geluk hebben 3 Taiji en Qigong op het strand Rondleiding langs bomen Onvergetelijke fiets-vaararrangc foto Ronald den Dekker zaterdag 8 augustus 2009 keer per dag, vier dagen in de week. De Oosterschelde is met ruim 370 vierkante kilometer het grootste Nationaal Park van Nederland. In 2002 kreeg deze plek officieel de benaming Nationaal Park. Vanwege het relatief warme en hel dere water met een stabiel zoutge halte bevindt zich er unieke flora en fauna. Onder meer zeehonden, bruinvissen aalscholvers en lepe laars. In Zeeland komen twee verschillen de soorten zeehonden voor. De ge wone en de grijze. Dit zeezoogdier leeft ook in de Westerschelde en op zandplaten voor Zeeuwse kust. mer, want nu blijven de aalschol vers die daar hun vleugels laten drogen verder weg dan gehoopt. Zeehonden zijn er ook, maar ook die blijven ver weg. Gastvrouw Jac- quelien van Mill zet daarom een aantal telelenzen op het dek. Zo is het groepje Oosterschelde-bewo- ners toch goed te bewonderen, ter wijl ze zonnebaden op het wad. Leeny Moen vindt het elke keer weer mooi. Ze gaat samen met haar man al tien jaar mee, in het seizoen elke week een keer. „Heer lijk. Het is hier echt fantastisch! Ik vind het zo mooi", vertelt ze en thousiast. Ook Hanneke Groen vindt de vaartocht prachtig. Even als haar man en dochter. „We hebben al vijftien jaar een huisje in Haamstede. Ik kan mij wel voor m'n kop slaan dat we dit nooit eerder hebben gedaan." Vlak voordat De Onrust op huis aangaat, besluit Van Mill een klei ne omweg te maken om toch nog een bruinvis te spotten. En zie: „Daar links!" Nu is het wel raak. Naast de boot duikt tot drie keer toe een rugvin op. Missie geslaagd. Tijdens de natuurvaartochten in de avonduren heb je vaak een prachtig uitzicht. foto Gijs Kamphuis zoutelande - In de zomervakan tie kennismaken met een eeuwen oude bewegingsleer? Van 10 augus tus tot 4 september kan dat. Nel van Hartevelt, lerares in Chine se bewegingsleer Taiji (tai chi) en qigong (chi kung) geeft zomertrai- ningen op het strand bij Zoutelan de. Door op deze manier met lichaam en geest aan de slag te gaan kunt u uw 'accu' weer opla den met levensenergie en uw va kantie stressloos vervolgen. De lessen worden gegeven op maandag, woensdag en vrijdag in zowel de ochtenden als de avon den. Voor 5 euro volgt u een les. Meer informatie over de trainin gen is te vinden op de website www.altijdjong.com. Mailen kan naar info@altijdjong,com. EXPOSITIES Een overzicht van Zeeuwse exposities. ACTIVITEITEN Wie, wat waar: alle eve nementen op een rij. STUUR UW TIPS NAAR ZOMER@PZC.NL Zet uw foto in het album *»009 MIDDELBURG - Een natuurgids van IVN geeft vanmiddag een rondlei ding langs monumentale bomen in de Middelburgse binnenstad. De gids vertelt van alles over de bo men die u onderweg tegenkomt. Tijdens de rondleiding krijgt u on der meer informatie over de vleu- gelnoot in de tuin van het Gast huis en de eiken, robinia's en abe len die in de oude tuinen van de monumenten van de stad staan. De rondleiding duurt ongeveer an derhalf uur en start om 14:00 op de Markt in Middelburg. De prijs voor een kaartje is twee euro voor volwassenen en één euro voor kin deren tot twaalf jaar. Kinderen tot zes jaar mogen gratis mee. De rondleiding wordt op 22 augustus nog een keer gegeven. Neem eens een pontje1 Hop per fiets de Zeeuwse eilanden over en geniet van de wind door ]e haren op het water en op het land. Ontdek nu de diversiteit van het Zeeuwse landschap met de volgende arrangementen; éÊK 'Ror ïdje Westerschelde' 'Er op uit naar Zuid-Beveiand' 'Uitwaaien op Zeeuws-Vlaanderen' Dit project is mede mogelijk gemaakt dc Voor meer informatie en boekingen kijk op; www.vwzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61