai zicht, vonden ze. De ge meente Borsele stelde voor een an der bureau een ontwerp te laten maken. Daaruit blijkt dat een via duct van maximaal acht meter mo gelijk is, dus drie meter lager. De provincie gaat akkoord met deze oplossing. Andere wensen van Bor sele en ook van de gemeente Goes zijn niet ingewilligd. Zo wezen Ge deputeerde Staten twee maanden terug een fietsbrug over de Sloe weg af. De Bevelandse afdeling van de Fietsersbond, verschillende Borselse dorpsraden en raadsfrac ties hadden daarom gevraagd, om dat de geplande nieuwe aanslui ting tussen Nieuwdorp en 's-Hee- renhoek niet veilig zou zijn voor fietsers. Volgens GS is een fiets brug duur en het gebruik beperkt. Francine Oomen Morgen een beeldimpressie van het bezoek van Francine Oomen aan de strandbibliotheek Brouwersdam. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59