zeeland PZC Filmtheater blijft toch in Schuttershof WALCHEREN 18 en 19 17 23 Cinema niet naar Zeeuwse Bibliotheek Op hoog niveau aan de zwier Zeeuwse politie bekijkt dood van Vlissingse vrouw in Turkije Halfzus Belg niet vervolgd almanak Connaisseur iiiiilti "W# wl§ dn 'wil Jubileumtreffen van Opelclub toont minstens 1300 auto's Kunst biedt podium voor vredesactie Woensdag 12 augustus 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Bestuur Cinema blaast verhui zing definitief af; Huur in bibliotheek is voor stichting niet op te brengen; Cinema vreest verlies eigen identiteit; Opzet wijkt te veel af van oor spronkelijke plan. door Theo Ciele MIDDELBURG - Het Schuttershof blijft voorlopig het filmhuis voor Middelburg. De stichting Cinema Middelburg heeft besloten niet in te trekken bij de Zeeuwse Biblio theek (ZB). Het bestuur heeft het voorstel van de ZB om ruimte te huren formeel afgewezen. Cinema zegt de huur niet te kunnen opbrengen, vreest verlies van identiteit, vindt de voor gestelde indeling van de ruimte on voldoende en wil zelf de horeca doen. Met de afwijzing komt vooralsnog een einde aan de zoektocht van de Cinema naar een nieuwe ruimte. In 2000 werd het filmtheater be trokken bij de plannen voor de schouwburg aan de Zuidsingel. Er zouden twee filmzalen in komen. Toen in 2005 de plannen voor het theater in het water vielen, moest ook het filmtheater op zoek naar een alternatief. Vorig jaar kwam de bibliotheek in beeld. De Cinema wilde ook hier twee zalen, een plaats in de bin nenstad, een duidelijke entree, ei gen identiteit en een goede horeca- voorziening. „In mei 2009 bleek realisatie van twee filmzalen in de ZB niet haalbaar. Het oorspronkelij ke plan is daarna stukje bij beetje teruggebracht tot wat er nu ligt; medegebruik van de aula van de ZB door de Cinema, een ingang aan de kant van de parkeerkelder, een kantoor waar vergaderbezoe kers doorheen moeten en onduide lijkheid over de horecavoorzie- ning", schrijft voorzitter J. de Groe ne van de stichting Cinema Mid delburg aan de directie van de ZB. Daarbij komt nog dat de Cinema het niet kan betalen, zelfs met 22.000 euro extra subsidie van de gemeente. De totale kosten voor de verbou wing van de ZB ten behoeve van de Cinema werden geschat op 1,3 miljoen euro. De gemeente zal op korte termijn overleggen met het bestuur van de Cinema. VLISSINGEN - Een Vlissingse vrouw is eind juli in de Turkse hoofdstad Ankara onder verdachte omstan digheden omgekomen. Volgens be richten in Turkse media is zij be zweken aan verwondingen na een aanval met een molotovcocktail. De 35-jarige vrouw, van Irakees- Turkmeense afkomst, woonde met haar kinderen in Vlissingen. Zij was met haar zoontjes op va kantie en bezocht familie in de Turkse hoofdstad. De vrouw zou enkele dagen in coma hebben gele gen en in een ziekenhuis in Anka ra zijn gestorven. De Turkse poli tie onderzoekt haar dood. De politie in Zeeland is op de hoogte van het overlijden van de Vlissingse. Politiewoordvoerster Es ther Boot bevestigt dat ook de Zeeuwse recherche zich verdiept in het overlijden van de Vlissingse vrouw. MIDDELBURG - Het spookhuis staat er. Ook kunnen er ballen gegooid worden of kan een gokje worden ge waagd, maar wat vooral opvalt op de Middelburgse ker mis zijn de attracties die de hoogte in gaan. Zelfs de al oude zweefmolen draait op niveau in het rond, al blijft de Lange Jan nog altijd de allerhoogste, foto Ruben Oreel CLINGE - De halfzus uit Clinge van de ontsnapte Belgische gedetineer de Dave A. wordt door justitie niet vervolgd omdat ze hem onderdak bood. In de wet staat namelijk dat directe familie niet strafbaar is voor het onderbrengen van een fa milielid. A. verbleef na zijn ont snapping uit de gevangenis van Merksplas bij zijn halfzus en werd in de nacht van vrijdag op zater dag van zijn bed gelicht. Hij wordt zo snel mogelijk uitgeleverd. Tip? redactie@pzc.nl De lichtgerijpte collega is gelukkig ge trouwd. Schat van een vrouw, twee bloedjes van kinderen. Kortom, wat wenst een man zich nog meerToch houdt het fenomeen 'vrouw' hem onop houdelijk bezig. Als een strenge keur meester op een siervogelshow recenseert hij alles wat vrouwelijk is. De collega's, de stagiaire, de postbode, de dame op de foto's in een net binnengelopen mailtje. Als een ware connaisseur wikt en weegt hij. Die blonde? Tja, iets te breed in de heupen. Die brunetteHmm, dat wip neusje. Is het net niet! Onlangs moest een collega naar de Randstad en hij vroeg of hij mee kon rijden. Dan kon te vens het strand te Scheveningen worden geïnspecteerd. „Ga toch naar Domburg. Da's vlakbij jou", klonk het praktische weerwoord. „Nee, in Scheveningen is meer variatie", hield hij vol. Het werd geen Schevenin gen. Hij overweegt nu een baan in Den Haag. Als strandwacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19