Dodelijk voor de romantiek SS 27 reizen Hr Hl Dennis van de Ven reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 8 augustus 2009 zullen we sa/nen de compost regelmatig keren 9 tuinpalen gaas krammen Bye Bites 2 in 1 gel Beschrijf 't eens? Een knalgele tube met groene letters. Erin zit een gel met, hoe handig, een geïntegreer de aftersun. Dat scheelt een keer smeren. Een uitvinding lijkt ons. De inhoud lijkt meer op een vloei bare crème dan een gel. Te koop bij? Etos. Wat kost 't? Deze tube van 150 ml kost 12,95 euro. Wat zit erin? Citronella, eucalyp tus, lavendel en aloë vera. En nog een lange lijst met alle soorten sulfaten, alcoholen, glycerine en zuren. Toch moet het 100 procent natuurlijk zijn en geschikt voor kinderen vanaf 6 maanden. Wat moet je ermee doen? De gel moet gelijkmatig op de huid aange bracht worden. Het crèmekleurige spulletje smeert goed, maar het trekt niet heel snel in. Het gevolg: een witte waas op de huid. Even langer doorwrijven dus. Ruik je er iets van? Ja, maar niet vervelend. Het ruikt enigszins fris, dankzij de lavendel en de eucalyp tus. Toch is het niet echt een fijne lokgeur voor je liefhebbende echt genoot. Qua aftersun: het voelt niet echt verkoelend. Nog last van muggen gehad? Nee. Buiten, na het barbecueën bleven ze redelijk op afstand. Een dag la ter zat ik flink aan mijn enkels te krabben. Hebben ze me toch te pakken gehad. ^Waardering: Picksan muggen stop Jaico muggenmelkroller Roxasect citronellastekker Beschrijft eens? Een klein, rond, wit doosje met een schroefdeksel. Als je het deksel eraf haalt, zit op het doosje nog een dekseltje vol met gaatjes. Daaronder zit een zachte, gelige, geurende gelei. Te koop bij? Het Kruidvat. Wat kost 't? 4,95 euro. Wat zit erin? Op de bijsluiter staan namen als cinnamom ceylandi- cum, cymbopogon citratus, lavan- dula hybrida, ethanol en water. Dat zijn alleen de namen die we (denken te) herken nen. Ook dit pro duct pretendeert 100 procent natuur- lijk te zijn. Wat moet je ermee doen? Gewoon het deksel eraf draaien en in een ruimte zetten, bijvoorbeeld op je nachtkastje. Alleen geschikt voor ruimtes binnenshuis die niet gro ter zijn dan 25 vierkante meter. Handig dus voor in een kinderka mer. Buiten heb je er niets aan. Ruik je er iets van? Ja. Het ruikt een beetje als zo'n stick die je ge bruikt als je neus verstopt zit, maar dan minder sterk. De lucht wegen waren in ieder geval lekker open. Nog last van muggen gehad? Op het doosje staat: 'te gebruiken met open raam of deur voor het ge wenste resultaat'. Dus daarom heb ben we geen mug gehoord. Mug gen houden namelijk niet van tocht. Waardering: V Beschrijft eens? Een doosje met daarin een flesje gevuld met een melkachtige vloeistof Onder de dop zit een roller verstopt. Ook verkrijgbaar als een gel, een spray of een stick. Te koop bij? Drogist en apotheek. Wat kost 't? 6,45 euro voor 50 ml. Wat zit erin? Onschuldig is het ze ker niet. Citaat van de verpakking: 'irriterend voor slijmvliezen, ont vlambaar, buiten bereik van kinde ren houden, aanraking met ogen en mond vermijden, niet gebrui ken op kunststoffen of gelakte op pervlakken en ook niet geschikt voor een beschadigde of verbran de huid'. Tsjonge. De werkzame stof is diethyl-m-toluamide, beter bekend als deet, een notoir en zeer effectief insectenschild. Wat moet je ermee doen? De vloei stof moet met de roller gelijkmatig aangebracht worden op de onbe dekte huid. De komende 6 tot 8 uur nemen de muggen dan gega randeerd een omweggetje. Ruik je er iets van? Nou en of Je wordt urenlang omgeven door een citroenige walm. Zoals mijn lief zegt: een echte romantiekdoder. Nog last van muggen gehad? Nee. Geen mug gezien of gehoord. En ook geen steekvliegen, dazen en herfstmijten. Heerlijk geslapen. En veel ruimte in bed. Waardering: NEDERLAND-DUITSLAND In Bottrop in Duitsland ligt Movie- park Germany. Een drukbezocht park vol met achtbanen, thema attracties en spektaculaire shows. Vandaag (8 augustus) is het Hol landse dag met als hoogtepunt op tredens van Jan Smit en zijn zus Monique. Dat wordt gezellig. Kijk voor je vertrekt naar Duitsland even op www.uitmetkorting.nl voor een bon die je 6 euro korting op de entreeprijs geeft. KONIJN Uitmetkorting.nl is so wieso een leuke inspiratiebron voor een dagje uit (met korting). Zo zagen we dat je dit weekend gratis het Dick Brunahuis binnen- mag, mits je geboren bent in het jaar van het konijn. Is je geboorte jaar 1927,1939,1951,1963, 1975,1987 of 1999, ga dan naar Utrecht en breng een bezoek aan je favoriete konijn. En vanaf 10 au gustus mogen mannen met snor ren gratis naar binnen. Komt die snor toch nog van pas. Hl www.dickbrunahuis.nl BOULEVARD Nog tot en met 16 augustus kunnen we met z'n allen naar Den Bosch voor de 25e editie van het Theaterfestival Bou levard. Rondom de Sints Janskathe draal bruist het van theater, dans, muziek en beeldende kunst. Er is veel leuks te beleven voor jong en oud. Op 14,15 en 16 augustus ko men straattheatergezelschappen uit Nederland, België, Frankrijk, Spanje, Oostenrijk en Groot Brït- tannië op het festivalplein hun Beschrijf 't eens? Een grijze, plastic stekker. Aan de bovenkant zit een soort roostertje en een rood aan/uitknopje. Aan de onderkant is de stekker hol. Daarin past het bijgeleverde plastic flesje, gevuld met doorzichtige vloeistof. Te koop bij? De drogist. Wat kost 't? 8,95 euro. Wat zit erin? Citronella in olie- vorm. Dit spul is irriterend, ont vlambaar en slecht voor het milieu. Dus buiten bereik van kin deren houden en niet gebruiken op de huid. Naar spul dus. Wat moet je ermee doen? Je klikt het flesje eenvoudig in de stekker. Maar let op, niet knoeien. De stek ker gaat in het stopcontact van bij voorbeeld je slaapkamer. Ander half uur voordat je gaat slapen, zet je de schakelaar om en de olie be gint te vervliegen. Ruik je er iets van? Ik ruik citroe nen. Heel veel citroenen. Zoveel dat ik er hoofdpijn van krijg. Nog last van muggen gehad? Niet dankzij dit apparaat. Het ding zat nog niet in het stopcontact of de hele slaapkamer meurde naar vet te citroenen. Helpt ongetwijfeld te gen muggen, maar in ons geval ook tegen mensen. De citronella stekker ging na tien minuten al de slaapkamer uit en we hebben de deur en het raam tegen elkaar opengezet. Dat luchtte op. Waardering: y kunsten vertonen. Bereid je voor op een keur aan onverwachte acts. www.festiva I bou I eva rd .n I MANNENBOEK Schrijfster Yvonne Kroonenberg begrijpt mannen beter dan welke vrouw ook. Ze schreef er in ieder geval al een aantal boeken over. Sinds gis teren ligt haar nieuwste boek in de winkels: Was hij in de aanbie ding? In deze bundel legt zij voor de zoveelste keer uit hoe mannen denken en waarom ze zich einde loos kunnen bezighouden met din gen die voor vrouwen oersaai zijn. Deze paperback heeft maar 142 bladzijden, dus installeer je op de bank, op het strand of in de tuin. Je hebt 'm zo uit. Krant, televisie, radio, weekbladen of toch liever internet? Wie gebruikt welke media en waarom? Deze week: INTERNET „De eerste twintig mi nuten van mijn dag ben ik bezig om mijn online voetbalelftallen bij te houden. Op Hattrick.org train je niet-bestaande spelers, op Onlinesoccermanager.com zijn het clubs en op Bondscoach- spel.nl speel je een landenspel of krijg je een budget om teams met spelers uit alle clubs samen te stellen. Toen ik een tijdje geen internet had. ging ik naar de bu ren om mijn opstelling door te geven. Iedere nacht worden na melijk wedstrijden gespeeld. Grapheine.com/bombaytv is een site die ik net heb ontdekt. Bij korte fragmenten uit Bollywood- films kun je zelf ondertitels ma ken. Geïnspireerd op je eigen le ven bijvoorbeeld, en die dan doorsturen naar je vrienden. Een totale obsessie." TELEVISIE „Op tv moet ik alle programma's zien die met voet bal te maken hebben. De wed strijden en al het gelul er om heen. Naar Animal Planet kijk ik ook. Ik kwam er terecht toen ik een keer verder zapte dan nor maal. Als kind vond ik het saai als mijn moeder naar dierendocu- mentaires zat te kijken, maar misschien zie je de schoonheid meer naarmate je ouder wordt. Comedy en ca baret neem ik op, om de toon te zien en de lading typetjes die er bij is gekomen. De TV-kanti- ne vond ik vak matig goed. Ik heb bewonde- 'Draadstaler' Den- ring voor Car ols van de Ven. lo Boszhard en foto CPD hoe hij zijn ei gen metier uitvindt. Maar her is niet mijn ding. De grap gaat niet verder dan het imiteren van de persoon en er zit veel humor voor insiders in. Ik ben gestopt met te kijken." RADIO „Naar de radio luister ik via internet, dat aanstaat van het moment dat ik wakker word totdat ik naar bed ga. Stan daard luister ik naar Radio 1. Langs de lijn, het nieuws en Kunststof vind ik goed. Persoon lijk vind ik het erg jammer dat het programma Binnenland 1 is gestopt. Ronald Snijders heeft een specifieke kleur, je moet er wel van houden." KRANT „De redactie van Draad- staal scant het nieuws, dus uit eindelijk zie ik alle kranten. Ik heb een abonnement op de Volks krant. Leest prettig en is breed georiënteerd. Als ie niet uit de bus is gerukt door mensen die bij mijn portiek op de tram staan te wachten, lees ik hem bij de koffie of in de auto." Eline Besselink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89