zeeland 119 op jubileum treffen Opel-club Apotheek Veersepoort Vrouw (85) slachtoffer babbeltruc Vrouw gewond bij aanrijding auto's Expositie in kader Lange Janproject Voorstel over relatie inspraak en vakantie woensdag 12 augustus 2009 W driedaagse Opel-trefferï plaatsvindt. Vlnr rechts: Johnny Stroo (Vectra), Co Cornelisse (Corsa TR) en Wout Bliek (Vectra). foto's Willem Mieras MAC-meeting, een treffen bij Mc Donald's' Later kreeg ik een sms-je of ik nog op stap ging in het weekeinde. Ja, dat was leuk. Zo is het gekomen. Het grappige is dat haar vader inmiddels ook lid is. Hij rijdt een vette Calibra V6." Vet wordt het zeker komend week einde op de akker die boër René Vermue beschikbaar stelt. „Ik denk dat er minstens 1300 auto's komen", zegt mede-organisator Wout Bliek uit Yerseke. Er is soms voor (tien)duizenden euro's aan verspijkerd, want in de tuningwe- reld kun je het zo gek maken als je wilt. Lopen die veelal verlaagde Opeis niet vast in de Zeeuwse klei? „Nee, dit is driejarig grasland. Deze grond is keihard." Vrouwenpolder Een 19-jarige vrouw uit Wijchen is dinsdagmiddag met nekklachten naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht, na een aanrijding om half zes op de Vrouwenpolderse- weg bij Vrouwenpolder. Zij zat in de auto bij een 20-jarige man uit Wijchen, die in de richting van Vrouwenpolder reed en moest stoppen achter een rij auto's. Een achter hem rijdende 50-jarige man uit Amsterdam kon niet tijdig rem men en reed tegen zijn auto. Beide auto's raakten beschadigd. Op het feestterrein annex cam ping, waar bezoekers hun tent of caravan kunnen neerzetten, zijn talloze demonstraties, zoals een 'glow-ofP waarbij- 's avonds de neonverlichting van de auto's wordt getoond. Verder 'carsmas- hing', stripacts (met dame én heer, want de vrouwen willen ook wat), jureringen van auto's en vele stands met onderdelen en uiter aard ook etenswaren. Voor kinde ren is er eveneens vertier, want veel Opel-clubleden zijn gewoon brave huisvaders. www.opelclubzeeland.ril O video op www.pzc.nl/walcheren MIDDELBURG Schilder Cor van der Padt expo seert vanaf morgen tot en met 14 september in de expositieruimte in de voet van de Lange Jan in Mid delburg. De expositie in het kader van het Lange Janproject wordt morgen om 14.00 uur geopend in de Wandelkerk. Van der Padt om schrijft zijn werk als 'romantisch en realistisch'. Hij heeft veel stads en landschapsgezichten gemaakt en schilderijen van bloemen. Openingstijden: ma-vrij 10.30-17.00 uur, za-zo 13.30-17.00 uur. Leon Onderdijk uit Wemeldinge heeft zijn Opel Corsa knaloranje (een Ford-kleur!) laten spuiten. Spoilers en twee dikke uitlaten maken het af. door Theo Ciele middelburg - Apotheek Ringeling aan de Lange Delft in Middelburg verhuist volgende maand naar het winkelcentrum Veersepoort. De nieuwe apotheek in de Veerse poort opent op maandag 7 septem ber. De apotheek is onderdeel van de Medsen-keten waartoe ook de apotheken Hummelen aan de Markt en Apotheek Stromenwijk aan de Langevieleweg behoren. Bij de Medsen-keten zijn in Neder land zo'n zeventig apotheken aan gesloten. Oorspronkelijk was de keten van plan een vierde Medsen-vestiging in Middelburg te maken van de Veersepoort. Uit strategische over wegingen is toch besloten om apo theek Ringeling aan de Lange Delft te sluiten. Deze apotheek is relatief dichtbij de vestiging van Medsen aan de Markt. Modernisering van het historische pand aan de Lange Delft was niet rendabel. door Maurits Sep zoutelande - Een 85-jarige vrouw uit Zoutelande is bestolen, terwijl ze aan de praat werd gehouden door twee jongedames. De vrouw zat maandag aan het einde van de middag buiten op een stoel bij haar huis aan de Deur- loostraat in Zoutelande. Daar werd ze tussen 16.30 en 17.30 uur aange sproken door twee haar onbeken de jonge vrouwen. Terwijl die een gesprekje aanknoopten, drong een andere onbekende man de wo ning binnen. Het slachtoffer van de babbeltruc ontdekte de man toen ze tijdens het gesprek even naar binnen ging. Hij stond in haar keuken, vroeg de vrouw om een pen en een papiertje en ging daarna weg. De Zoutelandse ontdekte na het vertrek van de man en de vrou wen dat er een enveloppe met geld was weggehaald. De politie had gisteren nog geen idee wie er achter de babbeltruc zitten. Er zijn volgens een woord voerster verder nog geen aangiftes binnengekomen van andere geval len in Zoutelande. Of die er ook niet zijn geweest of dat mensen wellicht nog niet ontdekt hebben dat ze zijn bestolen, kon zij echter niet zeggen. middelburg - Het Middelburgse college van burgemeester en wet houders zal een voorstel maken over het omgaan met inspraakter mijnen tijdens de vakantie. De afgelopen weken kreeg het col lege in twee dossiers kritiek over zich heen, omdat de inspraakperio de (deels) in de zomervakantie viel. In beide gevallen (parkeren op het Molenwater en de Kwaliteitsatlas) is tot verlenging van de inspraak termijn besloten. Dit om 'negatie ve beeldvorming rondom de in spraakprocedures te voorkomen', aldus het college van B en W. Regel zelf hoevee. j£eo ocóóe tweewielers C Dorpsplein 14 Aagtekerke T 0118-581306 www.leojoossetweewielers.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21