Wandelnetwerk Hulst en Terneuzen zeeland 121 Vrouw (85) bestolen na babbeltruc van trio NIEUWE Officiële opening eerste fase is gepland in het voorjaar van 2010 Fietspad langs provinciale weg Terneuzen-Sas van Gent bijna overwoekerd Onderzoek naar klacht over 'mishandeling' agenda woensdag 12 augustus 2009 Als alles volgens plan verloopt, hebben de gemeenten Hulst en Terneuzen er in het voorjaar van 2011 minstens 150 kilometer nieuwe wandelpaden bij. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De eerste fase van het wandelnetwerk in de gemeenten Hulst en Terneuzen wordt dit na jaar uitgevoerd. De provincie en de beide gemeenten leggen daar anderhalve ton voor op tafel. De wandelroutes in het zuidelijke ge deelte bevinden zich grofweg tus sen Emmadorp en Hulst aan de ene, en Hulst en Westdorpe aan de andere kant. De financiering voor het tweede (noordelijke) gedeelte van de rou tes is nog niet helemaal rond; ook daar is een bedrag van 150.000 eu ro mee gemoeid, waarbij voor de helft gemikt wordt op een Europe se subsidie. „Het uiteindelijke doel is mini maal honderdvijftig kilometer nieuwe wandelpaden te realiseren, zoveel mogelijk over onverharde paden", zegt wethouder Fons Dob- belaer (Recreatie en Toerisme) van Hulst, de gemeente die het project coördineert. „De verschillende pa den worden aan elkaar verbonden door knooppunten en bewegwij- zerd met paaltjes en bordjes." Behalve de beide gemeenten wer ken ook de stichting Landschaps beheer Zeeland, stichting Het Zeeuwse Landschap, Staatsbosbe heer en het waterschap Zeeuws-Vlaanderen er aan mee om het wandelnetwerk gestalte te geven. Daarnaast zijn ook de wijk en dorpsraden ingeschakeld om suggesties te doen voor leuke om metjes in of bij hun dorp. Doelgroepen zijn niet alleen de ei gen bevolking en wandelverenigin gen, maar ook toeristen. Het wandelnetwerk is volgens Dobbelaer overigens niet uitslui tend bedoeld ter stimulering van recreatie en toerisme in de twee ge meenten. „Ook het behoud en de verster king van de landschapswaarden SLUISKIL - Gebruikers van het fietspad langs de provinciale weg tussen Terneuzen en Sas van Gent, parallel aan het Kanaal Gent-Terneuzen, on dervinden veel hinder van woekerend onkruid, waaronder vooral veel distels. Hier en daar staat het onkruid bijna anderhalve meter hoog. Fietsers en bromfietsers, maar ook scootmobie- len moeten langs de wildgroei heen manoevure- ren om niet in de problemen te komen. Ook be woners van Driekwart, tussen Sluiskil en Sas van Gent, klagen steen en been over de overlast. Eén. van de bewoners: „De provincie overtreedt haar eigen distelverordening. Er mag alweer sinds half juli worden gemaaid, maar tot nu toe is er niets gebeurd." Statenlid Johan Robesin (Partij voor Zeeland) heeft de zaak naar aanleiding van klach ten uit de hele provincie aangekaart bij Gedepu teerde Staten. foto Peter Nicolai SLUIS - De politie Zeeland onder zoekt de klacht van een inwoner van het Vlaamse Lendelede tegen personeel van een horecazaak in het centrum van Sluis. De 45-jarige Belg bezocht het eta blissement vorige week donderdag avond. Hij klaagde over een 'slap pe Irish coffee'. Toen hij die tegen sluitingstijd weigerde te betalen, werd hij door diverse personeelsle den fysiek stevig aangepakt. Ook werd geld uit zijn portefeuille ge nomen, vertelde hij de politie. De politie heeft intussen enkele perso neelsleden en een paar getuigen ondervraagd, maar heeft het on derzoek nog niet afgerond, meld de een woordvoerster gisteren. door Maurits Sep ZOUTELANDE - Een 85-jarige vrouw uit Zoutelande is bestolen terwijl ze aan de praat werd gehouden door twee jongedames. De vrouw zat maandag aan het einde van de middag buiten op een stoel bij haar huis aan de Deur- loostraat in Zoutelande. Daar werd ze tussen 16.30 en 17.30 uur aange sproken door twee haar onbeken de jonge vrouwen. Terwijl die een gesprekje aanknoopten, drong een andere onbekende man de wo ning binnen. Het slachtoffer van de babbeltruc ontdekte de man toen ze tijdens het gesprek even naar binnen ging. Hij stond in haar keuken. Hij vroeg de vrouw om een pen en een papiertje en ging daarna weg. De Zoutelandse ontdekte na het vertrek van de man en de vrou wen dat er een enveloppe met geld was weggehaald. De politie had gisteren nog geen idee wie er achter de babbeltruc zitten. Er zijn volgens een woordvoerster ook ver der nog geen aangiftes binnengeko men van andere gevallen in Zoute lande of elders in de provincie. Of die er ook niet zijn geweest of mensen wellicht nog niet ontdekt hebben dat ze zijn bestolen, kon zij echter niet zeggen. Op 31 juli 2009 is ten laste van A.P. van der Heul, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door N.A. Polderman, t.k.-gerechts- deurwaarder. In voormeld exploot wordt kennis geving gegeven van beslaglegging op de inkomsten Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen speelt een nadrukkelijke rol in het project." De oplevering van de wandelpaden in de eerste fase en de officiële opening met presenta tie van van de eerste deelkaart is gepland in het voorjaar van 2010. De officiële opening van de twee de fase is een jaar later voorzien. Dan zijn ook de definitieve route kaart en een routeboekje beschik baar. Aansluitend volgt dan een promotiecampagne om het wan delnetwerk bekendheid te geven in samenwerking met de VW en Promotie Delta Zeeland. AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, fietsclub; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen, nordic walking; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, handwerken; De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; BRESKENS Goedertijt, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Kaarten, soos, rummikub; Centrum, 17.00 uur: Dolle woensdag; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, bil jarten en sjoelen, ANBO koersbal; Zestigvoetkreek, 14.00 uur: Viswed strijd Clingse Hengelaars; HEIKANT 't Helke, 13.15 uur: Biljarten, handwer ken; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten,bridge; HULST De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken; 10.00 uur: Internet café; 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.30 uur: Meer bewe gen voor ouderen; KOEWACHT De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; OOSTBURG Trekpaardenboerderij Nortier - Buyze, 11.00 uur: Oogstdemonstratie; OSSENISSE Hof ter Nesse, 20.00 uur: Line dance; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jo keren, rummicub; SAS VAN GENT De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten; St.Albert, 13.00 uur: Handwerken; SINT - JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten, jeu de boules, 13.30 uur: Schieting; Café Ambiance, 13.30 uur: Kaarten; TERNEUZEN De Veste, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Soos; Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugd centrum Meetpoint; 19.30 - 22.30 uur: Meetpoint vanaf 16 jaar; Ter Schorre, 14.00 uur: Workshop teke nen steunpunt Terneuzen; VOGELWAARDE Wijksteunpunt14.00 uur: Ouderen- soos; ZAAMSLAG Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51