liëlWfei! wat hen overkwam' loopt geen kroeg meer in buitenland 17 We beginnen opnieuw Amnesty: Iran verhoogt aantal executies aanzienlijk Duitse oma (84) handelt in heroïne 'Derde ontsnapte Brugge in Marokko' Tyfoon Morakot raast over deel Azië Pfaffs verdacht van belastingfraude Portugal neemt verdachten VS over stonden open vanwege het warme weer met 200 gedreven medewerkers morres zaterdag 8 augustus 2009 SOLINGEN In het West-Duitse Solingen is een 84-jarige oma gearresteerd wegens drugshandel. Agenten namen drie kilo heroïne en een kleinere hoe veelheid cocaïne in beslag. Ook de 49-jarige zoon en een 25-jarig klein kind waren bij de illegale handel betrokken. Oma bekende de zaak. BRUSSEL De derde gedetineerde die uit de gevangenis in Brugge ontsnapte, is gelokaliseerd in Marokko. Het Fran se persbureau AFP heeft dit giste ren uit veiligheidsbronnen verno men. Ashraf S. geldt als de gevaar lijkste van de drie gevangenen die 23 juli uit de gevangenis van Brug ge ontsnapten met een gekaapte he likopter. Hij is de laatste van hen die nog voortvluchtig is. MANILLA De tyfoon Morakot zaait dood en verderf in delen van Azië. Op de Fi- lipijnen kwamen zeker tien perso nen om het leven door overstro mingen en aardverschuivingen. De Filipijnen gaan al weken gebukt on der slecht weer, dat inmiddels ze ker 44 mensenlevens zou hebben geëist. Taiwan en de autoriteiten in het zuiden, van China namen voor zorgsmaatregelen voor de storm. Je vindt de auto die ie zoekt Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.autovermeulen.nl BRUSSEL De Belgische oud-voetballer Jean- Marie Pfaff en zijn vrouw Carmen moeten zich waarschijnlijk voor de rechter verantwoorden voor belas tingfraude. De voormalige doel man van het Belgische elftal en zijn echtgenote zouden tal van in komsten niet hebben doorgegeven aan de fiscus en geknoeid hebben met de boekhouding. Ze zeggen zelf onschuldig te zijn. LISSABON Portugal neemt twee Syriërs op die in de gevangenis op Guantanamo Bay verblijven. Dat gebeurt op hu manitaire gronden. De namen van de gevangenen zijn niet bekendge maakt. Zij krijgen speciale visa. Por tugal wil dat landen van de Europe se Unie gevangenen uit Guantana mo Bay opnemen, zodat de Ameri kaanse president Obama de omstre den gevangenis kan sluiten. Een bewoonster van het rusthuis Kanunnik Triest in Melle wordt per ambulance afgevoerd, foto Yves Logghe/AP zo snel van hun stuk brengen", zegt Van Elslander als hij op de schouder wordt getikt door de Vlaamse minister-president Kris Peeters. Ook hij. is naar Melle gekomen om zijn medeleven te betuigen en de hulpverleners een hart onder de riem te steken. „Goed werk ver richt", zegt Peeters, die vergezeld wordt door een zwaar aangeslagen minister van Welzijn, ]o Vandeur- zen. De Belgische premier Herman van Rompuy stuurde vanaf zijn vakan tieadres in Australië een rouwtele- gram waarin hij namens de rege ring zijn deelneming betuigde met de families. Bij het rusthuis aan de Klooster straat in Melle keren intussen de bewoners van de getroffen vleugel terug. Alleen de gang waar de brand heeft gewoed, blijft voorlo pig onbewoonbaar. De ruiten zijn stuk, de muren zwartgeblakerd. Op straat praten buurtbewoners na over de brand, de ergste in Bel gië sinds de gasontploffing in Ghis- lenghien, waarbij op 30 juni 2004 achttien doden vielen. „Wij zijn meteen begonnen met evacueren. Zes mensen konden we redden. Maar toen werden de rook en de hitte zo verzengend, dat we niet meer naar binnen kon den", vertelt een buurtbewoon ster. „Mijn naam doet niet ter zake, we waren met zovelen. Ongelooflijk hoeveel buurtbewoners meteen toesnelden om hulp te bieden. Samen met een andere vrouw heb ik nog geprobeerd een man te reanimeren. Ik zie nu zijn foto bij de slachtoffers. Het was pater Jo seph. Ook hij heeft het niet over leefd." TEHERAN In Iran worden sinds de omstreden presidentsverkiezingen van 12 juni versneld mensen geëxecuteerd, ge middeld meer dan twee per dag. Hierop wijst mensenrechtenorgani satie Amnesty International. In iets meer dan vijftig dagen zijn 115 executies geregistreerd. In de ruim vijf maanden van het begin van het jaar tot 12 juni was er spra ke van 196 executies, aldus Amnes ty Het islamitische Iran is na het com munistische China het land waar de meeste mensen worden terecht gesteld. Amnesty vreest dat het totale aan tal executies hoger ligt dan de sta tistieken op basis van Iraanse me dia en officiële mededelingen aan geven. De mensenrechtenorganisa tie wijst erop dat verdachten in Iran vaak pas laat een advocaat krij gen of helemaal niet dat hij Biggs op medische gronden vrij zou laten. De vrijlating be stond er feitelijk uit dat drie bewa kers en hun metaaldetectoren gis teren uit het ziekenhuis werden te ruggehaald. Een daad die volgens Biggs' zoon Michael vooral van morele betekenis was. „Praktisch betekent het vrij wei nig. Mijn vader blijft in het zieken huis. Hij is erg zwak. Ik hoop dat hij nog een paar maanden blijft le ven", aldus Michael. Biggs raads man Giovanni de Stefano formu- leerde het zo: „Hij wordt vrijgela ten om dood te gaan." Biggs werd op 8 augutus 1929 gebo- ren in Lambeth, zuid-Londen. Bru ce Reynolds rekruteerde hem voor de bende die op 8 augustus 1963 de posttrein van Glasgow naar Londen bij Cheddington lieten stoppen door het sein op rood te zetten. De bende haalde 120 post zakken met 2,6 miljoen pond (nu ca. 35 miljoen euro) uit de wagons. In de weken daarna wist de politie de vijftien bendeleden op te spo ren en te arresteren. Het proces te gen hen begon in januari 1964. Biggs kreeg dertig jaar cel. Na vijf tien maanden wist hij uit de gevan genis te ontsnappen. Via Parijs kwam hij in Australië terecht waar hij zijn uiterlijk liet veranderen. Toen Scotland Yard hem daar op spoorde nam Biggs de benen naar Brazilië. Dat kende geen uitle veringsverdrag met Groot-Brittan- nië. Britse geheime agenten von den hem in 1974 ook daar, doch tel kens wist Biggs te voorkomen dat zij hem met geweld het land uit brachten. Biggs hield van publiciteit en was trots op zijn daad. „Het staat me wel aan dat ik bij de roof betrok ken was. Het geeft mij een plaats in de geschiedenisboeken zei hij ooit. Berouw van zijn daad toonde hij niet. In plaats daarvan genoot van zijn status. Biggs scheidde van zijn Britse vrouw en trouwde een veel jonge re Braziliaanse. Bij haar had hij een zoon, Michael. Daardoor kon Brazilië hem niet meer uitleveren. In 2001 keerde hij, ernstig ziek, vrij willig naar Groot-Brittannië terug. Hij werd meteen in de boeien ge slagen en moest de rest van zijn celstraf gaan uitzitten. De afgelo pen jaren vroeg hij herhaaldelijk om vervroegde vrijlating vanwege zijn slechte gezondheid. Dat werd steeds afgewezen. Nu is Biggs dus toch vrij. Ooit liet hij zich ontvallen dat het zijn laat ste wens was om als Brit een pub binnen te lopen om een biertje te bestellen. Dat zal niet meer kun nen. Michael: „Ik hoop dat mijn vader nog een paar maanden te leven heeft, of een paar dagen, zodat hij nog een beetje leuke tijd met zijn gezin kan doorbrengen om daarna waardig te sterven." tot 35°to korting OP de hele collectie Morres Wonen is opnieuw begonnen. 200 Gedreven mede- l werkers staan zeven dagen per week voor u klaar Met advies op maat en met 100 zekerheid. Zo zorgen zij ervoor dat u lekker onbezorgd kunt wonen. En tijdelijk helemaal. Want tot en met 30 augustus krijgt u tot 25 korting op de gehele collectie en houden we opruiming met kortingen tot 70 Als u thuis ook opnieuw wilt beginnen, kom dan nu bij ons langs. leder zijn woonplezier WON N Hulst (Zeeuws Vlaanderen) Alle dagen open van 10 tot 18 uur Industrieterrein Tol-Morres Industrieweg 2 4561 GH Hulst Tel 0114 -388 388 Mail info@morres nl Deze actie loopt t/m 30 augustus 2009

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7