Weinig apparatuur, dat 181 zeeland Werk Prosperpolder stil door zandgebrek Saeftinghefeesten in Paal met veel muziek Geen letsel na botsing tussen auto's in Hulst Fiets-puzzeltocht van volleybalclub Kikkers almanak Connaisseur Boerenmarkt zet landleven in spotlicht Auto total loss na oefenrondje Van Valen toch geen voorzitter WMO-raad woensdag 12 augustus 2009 imatawwaasr f< nwnrmrm w door Wout Bareman PROSPERPOLDER - De ontpoldering van een deel van de Vlaamse Pro sperpolder, net over de grens bij Nieuw-Namen/Kieldrecht is stilge legd. Het zand is op. Terwijl de ontpoldering van de be lendende Nederlandse Hertogin Hedwigepolder is afgeblazen, was de aanleg van een overstromingsge bied in de Vlaamse Prosperpolder al maanden in volle gang. Het gaat om een 170 hectare groot gebied benoorden het polderdorp Doel en oostelijk van Prosperpolder- dorp. Belangrijk onderdeel van de ontpolderingswerkzaamheden is de aanleg van een nieuwe zeedijk rond de nieuwe schorren en slik ken. Een woordvoerder van de Vlaamse Dienst Waterwegen en Zeekanaal: „Voor die nieuwe dijk was een depot met 300.000 kubie ke meter zand beschikbaar. Maar dat zand is.nu op. Omdat we niet direct kunnen beginnen met het opbaggeren van een nieuwe voor raad zand moeten de werken tijde lijk stilgelegd worden." De dienst had in de voorbereiding al enigs zins rekening gehouden met de 'zandhonger' en gaat er nu vanuit dat de zandvoorraad komend na jaar kan worden aangevuld. Voor de dijk verder kan worden aangelegd, moeten eerst extra voor bereidingen worden getroffen. Die beginnen naar verwachting volgen de week. De nieuwe zeedijk wordt negen meter hoog en 4,7 kilome ter lang. Het zand wordt van alle mogelijke bouw- en baggerlocaties per schip aangevoerd om de over last in de polderdorpen in de grensstreek te beperken. HULST Bij een aanrijding in de Zoutestraat in Hulst zijn de twee betrokken be stuurders gisterochtend met de schrik vrij gekomen. Het ongeval vond plaats rond 10.15 uur. Een 21-jarige automobiliste uit Terneuzen stond stil aan de linker zijde en stak schuin de weg over. Hierbij verleende zij geen voor rang aan een 72-jarige automobilist uit Hulst. AARDENBURG Volleybalclub De Kikkers opent het seizoen zondag voor de 32ste keer met een fïets-puzzel-gezellig- heidstocht in de omgeving van Aar denburg. De start is tussen half één en half twee bij de gymzaal. Na af loop is er een barbecue. weGGNeR NieuwsMedia De collega is gelukkig getrouwd. Toch houdt het fenomeen vrouw hem onop houdelijk bezig. Als een strenge keur meester op een siervogelshow recenseert hij alles wat vrouwelijk is. De collega's, de stagiaire, de postbode, de dame op de foto's in een net binnengelopen mailtje. Als een ware connaisseur wikt en weegt hij. Die blonde? Iets te breed in de heu pen. Die brunette? Dat wipneusje is het 'De thermiek, het weer, het uitzicht en de stilte in de lucht. Er zijn eigenlijk zoveel redenen te bedenken waarom het zweef liegen zo mooi is.' 4 OOSTBURG De Vereniging Ondernemend Oost burg houdt zaterdag 15 augustus boerenmarkt. In het centrum van de Eenhoornstad staat het leven in en om de boerderij vanaf 11.00 uur centraal. Beoefenaars van oude am bachten, exemplaren uit de veesta pel van paardenmelkerij Nortier en verkopers van tal van streekproduc ten laten het landleven herleven, evenals de geur van stro en hooi. TERNEUZEN Een 72-jarige Terneuzense heeft gis teren rond 10.45 uur haar auto ver moedelijk total loss gereden tij dens een oefenrondje. De vrouw had al geruime tijd niet achter het stuur gezeten en wilde daarom wat oefenen op het parkeerterrein aan de Zuiderparklaan. Dit ging niet goed, waarna ze met haar auto in de bossages belandde. De be stuurster kwam met de schrik vrij. HULST Wil van Valen wordt toch niet de nieuwe voorzitter van de Hulster WMO-raad. Omwille van de hoe veelheid werk die het voorzitter schap met zich mee zou brengen, gerelateerd aan het begin van een geheel nieuwe WMO-raad, besloot Van Valen zich terug te trekken. De gemeente Hulst gaat daarom nu op zoek naar nieuwe kandidaten voor het voorzitterschap. Tip? redactie@pzc.nl Casper Jimenez in de Ask-21, met achter hem de andere deelnemers van het zweefvliegkamp. MJiimniwwgtgsw net nietOnlangs moest een collega naar de Randstad en hij vroeg of hij mee kon rijden. Dan kon tevens het strand te Scheveningen worden geïnspec teerd. „Ga toch naar Domburg. Da's vlakbij jou", klonk het praktische weer woord. „Nee, in Scheveningen is meer variatie", hield hij vol. Het werd geen Scheveningen. Hij overweegt nu een baan in Den Haag. Als strandwacht. PAAL - De watersportvereniging Saeftinghe houdt in het weekein de van 22 en 23 augustus de jaarlijk se Saeftinghefeesten. Het evenement staat in de volks mond ook wel bekend als de Paal- se feesten. Muziek, een rommelmarkt, een brocantemarkt, kinderattracties en gratis meevaren met een bootje. De Saeftinghefeesten hebben ieder een wel wat te bieden. Ook de zeil wedstrijd De Vliegende Mijl van Saeftinghe wordt gehouden. Traditioneel gaan de gekookte mosselen tijdens de Paalse feesten vlot van de hand. Het aanpalende café In 't zicht der Schelde speelt eveneens met activiteiten op de feesten in. De uitbaters van dit ho- recapand bijten vrijdag om 21.30 uur al het spits af met de Stampers party. Zaterdag 22 augustus is hier een schieting op de liggende wip en is er 's avonds een optreden van de band Frontaal!. Deze band treedt ook zondagavond op. Die dag is er om 15 uur ook een optreden van Evergreens Forever. De afterparty in het café wordt ver zorgd door dj Arnout. Op de laat ste dag van het feest is er om 14.30 uur weer een schieting op de lig gende wip en verzorgt dj Arnout 's avonds weer een'afterparty. ZEEUWS-VLAANDEREN Bij Paardenmelkerij Nortier-Buize in Oostburg is vanaf 11.00 uur vandaag een oogstdemonstratie te zien. MEEST CELEZEN 1. Brand verwoest motorwinkel Hulst 2. Onderzoek naar mishandeling 3. Blij met topdrukte in zwembaden STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48