Zeeland PZC Nieuwe dijken verpesten uitzicht niet ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 17 23 Dienst Landelijk Gebied kijkt naar hiaten in het landschappelijk dijkenpatroon Motorzaak verwoest door uitslaande brand Politie zoekt getuigen van overval op woning Oude Vaart Terneuzen Halfzus Dave A. niet vervolgd Wie een beetje natuurkunde kent kan zo zweefvliegen Woensdag 12 .augustus 2009 Kunst biedt podium voor vredesactie Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DLC: Plannen voor Staats-Spaan- se linie en herstel oude dijken zijn opgenomen in Cebiedsplan. Raadsleden en belangstellenden hadden dat al kunnen weten. door René Hoonhorst sluis - Op diverse plaatsen in de gemeente Sluis is beroering ont staan over de aanleg en het herstel van historische dijken. Nadat be woners protesteerden tegen het op knappen van de Nieuveltschans ten zuiden van het Groote Gat bij Oostburg kwamen ook politieke partijen in het geweer. Die hadden echter al lang kunnen weten op welke plaatsen bolwer ken en dijken verrijzen, omdat alle plannen zijn opgenomen in de uit werking van het Gebiedsplan. Dat zegt woordvoerder Joera de Moree van de Dienst Landelijk Gebied (DLG). Hij werpt het verwijt dat DLG en de provincie maar her en der nieuwe natuur aanleggen van zich. Hij kan zich voorstellen dat niet iedereen direct weet waar voor dijken of verschansingen wor den hersteld. Maar er liggen duide lijke ideeën aan ten grondslag. Be halve het zichtbaarder maken van de Staats-Spaanse linie zet DLG ook in op herstel van oude dijkpa- tronen. De Moree: „Neem de dijk tussen Schoondijke en Scherpbier. Die loopt prachtig langs de Tragel, maar houdt opeens op, net voorbij de Klittenweg. Door het ontbre kende stuk opnieuw aan te leggen, worden de inpolderingscontouren van vroeger weer zichtbaar." Op plaatsen waar nieuwe of te her stellen dijken dichtbij de bebouw de kom of bewoningsconcentraties komen, praat DLG altijd eerst met de bewoners. Het verbaast De Mo ree dan ook dat veel bewoners be zwaar maken tegen een nieuwe Nieuveltschans, omdat de verster king niet hoger wordt dan het heu veltje dat er nu al ligt. „We zorgen er bovendien voor dat geen bewo ner vanuit zijn huis tegen een ho ge wal aankijkt." Mochten omwo nenden toch anders tegen de plan nen aankijken, dan staat het hen vrij hun zienswijze bij B en W kenbaar te maken. Ook tegen een eventueel positief besluit van het college kan later nog eens bezwaar worden aangetekend. hulst - Al wat rest van van de loods van JJ Motorsport en Harm Prijs Handelsonderne ming op bedrijventerrein Hogeweg in Hulst zijn nog nasmeulende hopen schroot. Brand weer Hulst heeft in de nacht van maandag op dinsdag tot 's ochtends de handen vol gehad aan het blussen van de uitslaande brand in de showroom en het beschermen van omliggen de panden. De melding kwam binnen om iets voor 03.00 uur en pas rond 8.30 uur was het team (drie tankautospuiten en de hoogwer ker) klaar met nablussen. Ondercommandant Tom Pauwels schat het schadebedrag op een miljoen euro. De oor zaak van de brand is nog niet duidelijk. De po litie stelt een onderzoek in. foto Peter Nicolai terneuzen - De politie zoekt getui gen van een overval, die zaterdaga vond werd gepleegd op een wo ning in de wijk Oude Vaart in Ter neuzen. Omstreeks 23.30 uur werd bij de woning aangebeld. Toen de bewo ner de deur opende, werd hij over meesterd door twee mannen die hem onder bedreiging terug zijn woning in duwden. De twee door zochten vervolgens het hele huis. In een onbewaakt ogenblik zag het slachtoffer kans via de voor deur .zijn woning uit te rennen. Op straat sprak hij een buurtbewo ner aan, die vervolgens de politie alarmeerde. Samen met de buur man ging hij terug de woning in, maar beide overvallers waren er al vandoor. De politie verzoekt eventuele ge tuigen, die rond het tijdstip van de overval iets bijzonders hebben ge zien, zich te melden via telefoon nummer 0900-"8844. clince - De halfzus uit Clinge van de ontsnapte Belgische gedetineer de Dave A. wordt door justitie niet vervolgd omdat ze hem onderdak bood. In de wet staat namelijk dat directe familie niet strafbaar is voor het onderbrengen van een fa milielid. A. verbleef na zijn ont snapping uit de gevangenis van Merksplas bij zijn halfzus en werd in de nacht van vrijdag op zater dag van zijn bed gelicht. Hij wordt zo snel mogelijk uitgeleverd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47