PZC Zeelandpas super en complex Toeristenpas Weinig animo Middelburger gewond voor Senior Games bij ongeval in Spanje Bma MEEST GELEZEN OP WWW.PZC.NL Ferdi E. komt om bij ongeval Lange file naar het strand VIDEO VAN DE WEEK Noord-Korea laat duo vrij Jongen overlijdt aan griep PZC zaterdag 8 augustus 2009 De zon scheen en dus was het deze week niet alleen volle bak op de Zeeuwse wegen, maar ook op de stranden. En alsof het was afgesproken was daar maan dag het nieuws over de Zeeuwse toeristen pas. Een pas die toeristen allerlei voordelen biedt. „Een super-initiatief', blikt Carla Schönknecht van de stichting promotie en marketing Zeeland Delta terug. „Maar de Zeelandpas zou meer moeten zijn dan Toeristen in Zeeland krijgen waarschijnlijk vanaf 2011 een Zeelandpas uitgereikt. Dat willen ondernemers in West-Zeeuws-Vlaan- deren die daar eerder de gratis toeristen bus introduceerden. Schouwen-Duiveland heeft sinds 2006 een toeristenpas die kortingen en gratis busver voer biedt. door Jeffrey Kutterink een kortingspas alleen. Wij als promotie stichting zouden toeristen meer willen volgen. Niet alleen in ons belang, maar ook van de gasten. We kunnen dan speci fieke arrangementen aanbieden. Zo we ten we dat er elk jaar mensen komen voor het Zeeland Nazomer Festival. Die kun je gericht aanschrijven." Is het eerlijk dat de pas alleen beschikbaar is voor toeristen? „Ik vind van niet. De Zeelandpas moet toegankelijk zijn voor alle Zeeuwen. Zeeuwen moeten ambassadeur kunnen zijn van hun eigen provincie. Ze moeten zelf de Lange Jan en de Stompe Toren hebben beklommen en de belangrijke musea hebben bezocht. Wie op vakantie gaat naar Ameland, bekijkt er de vuurto ren. Maar de Zeeuwse vuurtorens klim men we bij wijze van spreken niet in. Als Zeeuwen ook de pas kunnen krijgen, kun je dat alles stimuleren." Moet de pas wel gratis zijn? De SchouwenDuivelandPas gaat misschien op in de Zeelandpas. foto Dirk-Jan Gjeltema „Dat hoeft: helemaal niet. Er kan een be drag voor worden gevraagd. Mensen gaan dan toch rekenen. Bij soortgelijke syste men elders zie je dat je het bedrag na een paar bezienswaardigheden al hebt terug verdiend." De provincie wil de Zeelandpas steunen, maar wacht op initiatief. Hoe nu verder? „Een Zeelandpas komt alleen van de grond als je iedereen erbij betrekt, van VW's tot aan ondernemers. Want de in voering is heel complex. Wijs iemand aan die het initiatief trekt en mensen bindt. Ik denk dan aan het kenniscentrum toeris- En de andere passen? „Die moet je integreren in de Zeelandpas. Dus de SchouwenDuivelandPas integreer je in de Zeelandpas, net als de passen van attracties als Mini Mundi." 'Gezinnen uit Zeeland die niet op vakantie kunnen, mogen toch ook voordelig een dagje uit?' Toerist Henk de Vos uit Soesterberg over een Zeeuwse toeristenpas Helikopter onderzoekt op de Kop van Schouwen de grond waterkwaliteit. DINSDAG 11 AUGUSTUS Stichting Werkend Trekpaard geeft een demonstratie aan de Hartogsweg in Scherpenisse. Airtour bij Arnemuiden www.pzc.nl WOENSDAG 12 AUGUSTUS VRIJDAG 14 AUGUSTUS ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1. Lange files naar Zeeuwse kust 2. Motorrijder schrikt van bij 3. Zes Zeeuwen met Mexicaanse griep 4. Criminelen staan op film 5. Amadore: Joost en Jerry uit el kaar IN BINNEN- EN BUITENLAND Ferdi E., de man die in 1987 Ahold-topman Gerrit Jan Heijn ontvoerde en vermoordde, is verongelukt. Hij fietste in de Gelderse plaats Vorden, waar hij werd geschept door een graafmachine nadat hij verzuimde voor rang te verlenen. E. zat dertien jaar vast voor zijn daad. In 2001 kwam hij vrij. De Senior Games worden veel kleiner dan verwacht. Het sportevenement, dat begin september in Zeeland plaats vindt, moet flink inkrimpen. Een maand voor de openingsceremonie is pas een derde van het verwachte aan tal inschrijvingen binnen. De organisa tie rekende met 3500 sporters, maarde teller staat pas op 1255 deelnemers. Bij het fatale busongeval in Spanje is vorige week ook een Middelburger zwaargewond geraakt. De 45-jarige man (cliënt bij Arduin) is met gebro ken ribben en diverse hoofdwonden opgenomerrin een ziekenhuis bij Bar celona. De bus waarmee hij een uit stapje maakte, verongelukte op de te rugweg. Zes mensen kwamen om. In de Zeelandhallen komen vijfduizend Jehova's Getuigen bij elkaar voor een congres. Mosseldag in Yerseke. De organisatie verwacht rond de 45.000 bezoekers. M»«*flflBMMbeacties: 426 Bijstandsuitkering is hoog genoeg eênsHHHHI 54% oneens -■ 46% Fruitteeltmuseum houdt fruit- bomentocht op de fiets langs boomgaarden in Kapelle. Zonnig en zomers warm, luidde de weersvoorspel ling. En dus trok Neder land massaal naar de kust. Op alle inkomende wegen in Zeeland liep woensdag het verkeer vast. Wie via Goes naar Zierikzee reed, kon aan sluiten op de N256 (Delta weg), waar een file stond van tien kilometer. Twee Amerikaanse journalistes die vastza ten in Noord-Korea, zijn terug in de Vere nigde Staten. De twee werden 17 maart op gepakt toen ze illegaal Noord-Korea waren binnengekomen. De voormalige Ameri kaanse president Bill Clinton wist hen tij dens een tweedaags bezoek aan Noord-Ko rea vrij te praten. De Mexicaanse griep heeft nu ook in Neder land een dodelijke slachtoffer geëist. Een 17-jarige jongen overleed begin deze week nadat hij in het buitenland besmet was ge raakt. Hij had al gezondheidsproblemen voordat hij griep kreeg. Virusremmer Tamiflu is vanaf deze week gratis verkrijgbaar op recept. Trip met historische bus en stoomtram van Rotterdam naar Zeeuwse eilanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 84