281 sport Goes maakt indruk in DSB-ploeg kiest voor hoogtestage Senior Games 2009 Voor de hele week! LEZERSEMTRA PZC Delta roept medewerkers op om mee te sporten o° rijswijk - De schaatsploegen van TVM en DSB kiezen voor een be duidend verschillende aanloop naar de Olympische Winterspelen van Vancouver. Terwijl TVM er voor kiest om zolang mogelijk in Europa én op laagte te blijven, doet concurrent DSB de laatste preparaties in Calgary en dus op hoogte. De DSB-ploeg van coach lac Orie vertrekt tweeëenhalve week voor het begin van de Winterspelen naar Calgary, een stad die op ruim ïooo meter hoogte ligt. Daar zul len de sprinters hun laatste trai ningskamp voor de Spelen afwer ken. Een week voordat het olym pisch vuur in Vancouver wordt ontstoken gaat de ploeg naar de Richmond Oval, de ijsbaan waar de olympische medailles worden verdeeld. TVM gaat na het EK allround (9-10 januari) naar een ijsbaan in Europa, vermoedelijk naar Erfurt. „Door naar het buitenland te gaan, kunnen de schaatsers in be trekkelijke rust trainen", gaf TVM-coach Gerard Kemkers als re den. „En dan gaan we ruim van te voren naar Vancouver om te accli matiseren." Het is opmerkelijk dat beide topformaties zo afwijken van elkaar in de olympische voor bereiding. De wedstrijden op de Richmond Oval vinden plaats op zeeniveau, een reden voor TVM om ook de preparatie op een laag- Iandbaan te doen. DSB-coach Orie verwacht echter voordeel te halen uit het trainen op hoogte. Weekplanner Regelmatig het overzicht kwijt? Zorg eenvoudig vcror structuur en overzicht in alledaagse zaken! Deze weekplanner zorgt in één oogopslag voor het nodige overzicht. Wordt geleverd met 6 magneten, marker en ophang- systeem. Afmetingen: H 40 x B 60 cm. 1 bestelsi opwww.pzc.nl/woonwinkel Weekplanner (47378) Adviesprijs €39,95 Lezersprijs €24,95* exclusief 4,50 verzendkosten. Voor meer informatie en levertijden zie webwinkel. Bel bestel: 0900-2002003 (lokaal tarief) op werkdagen 900 - 1700. woensdag 12 augustus 2009 S. OO Cl Tweedeklasser tweede zondagploeg in finaleronde In poule B van de Borsele Sloepoort Cup legt een gretig Goes de tegenstanders zijn wil op. De ploeg van trainer Kees van der Sluis wint alledrie zijn wedstrijden en hoeft bovendien geen enkel tegendoelpunt te in casseren. door René van Stee Gert-Jan van den Eisen is met Delta niet alleen sponsor van de Senior Ga mes, maar wil daarnaast ook werknemers inspireren om mee te doen. foto Hans Puik door Marco Puik middelburg - „Een grootschalig evenement, dat veel publiciteit trekt" Met die woorden om schrijft Gert-Jan van den Eisen, manager Corporate Communica tie bij Delta, de Senior Games. Na- mens het Zeeuwse energiebedrijf dat zich als platinasponsor aan de spelen voor vijftigplussers heeft verbonden, kijkt hij reikhalzend uit naar de start van het sporteve nement. „Ik verwacht dat we straks met veel plezier terug kunnen kijken op het feit dat Zeeland de eerste provincie in Europa is geweest die de Zeeuwse maatschappij. „We vonden het heel belangrijk om de onafhankelijkheid erin te brengen. Vaak was het lastig uitleg gen waarom het één wél en het an der niet werd gesponsord." Delta ondersteunt initiatieven die zorgen voor een brede spreiding in de Zeeuwse samenleving en hanteert daarbij een viertal aan dachtsgebieden: Kunst 8c Cultuur, Zorg 8c Welzijn, Natuur 8c Milieu en Sport 8c Vrije tijd. In die laatste categorie krijgen initiatieven die een bijdrage leveren aan het laag drempelig en breder toegankelijk maken van een vitale en actieve le vensstijl de aandacht. nieuwdorp - Goes heeft zich gis teravond met overmacht geplaatst voor de finaleronde van de Borsele Sloepoort Cup. De kersverse zon dag-tweedeklasser won alledrie zijn wedstrijden in poule B. Boven dien schoot de Bevelandse ploeg elf keer raak, terwijl er geen enkel tegendoelpunt hoefde te worden geïncasseerd. In het duel met GPC Vlissingen zette Goes meteen de toon. De Walcherse zaterdag-eersteklasser leek in eerste instantie gelijkwaar dig aan het elftal van trainer Kees van der Sluis, maar had in het ver dere verloop van de wedstrijd geen antwoord op het snelle en be weeglijke spel van Goes. Voorma lig GPC'er Lunven Vermeer maak te twee doelpunten tegen zijn oude ploeg. Dit gebeurde twee keer op aangeven van Kyle Does burg, die het derde doelpunt (een hakje uit een hoekschop) voor zijn rekening nam. Hoewel hij nog maar een weekje training achter de rug heeft, voelt de 26-jarige aan valler zich al heel erg thuis bij Goes. „Het was een geen makkelij- i'lli'lliliiili'wi'liwhuhi'1 l'i ke beslissing om over te stappen, want GPC is en blijft een fantas tische club. Maar omdat het aanval lende spel van Goes mij aan spreekt en ik veel jongens uit de ploeg ook al kende, heb ik het toch gedaan. Zeker op fysieke vlak is het nu veel beter voor mij. In de competitie kwam het bij GPC toch vooral neer op keihard werken en veel verdedigen. Ik merk nu ook al dat ik bij Goes veel meer aan voet- MMMMnHMMMHMHOR Zeeland The Netherlands de Senior Games heeft georgani seerd", klinkt het hoopvol. „We vonden het belangrijk om één van de grote sponsoren van de Senior Games te worden", legt Van den Eisen uit. „De senioren- spelen passen namelijk prima bij het sponsorbeleid dat we bij Delta voeren. Omdat we een Zeeuws be drijf zijn, willen we grote evene menten in de provincie mogelijk maken. Delta geeft energie aan de Zeeuwse samenleving, is daarbij de gedachte. Evenementen als Film by the Sea, de Delta Tour Zee land en de Deltaweek worcfen al door ons ondersteund. De Senior Games passen goed in dat rijtje. We kunnen bijdragen aan de vitali teit en het welzijn van de samenle ving." Sponsoraanvragen worden beoor deeld door het 'Delta Zeeland Fonds', dat een klein jaar geleden werd opgericht. Het fonds is een zelfstandige stichting met een on afhankelijk bestuur, dat alle aanvra gen op basis van enkele specifieke criteria toetst. Er worden finan ciële middelen verstrekt aan projec ten die zich richten op een positie ve verandering of vernieuwing in „De Senior Games bieden de mo gelijkheid om Zeeland buiten de provinciegrenzen nadrukkelijk be kend te maken", stelt Van den Ei sen. „Ze geven mensen daarnaast de kans om op een sportieve en ge zonde manier bezig te zijn en dat past bij onze maatschappelijke doelstelling." Om het deelnemersveld van de Spelen een impuls te geven, pro beert Delta ook haar eigen werkne mers te inspireren. „Op intranet hebben we onze medewerkers op geroepen om deel te nemen aan de Senior Games. Ze konden zich tegen een gereduceerd tarief in schrijven en ik verwacht in sep tember veel mensen van Delta te gen te komen. Om zelf mee te doen, of om te kijken naar sporten de collega's. De Senior Games zijn een nieuw evenement en of ze een succes worden, zal de toe komst uitwijzen. Maar het valt in elk geval te waarderen dat het ini tiatiefis genomen om ze naar Zee land te halen. Ik hoop dat het eve nement een vervolg krijgt." O Zie de video op: www.pzc.nl/seniorgames/ Goes-aanvaller Rosanno Acton snelt langs Lucas Besters van SSV'65.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 30