agenda Vier musketiers in Hoedekenskerke agenda Zomergasten zaterdag 8 augustus 2009 Meer agendanieuws op de website van deze krant OP PAD ZATERDAG 8 AUGUSTUS Breskens Visserijfeesten met optredens, braderie, straatartiesten, meevaren met de vissers boten en een visje eten. Gehele dag. Burgh Braderie, ringsteken, muziek, spelletjes en nog veel meer op de Burghse Dag. Dorpskern, vanaf 9.45 uur. Sint Annaland Braderie met oude ambachten, ouderwet se buitenspelen voor kinderen en old-ti- mers op en rond streekmuseum De Mees toot. Vanaf 10.00 uur. Wolphaartsdijk Fietsrommelmarkttocht langs allerlei par ticulieren, die in hun tuin spullen aanbie den. Vanaf 10.00 uur gratis een kaartje af te halen aan de Oude Kade 8. Zierikzee Tweedehands Boekenmarkt op het Haven plein. Van 10.00 tot 17.00 uur. Buttinge Middellandse Zeetuin met palmen, bam boes en plantensoorten uit Middellands zeegebied. De tuin is te vinden aan de Middelburgse- weg 17, 10.00-17.00 uur. Colijnsplaat Colijnsplaatse dag met braderie, rondvaar ten, kindervrijmarkt, helipkoptervluchten, kermis, vliegeren en bungy jumpen, vis ro ken, demonstraties en optredens. De dag wordt afgesloten met een feestavond in de Vismijn. De festiviteiten beginnen om 10.00 op het haventerrein. Zierikzee Tweedehandsboekenmarkt op het Haven plein van 10.00 tot 17.00 uur. Renesse Bezichtigen Jacobskerk, foto- en schilde rijenexpositie, 10.00 tot 13.00 uur. i Nisse Jumpin'de Weel. Voor het eerst uitge breid met een aangespannen wedstrijd. Enkelspan, tweespan en vierspanners la ten in een snel parcours zien dat ze hun pk\'s onder controle hebben. Brilletjes- dijk 2, wedstrijdterrein Weelruiters, 10.30- 16.30 uur. Sluis Rondleidingen Struisvogelboerderij Mon- nikenwerve. Hogeweg 1, 10.30 tot 17.00 uur. Ouwerkerk Krekenwandel en fietstochten rondom de door de watersnood gevormde kreken van Ouwerkerk. Er zijn diverse tochten van diverse afstanden waaronder een die ook geschikt is voor rolstoelers en een met marathonafstand. Inschrijven kan bij het watersnoodmuseum aan de Weg van de Buitenlandse Pers 5. Voor meer infor matie 0111 -644382 of www.watersnood- museum.nl. Westenschouwen Bezemkruiskruidtocht op de fiets of de skelter. Een routebeschrijving naar een op merkelijke plant is verkrijgbaar bij Tram polinecentrum Westerschouwen bij de Rotonde. Vanaf 11.00 uur, de hele dag. Renesse TiTaTovenaar Kindershow. Toegang voor niet-gasten van het park: 5 euro. Vakantiepark Schouwen aan de Hoogen- boomlaan, 11.00 uur en 16.00 uur. Vlissingen Nakermis op de Nieuwendijk, vanaf 12.00 uur. Nieuwland Expositie 40 jaar Nieuwland(ers) in de krant is in dorpskerk te bezichtigen. Ook de molen is open, 12.00 tot 16.00 uur. Middelburg Kermis 13.00-23.00 uur. kent de Groningers uit de tijd dat hij zelf nog in de Martinistad woonde. Jan (18), de vierde muske tier, heeft niets met Groningen. Hij heeft het altijd naar zijn zin in Zeeland, hoewel hij het wel altijd leuk vindt als zijn Groningse vrien den langskomen. Matthijs en Danny komen al vijf jaar naar Hoedekenskerke. Lang blijven ze echter niet, want ze heb ben het druk met voetbal, werk en vriendin. „Dat moet allemaal on derhouden worden hè", zegt Mat thijs lachend. Hun vakantie in Zeeland brengen ze door met feestvieren, uitgaan en zwemmen. „Seks, drugs en rock-'n-roll", lacht Danny. Hij ver telt grinnikend dat Michael giste ren zo lam was dat hij met de auto in de vijfde versnelling probeerde weg te rijden. De Groningers ko men ook naar Zeeland voor het drankje UFO, want dat hebben ze thuis niet. Matthijs legt uit dat ze na vijf jaar er nog steeds niet ach ter zijn wat er nou precies in een UFO zit. „We vermoeden jonge je never met spa fruit", zegt hij. De vrienden overkomt van alles als ze op vakantie zijn. Vorig jaar nog verdwaalde Matthijs met de scooter in Goes. Hij ging een pizza ophalen, maar wist de weg terug niet meer te vinden. „Hij heeft uit eindelijk zijn pizza opgegeten in een ghettobuurt", vertelt Danny. De vier liggen dubbel als ze er aan terugdenken. Over twee weken zetten de muske tiers Groningen op zijn kop. Maar eerst gaan ze vanavond stappen in Goes. „Happy hour", roept Danny. Nisse Jumpin'de Weel. De klassen B t/m ZZ van de dressuur sluiten Jumpin'de Weel af. Brilletjesdijk 2, wedstrijdterrein Weelrui ters, 8.30-19.00 uur. Breksens Visserijfeesten met optredens, braderie, straatartiesten, meevaren met de vissers schepen en een visje eten. Gehele dag. Buttinge Middellandse Zeetuin met palmen, bam boes en plantensoorten uit Middellands zeegebied. De tuin is te vinden aan de Middelburgse- weg 17, 10.00-17.00 uur. Sluis Rondleidingen Struisvogelboerderij Mon- nikenwerve. Hogeweg 1, 10.30 tot 17.00 uur. Westenschouwen Waar is Robinia? Speurtocht op de fiets of de (gezins)skelter. Vetrekpunt is bij PASPOORT Naam: Matthijs Huisman en Dan ny Mik (op de foto tweede en der de van links). Leeftijd: 18 en 19 Woonplaats: Stadskanaal door Christal Gadiot Aan de voet van de dijk bij Wemeldinge scoren vier vrienden een vette hap bij snackbar Jo- haps. Terwijl Danny Mik niet kan verber gen dat hij uit Groningen komt, is- dat aan Matthijs' tongval minder goed te horen. „Ik moet netjes pra ten van Michael, anders slaat-ie me op mijn gezicht", grapt Mat thijs. Een Zeeuw aan de andere kant van de tafel grijnst. Michael (19) Kapelle Beklimmen van de toren van de hervorm de kerk in Kapelle. 13.00 tot 17.00 uur. Vlissingen Rondvaart over de Westerschelde. Vertrek vanafde Tweede Binnenhaven, 14.00 uur. Aagtekerke Dorpskerk open voor bezichtiging, bijzon der is het grafmonument van de familie Thibaut. Tevens foto-expositie over kle derdracht. Iedere zaterdag van 14.00 tot 16.30 uur. Kamperland Zeeuws Planetarium met wisselende 3D voorstellingen om 12.30, 14.00, 16.00 en 18.30 uur. Haven 5. Inl. 0113- 376302 of www.zeeuwsplanetarium.nl. ZONDAG 9 AUGUSTUS De Visserijdagen in Colijnsplaat kennen altijd een gezellige drukte op en rond het I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62