PZCL Sport Bondscoach hoopt op serieuze test Jamaica struikelt naar WK atletiek door gerommel en geruchten 28 Nederland - Engeland Hoogerland in Tour Limousin 28 en 29 Anni Friesinger met Ids Postma getrouwd Jong Oranje gelijk tegen Engeland: 0-0 Maradona negeert de Russische media Tyler Farrar is snelste in criterium Heusden Goes soeverein in kwalificatieronde van Sloepoortcup Delta doet oproep om mee te doen aan de Senior Games Woensdag 12 augustus 2009 Nederland-Engeland vriendschappelijk aanvang: 20.45 uur Amsterdam Arena, Amsterdam Heitinga Komende wedstrijden 5 september Nederland-Japan 9 september 10 oktober 14 november (vriendschappelijk) Schotland-Nederland (WK-kwalificatie) Australië-Nederland (vriendschappelijk) Nederland-Paraguay (vriendschappelijk Vermoedelijke opstelling Oranje Laatste tien onderlinge duels Zes van de laatste tien wedstrijden tussen Nederland en Engeland eindigden in een gelijkspel. Van der Vaart Van Persie datum 15 nov'06 9 feb '05 13 feb '02 15 aug'01 18 jun '96 13 okt '93 28 apr'93 16 jun'90 15 jun'88 23 mrt'88 wedstrijd Ned-Eng Eng-Ned Ned-Eng Eng-Ned Eng-Ned Ned-Eng Eng-Ned Ned-Eng Eng-Ned Eng-Ned vr EK WK-kw WK-kw WK EK uitslag 1-1 0-0 1-1 0-2 4-1 2-0 2-2 0-0 1-3 2-2 Felix Binicewicz bron Rudy Boogert noordwijk - Het Nederlands elftal en de nationale ploeg van Enge land hebben beide alle zeven duels in de WK-kwalificatie winnend af gesloten. Toch is het maar de vraag of de vriendschappelijke ont- m moeting tussen beide ploegen van- avond in de Amsterdam Arena van topkwaliteit zal zijn. Ritme en vorm ontbreken nog bij veel spe lers. De meeste voetballers wach ten zelfs nog op de eerste competi- tiewedstrijd van het seizoen. Bondscoach Bert van Marwijk be nadrukte gisteren na een besloten training in de Arena dat zijn for matie de wedstrijd tegen de Engel sen serieus benadert. „Maar mijn ploeg is nog niet zo goed als twee sierra nevada - Johnny Hooger land, die met een selectie van Va- cansoleil op trainingskamp is in Sierra Nevada, rijdt vanaf 18 tot en met 21 augustus de Tour du Limou- sin in Frankrijk. Voor de ploeg is die ronde als voor bereiding gepland op de Ronde van Spanje, hoewel het definitieve team nog niet is aangewezen. Vacansoleil doet met een andere ploeg ook mee aan de Eneco Tour, die op 18 augustus start en op 25 augustus eindigt. De Italiaan Marco Marcato is al als -kopman aangewezen voor de Vuel- ta en mag zich voorbereiden zon der wedstrijden te rijden. maanden geleden, toen we echt heel sterk tegen IJsland en Noor wegen voetbalden", beseft hij. „in Engeland en Spanje moet de com petitie nog beginnen. Dan kan je bijna niet verwachten dat alle voet ballers nu al top zijn. Of ik weet wanneer mijn spelers wel in super- vorm zijn? Hopelijk weer in juni, want dan begint het WK." Met de vriendschapelijke wed strijd tegen de Engelsen begint voor het Nederlands elftal een jaar met duels die er wat betreft de uit slag niet toe doen. Oranje speelt nog een keer in de WK-kwalifica tie tegen Schotland, maar is al ze ker van deelname aan de eindron de. Het elftal bereidt zich verder al door Wilko Voordouw den haag - Ze waren de smaakma kers van de olympische atletiekon- derdelen van vorig jaar, de man nen en vrouwen van Jamaica. Met bijna speels gemak verpletterden de sprinters en sprintsters van het Caribische eiland vooral de Ameri kaanse concurrentie. Een jaar later wankelt de suprema tie. De Jamaicaanse atleten struike len richting het WK, dat zaterdag in Berlijn van start gaat. Het ge stuntel is een gevolg van slechte af- leen met oefenduels voor op het WK van 2010. Meegenomen voor Van Marwijk is dat hij voor veel posities in zijn elf tal een aantal goede alternatieven heeft. De concurrentie is het laat ste jaar toegenomen. Spelers mel den zich daarom ook niet zo mak kelijk meer af Daarnaast beseffen alle internationals dat het belang rijk is dat ze bij hun club veel speeltijd krijgen. Vooral voor de voetballers van Real Madrid is dit een actueel thema. Van Marwijk mist tegen Engeland de geblesseerde Mark van Bommel en Giovanni van Bronckhorst, die waarschijnlijk wordt vervangen door Edson Braafheid. Stijn spraken en gerommel rond een do- pingverdenking. Alleen superster onder de supersterren, Usain Bolt, blijft fier overeind. Vijf atleten zouden de komende dagen zo maar uit het jamaicaanse team van 46 atleten geschrapt kun nen worden, omdat ze het ver plichte trainingskamp in Nümberg hebben gemist. Het gaat om voormalig wereldrecordhou der 100 meter Asafa Powell, de olympische too meterkampioene Shelly-Ann Fraser, olympische 400 meter hordenkampioene Me- Schaars was een logische vervan ger voor de geblesseerde Vam Bommel geweest. De aanvoerder van AZ werd vrijdag tijdens de thuiswedstrijd tegen Sparta echter nog van het veld gedragen met een knieblessure. Van Marwijk kan tegen de Engel sen een beroep doen op al zijn aan vallende topspelers. De bonds coach vond Klaas-Jan Huntelaar en Rafael van der Vaart een gretige indruk maken op de training. Maar hij besefte ook dat het twee tal de laatste weken nauwelijks heeft gevoetbald. Een aanvallend kwartet met Robin van Persie, We sley Sneijder, Dirk Kuijt en Arjen Robben ligt daarom voor de hand. laine Walker en Brigitte Fos- ter-Hylton en Shericka Williams. De lamaicaanse atletiekbond heeft wel een startbewijs gegeven aan vijf andere topatleten, waar op z'n minst een zweem van doping om heen hangt. Bij de lamaicaanse atletiekkam- pioenschappen in juni werden de sprinters Sheri-Ann Brooks, Yo- han Blake, Marvin Anderson, Lans ford Spence en Allodin Fothergiil positief gecontroleerd op het sti mulerende middel methylhexana- mine. Tip? sport@pzc.nl SALZBURG De exacte datum hadden- ze goed geheim gehouden, maar gisteren, op de dag van hun huwelijk, werd bevestigd dat Anni Friesinger in Salzburg zijn getrouwd. De precie ze locatie en tijd van de bruiloft zijn niet bekendgemaakt. „Het grote feest is pas volgend jaar, als we in de kerk trouwen", zo werd de schaatsende bruid Friesin ger sprekend opgevoerd in de Duit se krant Bild. GRONINGEN Jong Oranje heeft de eerste oefen wedstrijd onder leiding van Cor Pot gelijkgespeeld tegen de leef tijdsgenoten van Engeland. In de Euroborg van Groningen kwamen beide ploegen niet tot scoren (o-o). Pot (58) moet zich met Jong Oranje zien te kwalificeren voor het EK van 2011 in Denemarken. Daar zijn ook tickets te verdienen voor de Olympische Spelen, een jaar later in Londen. MOSKOU Diego Maradona heeft gisteren tientallen journalisten voor niets laten wachten in een hotel in Mos kou. Het internationale mediagezel- schap was naar de hoofdstad geto gen voor een persconferentie van de Argentijnse bondscoach, die vandaag met zijn elftal een oefen wedstrijd speelt tegen het Rusland van Guus Hiddink. Maradona had echter geen zin om de journalisten te woord te staan. HEUSDEN De Amerikaan Tyler Farrar is win naar geworden van het criterium van Heusden. Hij was de snelste in de massasprint met honderdzestig renners. De Ronde van Heusden is één van de best bezochte kermiskoersen in België. Tyler Farrar, in de Tour de France de belangrijkste concurrent van Mark Cavendish, bevestigde zijn sprinterstalenten. De winnaar van de Delta Tour versloeg Kenny Dehaes met vele meters verschil. Tyler Farrar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53