'Geen uitbreiding mzi bij Renesse' 18 en 19 17 23 College stemt wel in met 200 hectare mosselzaad invanginstallaties op eigen grondgebied in Oosterschelde Hij' valt gegarandeerd! sjpjSj Yersekenaar (72) almanak is rijbewijs kwij't Connaisseur Schouwen is prima plek voor kijken naar meteorenregen Kunst biedt podium voor vredesactie Woensdag 12 augustus 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Zestig hectare mzi's bij Renesse is voor de gemeente geen optie. De huidige proef van 12 hectare kan wel doorgaan. In de Ooster schelde is wel ruimte. door Melita Lanting zierikzee - Schouwen-Duiveland is tegen uitbreiding van het aantal hectares mzi's in de Noordzee bij Renesse. Daar wordt in de oksel van de Brouwersdam nu geëxperi menteerd met twaalf hectare aan mosselzaad invanginstallaties (mzi's) en dat is volgens het colle ge vooralsnog de limiet. Het minis terie van Landbouw, Natuur en Visserij wil op deze plek graag maximaal 60 hectare mzi's neerleg gen. Daar werkt de gemeente niet aan mee. Een dergelijke oppervlakte zou de toeristische sector en de ontwikkelingen rond de Brouwers- dam teveel schaden. „De locatie ligt nu midden in het plangebied voor de aanzet Brouwersdam. Daar wordt nagedacht over een schutsluis op diezelfde plek. Dat zou botsen", zegt wethouder Ad Verseput. De huidige mzi's op die plek hebben volgens Verseput tot nu toe geen problemen opgele verd. De watersporters hebben er geen last van en er is weliswaar wel sprake van zichthinder (de in stallaties zijn vanaf het strand goed te zien) maar daar heeft nie mand over geklaagd. Het besluit over het toestaan van mzi's op de ze locatie is volgens Verseput en zijn collega Gilles Houtekamer een lastig dilemma geweest. Enerzijds wil het college de mosselsector zo veel mogelijk steunen, anderzijds zijn er grote recreatieve belangen. Door nu te kiezen voor voortzet ting tot 2014 van de proef met mzi's op de huidige locatie en een uitbreiding af te wijzen, denkt het college een goed compromis ge vonden te hebben. „En wat we daarna gaan doen hangt af van de evaluatie van de proef en de ont-. wikkelingen bij de Brouwersdam", zegt Houtekamer. De locatie bij Renesse is de enige plek in de Voordelta waar mzi's kunnen komen. Acht andere plek ken zijn onderzocht door het mi nisterie maar zijn niet geschikt be vonden. In sommige gevallen was er teveel natuurschade. Andere plekken zijn niet geschikt door stroming of golfslag. De gemeente stemt wel in met de realisatie van 200 hectare mzi's op het eigen grondgebied in de Oos terschelde. „Ook al is dat best een belemmering voor de scheepvaart. Een beroepsschipper heeft al eens een mzi in de schroef gehad." De mzi voor het strand bij Renesse. De mosselzaad invanginstallatie is goed te zien. foto Dirk-Jan Cjeltema Trekking 10 september Tip? redactie@pzc.nl yerseke - Een 72-jarige automobi list uit Yerseke is gisteren zijn rijbe wijs kwijtgeraakt. De bestuurder werd ter hoogte •van de Zweedijkseweg aan de kant gezet en moest een blaastest afleg gen. Hieruit bleek dat hij teveel al cohol had gedronken. Hij werd meegenomen naar het politiebu reau voor een ademanalyse. Het bleek dat hij 2,5 maal de toegesta ne hoeveelheid had genuttigd. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. De lichtgerijpte collega is gelukkig ge trouwd. Schat van een vrouw, twee bloedjes van kinderen. Kortom, wat wenst een man zich nog meer? Toch houdt het fenomeen 'la femme' hem onophoudelijk bezig. Als een stren ge keurmeester op een siervogelshow re censeert hij alles wat vrouwelijk is. De collega's, de stagiaire, de postbode, de dame op de foto's in een net binnengelo pen mailtje. Als een ware connaisseur wikt en weegt hij. Die blondeTja, iets te breed in de heupen. Die brunette? Hmm, dat wipneusje. Is het net niet! Onlangs moest een collega naar de Randstad en hij vroeg of hij meekon. Kon en passant het strand te Schevenin- gen worden gesavoureerd. „Ga je toch naar Domburg, da's vlakbij jou", klonk het praktische weerwoord. „Nee, in Sche- veningen is meer variatie", hield hij vol. Het werd uiteindelijk geen Schevenin- gen. Hij overweegt nu een baan in Den Haag. Als strandwacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57